مركز گسترش آمار رسمی تولیدات انقلابی اش را اعلام نمود

مركز گسترش آمار رسمی تولیدات انقلابی اش را اعلام نمود كاركادو: مركز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 14 فیلم مستند و انیمیشن با سوژه انقلاب، دفاع مقدس و مقاومت در منطقه را در دست تولید و آماده نمایش دارد.


به گزارش كاركادو به نقل از روابط عمومی مركز گسترش سینمای مستند و تجربی، مستندهای «دقیقه 55»، «فرزندان شب»، «خشت و خشم»، «آب من را با خود برد»، «ژنرال های 13 ساله» و «بابا پیكاسو» از تولیدات مستند جدید این «مركز» با محوریت سوژه دفاع مقدس هستند.
مركز گسترش در امتداد پشتیبانی از ساخت انیمیشن هایی با سوژه دفاع مقدس، آثاری چون «بادها كجا می میرند»و «مردی كه برای ماهی ها آواز می خواند» را نیز در دست تولید دارد.
«مافیها»، «صداها فریاد می كشند»، «من زنده ام»، «شهید همدانی»، «قصه سوریه» و «صدسال تنهایی» هم عنوان تولیدات جدید مركز گسترش سینمای مستند و تجربی با سوژه انقلاب اسلامی و مقاومت در منطقه هستند.
* معرفی تولیدات مستند مركز گسترش با محوریت دفاع مقدس
«دقیقه 55» ساخته علیرضا فرخنده كیش یكی از آثار آماده نمایش این «مركز» با سوژه دفاع مقدس است. این مستند روایت ایلامی هایی است كه بر اثر حملات نیروهای بعثی به مسابقه فوتبال در بخش چوار، شهید شدند، از تولیدات آماده نمایش مركز گسترش است.
عنوان و سوژه سایر مستندهای «مركز» با سوژه دفاع مقدس كه در مراحل مختلف تولید هستند نیز به این شرح است:
«فرزندان شب» به كارگردانی بهروز نورانی پور كه روایت كودكان سرباز و مشكلات آنها در جریان جنگ را بازگو می كند.
«خشت و خشم» ساخته فضل الله تاری و امیر امیری پیرامون اثرات حمله نیروهای بعثی به بناهای باستانی ایران، ماجرای پرونده شكایت ایران در دادگاه لاهه و در نهایت پیروزی ایران در دست ساخت است.
«آب من را با خود برد» به كارگردانی حسن قهرمانی داستان مادری است كه پس از 35 سال پیكر فرزند شهیدش را در شهر شوش پیدا می كند.
«ژنرال های 13 ساله» به كارگردانی محمد جعفری هم تمام ماجراهایی كه طی جنگ تحمیلی بر نوجوانان رزمنده ی ما گذشته است را روایت می كند.
«بابا پیكاسو» ساخته مسعود بخشی روایتی از محسن اسلامی صیاد پیر است كه خاطراتش از جنگ را در چارچوب نقاشی به تصویر می كشدو در حال از دست دادن چشمانش است.
* دو انیمیشن با سوژه دفاع مقدس
«مردی كه برای ماهی ها آواز می خواند» به كارگردانی امیرحسین مهران داستان مرد میانسالی كه سال ها پیش در جنگ، دوستان صمیمی خودرا در حمله ای هوایی از دست داده است، حالا درصدد یافتن بقایای انهاست.
«بادها كجا می میرند» به كارگردانی «پژمان علی پور» پیرامون بمباران شیمیایی سردشت است. زندگی روزمره مردم شهر سردشت و زیبایی های آن همراه با باد ملایمی همراه می باشد تا اینكه شهر بمباران شیمیایی می شود. تمام داستان در آبی كه در گودال جمع شده است، روایت می شود و...
* آثار مستند انقلاب و حوزه مقاومت
«مافیها»، «صداها فریاد می كشند»، «صدسال تنهایی»، «من زنده ام»، «شهید همدانی»، «قصه سوریه» آثار مستندی هستند كه در حوزه انقلاب و مقاومت، در مركز گسترش سینمای مستند و تجربی در حال تولید هستند.
«مافیها» ساخته محمدصادق اسماعیلی روایتی است از شخصیت مرتضی فهیم كرمانی كه در ابتدای انقلاب بعنوان حاكم شرع برگزیده شد.
«صداها فریاد می كشند» ساخته شهرام علیزاده روایت متفاوتی از واقعه 29 بهمن 56 تبریز با استفاده از تصویر و صداهای مستند ارائه می دهد.
«صدسال تنهایی» به كارگردانی مهدی فارسی هم زندگی و خدمات مرحوم حاج عبدالله والی در منطقه بشاگرد را به تصویر می كشد.
«من زنده ام» به كارگردانی ماریا ماوتیبیانگر جست وجوی دو پدر در كردستان سوریه برای یافتن ردی از دختران شان است.
«شهید همدانی» به كارگردانی امیرحسین نوروزی، زندگی سردار شهید حسین همدانی را روایت می كند. وی فعالیت های بسیاری قبل از انقلاب تا زمان شهادت در سوریه انجام داد و نگاه فرهنگی به حوزه كاری خود داشت.
«قصه سوریه» ساخته «احد میكائیل زاده» هم شرح حال مصائب مردم سوریه و مقاومت آنها در مقابل تكفیری ها و تروریست هاست. 
منبع:

1398/07/06
23:04:38
5.0 / 5
4460
تگهای خبر: تصویر , جوان , خدمات , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی