معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم معرفی گردید

معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم معرفی گردید به گزارش کارکادو رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی در زمینه هنر و رسانه قدمت دارد و در عرصه فضای مجازی نیز اداره کل تبلیغ نوین را داشتیم و چندین سال کار شده و میراث معاونت فرهنگی و تبلیغی در معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه آمده است ولی راه سختی در پیش داریم.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی در آیین تکریم و معارفه معاون فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار نمود: حجت الاسلام والمسلمین علیزاده دارای قدرت بیان قوی، تفکر و نعماتی دیگری هستند که هبه الهی به ایشان است و همیشه شکر نعمت کرده و این ظرفیت را مخلصانه برای دین گذاشته و یکی از صفات بارز ایشان، ادب فی کل حال است، انسان ها در آرامش ادب دارند ولی ایشان در ناملایمات هم باادب هستند و گاهی مباحثه های تخصصی و کارشناسی دو به دو با ایشان داشتم و شهادت می دهم که ایشان از این نعمت برخوردار می باشند.
وی اظهار داشت: خاصیت دیگری که ایشان دارند، اخلاق سازمانی است؛ اخلاق ابعاد مختلفی دارد، ولی وقتی در یک سازمانی زیست می نماییم و این سازمان یک اهداف و سلسله مراتبی دارد و اینکه تصمیمی در سازمان گرفته می شود، ولو مدیری نسبت به بخشی یا همه ابعاد آن تصمیم مناقشه ای داشته باشد ولی با بخش های دیگر همکاری و تلاش می کند این مهم، برای تحقق هدف سازمانی، خیلی باارزش و این اخلاق سازمانی است.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار نمود: ۱۲ سال پیش ایده مسئله محوری عنوان شد ولی میان ایده و اجرا فاصله بسیاری است؛ یک ایده احتیاج به مدل سازی و تحقق آن مدل دارد که ۱۰ سال پیش در مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی ۱۲۰ مسئله را در کشور شناسایی کردیم و از میان این موضوعات، ۱۵ مسئله را انتخاب کردیم و زحمات زیادی کشیدیم و ذهن سوزاندیم تا به مدل و الگوی بومی برسیم.
وی اظهار داشت: درباب تأسیس قطب های فکری و فرهنگی جلسات مختلفی برگزار کردیم تا این مدل استخراج شد اما این که ایده به ضمیمه الگو می شود، ۱۰ درصد کار است و ۹۰ درصد دیگر، اجرای آنست که مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی به کمک دوستان و همکاران این مدل سازی را اجرا کردند و یکی از افرادی که این مدل سازی مسئله محوری را کمک کردند تا به نتیجه برسد، حجت الاسلام والمسلمین علیزاده بودند که بنده اجر و ثواب اخروی برای ایشان و همه کسانیکه تلاش می کنند را خواستارم.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اشاره کرد: در آینده سیاست دفتر تبلیغات اسلامی، انجام پرحجم و مؤثر اقداماتی است که در میزها و کارگروه ها و قطب ها شکل گرفته است؛ ما تا حالا به قدر توانمندی هایمان برنامه ها را اجرا کردیم؛ برنامه آینده ما این است که حجم و اثربخشی را با جذب نیرو، امکانات و مشارکت دستگاه های دیگر بر این حجم و گستره فعالیت ها بیافزاییم.
وی ادامه داد: اگر نمایشگاه آینده دفتر برگزار شد، باید میزمحور و مسئله محور باشد و دفتر به شکل مسئله محور بر حجم و گستره خودش بیافزاید. سیاست کلان دفتر تبلیغات اسلامی تاکید بر مسئله محوری و حجم و گستره و تأثیر کارهای مسئله محوری است؛ معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه نیز باید بعنوان یک ابزار تأثیرگذار و همچون خونی در رگ های بخش های مختلف دفتر باشد و می بایست با رویکرد مسئله محوری جلو برود.
واعظی اظهار داشت: کارهای معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه نباید فقط به مباشرت بیانجامد، بلکه باید ریل گذاری نماییم تا به اثربخشی فعالان حوزوی در عرصه هنر و رسانه و فضای مجازی کمک گردد و فقط نباید متکی به نیروهای خودمان باشیم، البته خود دفتر کنشگر است ولی یکی از انتظارات تسهیل کنشگری، بیرون از دفتر تبلیغات اسلامی و حوزه و جامعه است.
وی اظهار داشت: حجت الاسلام والمسلمین علیزاده اهل کار بافکر و تدبیر است و خداوند هم مزد اخلاص ایشان را داد و نیروهای توانمندی در کنار ایشان قرار گرفتند و بنده با فراغ بال این جابجایی را قبول کردم و ان شاءالله به فضل الهی و با دعای خیر مقام معظم رهبری، دفتر تبلیغات اسلامی از این وظایف سربلند بیرون می آید.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اشاره کرد: جا دارد از حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ الاسلامی تشکر کنم و ایشان نیز انسان شریف و محترمی هستند و در مدتی که با ایشان حشر و نشر داشتیم، جز صفا، صمیمیت و تهعد سازمانی چیز دیگری در ایشان ندیدیم و با توجه به این که تیم جوانی دارند و ایشان هم جوان هستند، خداوند کمک می نماید که ان شاءالله موفق باشند.
وی اشاره کرد: دفتر تبلیغات اسلامی در زمینه هنر و رسانه قدمت دارد و در عرصه فضای مجازی نیز اداره کل تبلیغ نوین را داشتیم و چندین سال کار شده و میراث معاونت فرهنگی و تبلیغی در معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه آمده است و راه سختی داریم ولی باتوجه به نیروهای خدوم و خوبی که داریم، از خداوند متعال می خواهیم که آنچه که دوستان انجام دادند و صورت خواهد گرفت، مورد قبول درگاه احدیت واقع شود.

ضرورت آموزش بلاغت و فصاحت مجازی به طلاب
در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین مهدی علیزاده «معاون سابق فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» با تبریک ایام ماه رجب و با اشاره به اهمیت فضای مجازی، هنر و رسانه، اظهار نمود: حالا با یک جامعه شبکه ای روبرو می باشیم که ساختارزدایی می کند و با جامعه و هویت های جدید اجتماعی روبرو می باشیم که سلسله مراتب قدرت، هویت ارتباطی، هم افزایی و هم گرایی دارند.
وی اظهار داشت: در جامعه پیشرفته مردم سالار معتقد هستند که افکار عمومی قدرت ساز است و بدون تردید سازگار و ابزار اصلی شکل گیری افکار عمومی همین فضای مجازی و رسانه است و اهمیت ویژه ای دارد.
معاون سابق فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به اهمیت تبلیغ چهره به چهره در فضای رساندن مؤثر پیام دین، اشاره کرد: در فردسازی، جامعه سازی و نظام پردازی، خواسته پروری در جاهایی که می خواهیم کادرسازی نماییم، سهم تبلیغ چهره به چهره است.
وی ادامه داد: امروز دیگر عٌقلا برای ارتباط گیری ساده از این سو به آن سوی شهر نمی روند و رسانه های نوین، منبر شده اند و اگر حوزه های علمیه در این شرایط برنامه ریزی منسجم نداشته باشند، عقب خواهند ماند.
حجت الاسلام والمسلمین علیزاده گفت: هنر و فضای مجازی و رسانه باید در کنار هم باشند و با هم دیده شوند و امروز باید به طلبه ها بلاغت و فصاحت مجازی یاد بدهیم که شگردهای دیگری دارد.
وی با اشاره به اینکه باید پایش و رصد مستمری در فضای مجازی انجام دهیم، اظهار داشت: فضای مجازی، فضای مهم و جدی است و اخیراً اتفاقات خیلی خوبی افتاده است و کرونا نشان داد که چه اتفاقاتی می افتد که مردم باید همه تخم مرغ هایشان را در فضای مجازی بگذارند.
معاون سابق فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی اشاره کرد: شکل گیری معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه و حوزه پشتیبانی به هنگام بود و حجت الاسلام والمسلمین واعظی «ریاست محترم دفتر» به این مساله اهتمام داشتند؛ حالا برخی اساتید سواد رسانه می گویند که ما از شدت تحولات جا ماندیم و بنده تلاش کردم که یک ریل گذاری صورت گیرد و راه هموار شود.
وی ادامه داد: امروز شاهد افتتاح سالن نمایش و سینمای معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی هستیم که فضای آبرومندی است و استودیوی خوبی هم تجهیز شده است و تامین منابع انسانی خوبی که با حمایت ریاست دفتر، منابع انسانی و حوزه ریاست اتفاق افتاد، شاهد یک فضای مناسب و افراد بااستعدادی در این معاونت هستیم که از این بابت خرسندم.
حجت الاسلام والمسلمین علیزاده ضمن ارائه گزارشی از فعالیت مدیریتی خود در معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی اظهار نمود: شورای عالی فضای مجازی را شکل داده ایم و عناصر منفصل سازمان در آنجا گرد آمدند و چندین طرح راهبردی میان مدت شکل گرفت و طراحی شد و در بحث فضای مجازی نیز از ۳۰۰۰ پرونده فعال فضای مجازی به بیش از هفت هزار و ۳۰۰ پرونده فعال رسیدیم.
وی اظهار داشت: یک سامانه آموزشی خوبی را مستقر کردیم و آموزش های مناسبی را برگزار کردیم؛ حضور پررنگ در شبکه های پربیننده صدا و سیما و تولید برنامه های ۱۰ و ۱۵ و تک قسمتی نیز از دستاوردهای این معاونت بشمار می رود.
معاون سابق فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی اشاره کرد: مرکز ملی نوآوری و خلاقیت اشراق یکی از حرکت های خوب دفتر است و اپلیکیشن نشریات این معاونت ان شاءالله در فرودین ماه آتی رونمایی خواهد شد و شاهد حضور مجلات در این اَپ خواهیم بود.
وی اشاره کرد: در بحث های مهم در قطب های فکری و فرهنگی و پژوهشکده اخلاق و معنویت متمرکز خواهیم شد و پروژه هایی که قوه قضائیه به این قطب واگذار کرده، خیلی مهم و کلان است و از همکارانم و مدیران و هیات امنای دفتر که جهادی پای کار ایستادند و حمایت کردند، تشکر می کنم.

دفتر تبلیغات اسلامی یک سازمان پیشرو در فضای مجازی، هنر و رسانه است
سپس، حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ الاسلامی «معاون جدید فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» اظهار نمود: دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان یک سازمان پیشرو در فضای مجازی، هنر و رسانه است و باید این اهمیت و جایگاه را درک کرد و قریب به دو سال است که با تأسیس معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه و حضور حجت الاسلام والمسلمین مهدی علیزاده سرعت ویژه ای پیدا کرد.
وی اظهار داشت: بنده از اعتماد ریاست دفتر تبلیغات اسلامی هم به جهت سپردن مسئولیت دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران و الان که معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی را بر عهده بنده گذاشتند، تشکر می کنم.
معاون جدید فضای مجازی، هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی اشاره کرد: بنده خودم را موظف می دانم که از حجت الاسلام والمسلمین علیزاده تشکر کنم و از قدیم که با ایشان کار کردم، رشد مجموعه و کارمندانشان را، رشد و اعتلای خودشان می دانند و بنده که اینجا ایستاده ام، همه اش از لطف و مرحمت حجت الاسلام والمسلمین مهدی علیزاده است.
وی اشاره کرد: بنده درخواست و نیاز دارم که معاونین، مدیران و متخصصین دفتر تبلیغات اسلامی و مدیران و کارکنان معاونت فضای مجازی، هنر و رسانه این دفتر به بنده کمک کنند و ما همه چیز را از ارباب خودمان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) داریم و از خداوند می خواهم که در این راه شرمنده او نباشیم.
منبع:

1399/11/30
21:09:38
0.0 / 5
785
تگهای خبر: اهدا , تبریك , تبلیغات , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی