برای نخستین بار در كشور صورت گرفت:

تدوین فرهنگنامه برای همه شهدای استان سمنان

تدوین فرهنگنامه برای همه شهدای استان سمنان كاركادو: ایسنا/سمنان استان سمنان، اولین استانی در سطح كشور است كه برای تمامی شهدای استان شامل شهدای بسیج، ارتش، سپاه و.. فرهنگنامه شهدا تدوین كرده است.


سرهنگ حمید دامغانی فرمانده سپاه حضرت قائم (عج) استان سمنان در جلسه بازدید استاندار سمنان از ستاد كنگره ۳۰۰۰ شهید استان با ابراز خرسندی از كوشش های صورت گرفته در این ستاد استانی اظهار نمود: تمامی خادمان شهدا و همكاران ما در ستاد كنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان به صورت جهادی و فی سبیل الله برای ثبت و ضبط آثار و خاطرات شهدا تلاش می كنند.
وی با اشاره به اینكه استان سمنان به لحاظ شاخص ایثارگری جزء استانهای شاخص كشور است از استان سمنان بعنوان یك استان پیشرو در تعداد رزمندگان به نسبت تعداد كل جمعیت نام برد و افزود: رزمندگان این استان در خیلی از امور سیاسی، دفاعی و... نیز نقش محوری و بی بدیل داشت اند.
فرمانده سپاه حضرت قائم (عج) استان سمنان اضافه كرد: یكی از خاصیت ها و خصوصیات ویژه شهدای استان این است كه قریب به اتفاق این شهدای گرانقدر در میادین رزم و در جنگ رو در رو با دشمن به شهادت رسیده اند.
وی با اشاره به اینكه كنگره بزرگداشت ۳۰۰۰ شهید استان سمنان بطور باشكوهی انجام شد اضافه كرد: علاوه بر این اجلاسیه های مختلف شهدا، هر دو سال یك دفعه در شهرستان های هشت گانه این استان برگزار می گردد.
وی از تهیه تمبر یادبود برای همه شهدای این استان آگاهی داد و اظهار داشت: یكی از اقدامات خوب این كنگره، تولید تمبرها و قاب های شهداست كه به تعداد تمام شهدای استان تهیه و تحویل خانواده معظم شهدا گردید.
سرهمگ دامغانی از كنگره ی شهدای استان سمنان بعنوان یكی از فعال ترین ستادهای كشور نام برد و اشاره كرد: آثار تهیه شده صوتی، تصویری و مكتوب تهیه شده در ستاد كنگره بزرگداشت شهدای استان، به لحاظ كیفی و تكنیكی، از سطح بالا و مطلوبی برخوردارست.
همین طور سرهنگ فریدون رئیس ستاد كنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان از تدوین آثار جمع آوری شده از شهدای این استان آگاهی داد و اظهار داشت: تمامی مطالب جمع آوری شده از شهدای استان در ۴ بخش و قالب كتاب و دستورالعملی شكل گرفته كه برای اولین بار توسط استان سمنان تدوین و به چاپ رسید.
وی از كوشش برای جمع آوری آثار در رابطه با شهدای مدافع حرم آگاهی داد و اضافه كرد: كارشناسان و پژوهشگران این ستاد هم اكنون در حال جمع آوری آثار، خاطرات و دست نگاشته های شهدای مدافع حرم هستند. ضمن اینكه الان با همت تمامی خادمان شهدا در عرصه فرهنگی، از مرحله جمع آوری آثار عبور كرده و در مرحله تالیف هستیم.
سرهنگ فریدون با اشاره به اسناد جمع آوری شده در این ستاد اظهار داشت: تمامی امكانات و منابع لازم برای فعالان در حوزه های مستند سازی، كتاب نویسی و فضای مجازی و... تحت هر عنوانی، در ستاد كنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان موجود است.
وی با اشاره به اینكه استان سمنان، اولین استانی در سطح كشور است كه برای تمامی شهدای استان شامل شهدای بسیج، ارتش، سپاه و.. فرهنگنامه شهدا تدوین كرده است افزود: هم اكنون ۲۵ كتاب فرهنگنامه شهدای استان به چاپ رسیده و پروسه چاپ سایر كتب نیز در حال انجام می باشد.
رئیس ستاد كنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان سمنان اضافه كرد: به همت اداره كل آموزش و پرورش و با مشاركت ستاد كنگره ی سه هزار شهید استان سمنان، كتاب فرهنگنامه ۱۲۴ شهید معلم و كارمند آموزش و پرورش استان به چاپ رسید كه با استقبال گسترده ای مواجه گردید. همین طور عملیات تهیه و تدوین فرهنگنامه شهدای دانش آموز استان در حال انجام می باشد كه در سه جلد به چاپ خواهد رسید.
وی از مخزن به وجود آمده در ستاد كنگره بزرگداشت ۳۰۰۰ شهید استان سمنان بعنوان یك گنجینه عظیم برای مراجعات مردم و پژوهشگران نام برد و اظهار داشت: بالغ بر 400 هزار قطعه عكس و صدها دقیقه فیلم از شهدای استان جمع آوری و شناسنامه دار شده است.
وی از در دست تدوین بودن نرم افزار جامع شهدای استان خبرداد و اظهار نمود: تدوین و تهیه ی كتاب استان به روایت تصویر از اقدامات در حال انجام ستاد كنگره بزرگداشت سه هزار شهید استان است.
منبع:

1398/09/28
14:39:12
5.0 / 5
4066
تگهای خبر: تصویر , دانش , رمان , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی