شهید چمران چگونه معلم شد؟ بعلاوه ویدیو

شهید چمران چگونه معلم شد؟ بعلاوه ویدیو به گزارش كاركادو امام موسی صدر در دیداری به مهندس تاجر خاطرنشان می كند كه من به دنبال مدیری تحصیل كرده و مؤمن می گردم تا بتواند دانش آموزانی عالم و ماهر را تربیت كند. برای من كسب علم بیشتر از دریافت مدرك ارزش دارد. آن فرد كسی نبوده است جز معلم شهید، مصطفی چمران.به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، تا کنون روایت های گوناگونی ازجایگاه علمی، دلیری و رشادت های شهید دکتر مصطفی چمران در ایران، آمریکا و لبنان به زبان آمده است؛ اما شاید افراد اندکی از وجه آموزشی این شهید در مقام معلم و آموزگار آگاهی داشته باشند.

عادل عون که زمانی نماینده جنبش «اَمل» در ایران بوده است، درباره اینکه شهید مصطفی چمران چگونه در مقام معلم در هنرستان فنی جبل عامل فعالیت خویش را آغاز کرد، روایت می کند: در سال ۱۹۶۹ بود به مدت ۹ ماه در کنار شهید چمران بودم. در آن زمان به علت علاقه اش به «جمال عدالناصر» که یک انسان انقلابی بود، «ابوجمال» لقب گرفته بود و تا انتهای این دوره ما نام حقیقی یکدیگر را نمی دانستیم. پس از به انتها رسیدن این دوره چریکی شهید چمران به آمریکا بازگشت و من هم به لبنان رفتم.

نقش مهندس تاجر در معرفی شهید چمران به امام موسی صدر

دو سال بعد از این ماجرا امام موسی صدر نخستین مدرسه فنی و حرفه ای را برای آموزش محرومین و شیعیان لبنان تأسیس کرد. ایشان در ابتدا فردی برای مدیریت هنرستان تعیین کرد اما به علت رفتار نادرست این مدیر با هنرآموزان هنرستان، شخص دیگری را جایگزین او کرد. فردی که جایگزین این مدیر شد هم نتوانست به خوبی هنرستان را هدایت کند تا اینکه در فرانسه با «مهندس مهدی بازرگان» دیداری داشتند و این مورد سوء مدیریت هنرستان را برای مهندس تعریف می کند. امام موسی صدر در همین دیدار به مهندس تاجر خاطرنشان می کند که من دنبال مدیری تحصیل کرده و مؤمن می گردم تا بتواند دانش آموزانی عالم و ماهر را تربیت کند. برای من کسب علم بیشتر از دریافت مدرک ارزش دارد.
شهید چمران و امام موسی صدر

1399/02/12
23:38:04
5.0 / 5
2804
تگهای خبر: دانش , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی