واكنش های سینمایی به دنبال توهین به هنرمندان

واكنش های سینمایی به دنبال توهین به هنرمندان به گزارش كاركادو در چند روز گذشته در بعضی فضاهای مجازی و در صدا و سیما در برنامه ای به برخی سینماگران توهین شد، این توهین ها واكنش دبیر جشنواره ی فیلم فجر و در مقطعی واكنش رئیس سازمان سینمایی و در نهایت خانه سینما و كانون كارگردانان سینما را به همراه داشت.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، در اوایل هفته یك سینماگر پیشكسوت به علت انتشار ویدیویی و اعلام انصرافش از جشنواره ی فیلم فجر در فضای مجازی كه البته توسط تهیه كننده اش تایید نشد، توسط یك فعال مورد توهین قرار گرفت كه این روند واكنش ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره ی فیلم فجر را به همراه داشت كه از او دفاع كرد.
اما به دنبال توهین به یك كارگردان زن در یك برنامه تلویزیونی، خانه سینما، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی و كانون كارگردانان سینما واكنش نشان دادند.
حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی در توئیتی نوشت: «به كسانی كه هنجارهای اخلاقی جامعه را رعایت نمی كنند و بی پروا به نوامیس كشور و هنرمندان توهین می كنند، آنتن زنده می دهند؟! آیا مجری نباید واكنش نشان دهد؟»
روابط عمومی خانه سینما هم در اطلاعیه ای به درخواست روسای صنوف و جمع كثیری از اعضای خود، اعتراض خویش را به صدا و سیما درباره توهین به یكی از فیلمسازان اعلام نمود.

در این بیانیه كه از لحن تندی برخوردار است، آمده كه خانه سینما به درخواست روسای صنوف و جمع كثیری از اعضای خود، طی این بیانیه ضمن اعلام وظیفه اخلاقی، فرهنگی، حرفه ای و صنفی خود در حراست از حیثیت كلیه اعضا-به ویژه یكی از فاخرترین چهره های فیلمسازش به نمایندگی از جامعه اصناف سینمایی كشور به مردم ایران اعلام داشته كه چشم بر روی اینگونه توهین ها و عملكردها نخواهد بست.

كانون كارگردانان سینمای ایران هم در بیانیه اش، هتك حرمت بزرگان و سرمایه های سینمای ایران را شدیدا محكوم و اعلام نمود كه در مقابل توهین به سینماگران سكوت نخواهد كرد.1398/10/24
19:00:32
5.0 / 5
4103
تگهای خبر: جشن , جشنواره , سینما , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی