در یك شركت دانش بنیان؛

ساخت دستگاه آمایش خاک

ساخت دستگاه آمایش خاک به گزارش کارکادو محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به بومی سازی دستگاه برش سه محوری، یکی از پرکاربردترین دستگاهها برای آمایش خاک شدند.به گزارش کارکادو به نقل از معاونت علمی و فناوری، فرید شعبانی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان تولید کننده دستگاه سه محوری برش بعنوان یکی از پرکاربردترین تجهیزات حوزه مهندسی ژئوتکنیک و مطالعات آزمایشگاهی اظهار داشت: این تجهیز فناور، با شبیه سازی شرایط تنش نمونه در عمق زمین، تعیین مقاومت برشی، سختی برش و دیگر پارامترهای مکانیکی و دینامیکی خاک را میسر می کند.
وی اضافه کرد: شناخت وضعیت های متعدد خاک که هرکدام می توانند در استفاده بهتر از این بستر نقش ایفا کنند، کار اصلی دستگاه سه محوری است. به کمک این تجهیز، تنش تحکیمی، نحوه بارگذاری تنش یا کرنش کنترل، بارگذاری مونوتونیک یا سیکلیک در حین اعمال برش به نمونه خاکی انجام می شود.
شعبانی تصریح کرد: با عنایت به زمینه های متنوع، دستگاههای متفاوتی برای آزمایش خاک طراحی شده و در هر مدل امکان ارزیابی معیارهای مشخصی در بازه وسیع تر وجود دارد. سیستم بارگذاری، فرکانس بارگذاری، هندسه نمونه، مسیرهای تنش، کنترل درجه اشباع و ظرفیت بارگذاری دستگاه، جزو مؤلفه هایی هستند که در دستگاههای مختلف می تواند متفاوت باشد.

1400/09/06
20:45:28
5.0 / 5
259
تگهای خبر: ارزیابی , دانش , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی