مشكل، فرزاد فرزین است یا زخم میدان سرخ ؟

مشكل، فرزاد فرزین است یا زخم میدان سرخ ؟ به گزارش کارکادو در حالیکه سریال «ملکه گدایان» با بازی فرزاد فرزین درحال پخش است، خبر می آید که وی در تمام پلت فرم های فضای مجازی ممنوع الفعالیت شده است. ساترا (تنظیم گر رسانه های صوت وتصویر فراگیر به نمایندگی از سازمان صداوسیما) می گوید نقشی در این میان نداشته است و مشخص می شود مشکل نه با شخص فرزاد فرزین که با تیتراژ سریال «میدان سرخ» به نام «زخم» با صدای اوست.نرگس کیانی: «فرزاد فرزین در تمام پلت فرم های فضای مجازی ممنوع الفعالیت شد.» این خبری بود که طی روزهای گذشته در فضای مجازی پیچید و واکنش هایی را به همراه داشت. خبر، این چنین روایت شد که با نامه ای محرمانه از جانب ساترا (تنظیم گر رسانه های صوت وتصویر فراگیر به نمایندگی از سازمان صداوسیما)، فرزاد فرزین، خواننده موسیقی پاپ در تمام پلت فرم ها ممنوع الفعالیت شده است. به این معنا که پخش هر تولید تصویری که فرزین در آن حضور داشته باشد، ممنوع می باشد و این در حالی بود که قسمت هشتم فصل دوم سریال «ملکه گدایان» با بازی او روز شنبه ۳۰ تیر منتشر گردید و پخش آن هم همچنان ادامه دارد. فرزاد فرزین: خدا صبر می دهد
در شرایطی که شبکه نمایش خانگی روزهای پرالتهابی را در عرصه تولید و پخش سریال ها پشت سر می گذارد و بعد از حل شدن مشکل «می خواهم زنده بمانم»، نوبت به «زخم کاری» رسید تا با مانعی به نام سانسور مواجه شود حالا خبرها، حاکی از مشکل جدید پیش آمده، برای یکی از پروژه های در آستانه پخش است.
یکشنبه ۲۷ تیر بود که خبرهایی منتشر گردید در خصوص اینکه تیتراژ سریال «میدان سرخ» مورد تایید قرار نگرفته است و برای رسیدن این مجموعه به پخش، باید صدای فرزاد فرزین از تیتراژ حذف شود. «میدان سرخ» به کارگردانی ابراهیم ابراهیمیان و بهرام بهرامیان و تهیه کنندگی جواد نوروزبیگی از جدید ترین تولیدات پلتفرمی مجازی است که قرار بود پخش آن بزودی آغاز شود. ایجاد مشکل برای پخش این سریال به تایید ابراهیم ابراهیمیان در فضای مجازی رسید و بعد از او، فرزاد فرزین تیتراژ این سریال را در صفحه شخصی خود منتشر نمود و نوشت: «خدا تا هم اکنون صبرش را داده، باز هم می دهد.»
در پی انتشار این مطالب، علی سعد، معاون کاربران و تنظیم گری اجتماعی ساترا، در پیامی در توییتر بدون اشاره به نام فرزاد فرزین و سریال، نوشت: «درخصوص خبری که امروز انتشار یافت، اعلام می شود حیطه مسئولیتی ساترا تصمیمات تخصصی رسانه است و در مورد صلاحیت افراد اظهارنظری ندارد. ملاحظات مراجع قضایی، استعلامی و نظارتی که به صورت رسمی ابلاغ می شود، برای همه دستگاههای فرهنگی و پلت فرم ها لازم الاتباع است.»
فرزاد فرزین، پیش از این در سه فیلم سینمایی و سه سریال نمایش خانگی بازی کرده و به نظر می آید خبر ممنوع الفعالیت شدنش نه حاصل عملکرد شخصی او که به دلیل مخالفت ساترا با تیتراژ «میدان سرخ» است
حال پرسش اینجاست، در شرایطی که حضور فرزاد فرزین در سریال «ملکه گدایان» بدون مشکل اتفاق می افتد چه اتفاق جدیدی، می تواند منجر به این تصمیم شود و اینکه مشکل اصلی تصمیم گیرندگان، هم اکنون با خود این خواننده است یا قطعه ای با عنوان «زخم» که اخیرا برای این سریال اجرا کرده است. قطعه ای که شعرش را روزبه بمانی گفته و ملودی اش کار فرزاد فرزین است و مهران خلیلی تنظیم آنرا انجام داده است و این طور شروع می شود: «کو یه قانون؟! کو یه زندون واسه دزدای سر چاله میدون؟! کو یه رگبار؟! کو یه بارون که بشوره ببره اینارو بیرون؟! ما یه عمره که می نالیم، ماها چرا همیشه تو همین حالیم؟! مارو گَشتی، آخه مَشتی چی می تونه باشه تو جیبای خالیم؟!»
در سریال «میدان سرخ» حمید فرخ نژاد، مهتاب کرامتی، علی مصفا، امیرحسین آرمان، بهرام افشاری، کاظم سیاحی، مسعود کرامتی، امید روحانی، بهدخت ولیان، آرمین رحیمیان و رضا یزدانی بازی کرده اند. این سریال در سال ۱۳۹۹ ساخته شده و در ژانر اکشن و هیجان انگیز قرار می گیرد که از جانب پلت فرم پخش کننده مناسب برای بالای ۱۷ سال معرفی شده است. از «پسران آجری» تا «ملکه گدایان»؛ ۳ فیلم سینمایی، ۳ سریال شبکه نمایش خانگی
فرزاد فرزین از معدود خوانندگان موسیقی ایران است که در زمینه بازیگری و حتی اجرا ورود کرده و این تجربه ادامه دار بوده است. وی در سال ۱۳۸۵ نخستین تجربه بازی مقابل دوربینِ فیلمی سینمایی را از سر گذراند و در «پسران آجری» به کارگردانی مجید قاری زاده بازی کرد. فرزین در این فیلم نقش خواننده ای به نام صفا را بر عهده داشت که درحال کوشش برای گرفتن مجوز برگزاری کنسرت و انتشار آلبومش بود.
او سال ۱۳۸۹ در دومین تجربه بازیگری با «کنسرت روی آب» به کارگردانی زنده یاد جهانگیر جهانگیری جلوی دوربین رفت. فرزین در این فیلم نقش آهنگساز و خواننده ای به نام آرش را بر عهده داشت. «سگ های پوشالی» به کارگردانی رضا توکلی نام فیلم بعدی او بود که سال ۱۳۹۱ اکران شد. این خواننده موسیقی پاپ در گفت وگویی که همان زمان انجام داد در مورد این فیلم چنین اظهار داشت: « فیلم سینمایی «سگ های پوشالی» سومین تجربه بازیگری و البته نخستین تجربه حرفه ای من است. نقش هایی که در دو فیلم قبلی داشتم تا حدی در ارتباط با موسیقی بود. به صورت مثال در فیلم سینمایی «پسران آجری» ساخته مجید قاری زاده نقش یک پسر سرراهی را بازی می کردم که در مرکز بی سرپناهان بزرگ شده بود و به شکلی هم با موسیقی سروکار داشت. فیلم بعدی ساخته مرحوم جهانگیری بود که باز در ارتباط با موسیقی می شد اما این فیلم اصلا ارتباطی با موسیقی ندارد. یک ژانر جنایی است و من با عنایت به پیشنهادی که شد برای اینکه خویش را در بازیگری سینما به صورت حرفه ای محک بزنم این کار را قبول کردم.»

او سال ۱۳۹۵ در سریال «عاشقانه» به کارگردانی منوچهر هادی بازی کرد. سریالی که در شبکه خانگی پخش گردید و فرزاد فرزین خوانندگی تیتراژ ابتدایی آن به همراه سه تک آهنگ دیگر را هم بر عهده داشت. وی در این سریال دو نقش را بازی کرد، یکی تورج چلبیانی و دیگری فرزاد فرزین. هرچند به قول خودش، مخاطبان در این سریال شخصیت اصلی فرزاد فرزین را نمی دیدند و او عصاقورت داده تر و خشک تر از خودِ واقعی اش بود تا فاصله ای بین دو کاراکتر تورج چلبیانی و فرزاد فرزین بیفتد.
فرزین در سال ۱۳۹۸ با سریال «مانکن» به کارگردانی حسین سهیلی زاده دومین تجربه حضور در شبکه نمایش خانگی را از سر گذراند. وی در این سریال بعنوان بازیگر نقش بهرام میبدی، معشوقه ژیلا با بازی لیندا کیانی و همینطور خواننده تیتراژ حضور داشت. وی در سال ۱۳۹۹ در فصل اول سریال «ملکه گدایان» به کارگردانی حسین سهیلی زاده جلوی دوربین رفت و در نقش پارسا یکی از آدم های ملکه با بازی رویا نونهالی بازی کرد. سریالی که این روزها ضبط و پخشش همچنان ادامه دارد و به فصل دوم رسیده است.
حال انتشار خبرهایی در خصوص اینکه صدای فرزاد فرزین بر روی تیتراژ سریال «میدان سرخ»، این پروژه را برای پخش با مشکل مواجه کرده است، نه ناشی از ممنوع الفعالیتی او که حاکی از حاشیه ای جدید برای شبکه نمایش خانگی است. هرچند تصمیماتی این چنین در شبکه نمایش خانگی، چندان هم دور از ذهن و کم سابقه به نظر نمی رسد. چونکه سال قبل و درست همان زمان که عادل فردوسی پور با شبکه ورزش سیما برای ساخت ادامه برنامه «فوتبال ۱۲۰» به توافق رسیده بود و در عین حال خواستار ساخت برنامه ای مشابه «نود» برای شبکه نمایش خانگی بود، جلوی این برنامه هم گرفته شد و ساترا در آن زمان هم ابلاغیه های لازم‎الاجرا را دلیل تصمیمش عنوان نمود. این مطالب را هم بخوانید: ◾️ تایید ممنوع الکار شدن فرزاد فرزین در شبکه نمایش خانگی ◾️ جنجال ممیزی ساترا در نمایش خانگی
۵۷۲۵۹

1400/04/31
14:45:14
5.0 / 5
194
تگهای خبر: آهنگ , آهنگساز , تصویر , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی