ویژه برنامه های رادیو برای بازگشایی مدارس

ویژه برنامه های رادیو برای بازگشایی مدارس به گزارش كاركادو شبكه های رادیویی در مجموع با ۱۸۰ برنامه، به تعداد ۷۰ عنوان و به مدت ۴۲۰۰ دقیقه به مبحث «بازگشایی مدارس» در سال ۱۳۹۸ می پردازند.


به گزارش كاركادو به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، رادیو ایران با بررسی چرایی اضطراب بچه ها در نخستین روزهای مدرسه، خاطرات مخاطبان از نخستین روزهای مدرسه، ایجاد حس همدلی و نشاط برای یاری رسانی به كودكان نیازمند بخصوص در مناطق محروم و صدمه دیده از سیل و زلزله، تقدیر از معلمان و اساتید و مربیان وایجاد احساس انگیزه و امید برای شروع سال تحصیلی جدید برنامه های منتخب خویش را به روی آنتن می برد.
" ایرانشهر" برنامه ای است كه روز اول مهر به صورت زنده از ساعت ۱۹: ۰۵ با مبحث نخستین روز مدرسه و خاطرات مخاطبان به این مناسبت می پردازد.
رادیو فرهنگ برنامه "صبح به وقت فرهنگ" را در روز اول مهر و ساعت ۶: ۳۰ به صورت زنده پخش می كند. در این برنامه به آیین استقبال از ماه مهر و بازگشایی مدارس اشاره می شود.
همینطور دیگر موضوعات برنامه های رادیو فرهنگ شامل استقبال از ماه مهر و بازگشایی مدارس با ایجاد فضای شادی و نشاط در جامعه، ترویج آیین مهربانی و اهدای كتاب در جامعه، اطلاع رسانی از اخبار و رویدادهای مربوط به بازگشایی مدارس است.
رادیو جوان با محورهایی همچون بررسی بیماری های شایع در زمان بازگشایی مدارس، چگونگی كنترل استفاده از فضای مجازی در روزهای مدرسه، گفتگو با مسؤلان آموزش و پرورش و طرح مسائل اول مهر و مشكلات مربوط به ایاب و ذهاب بچه ها به استقبال این ایام می رود.
این شبكه در نظر دارد با برنامه "كاوشگر" كه روز اول مهر از ساعت ۹ از این شبكه پخش می شود به صورت اختصاصی به مبحث بازگشایی مدارس اشاره كند.

رادیو ورزش با برنامه "صبح و ورزش" به صورت زنده و از ساعت ۶ بامداد اول مهر به پوشش حضور وزیر یا رئیس جمهور همزمان با بازگشایی مدارس می پردازد. همینطور پوشش رسانه ای مبحث جشن شكوفه ها و آیین مهربانی، بررسی مبحث ورزش در مدارس و كمبودها و ظرفیت های موجود از دیگر محورهای برنامه های این شبكه است.

"رادیو معارف" با محورهای مختلفی مانند بررسی جایگاه و مفاد آموزشی مدارس علوم و معارف اسلامی، تبین برنامه های بازگشایی مدارس در گفتگو با مسؤلان وزارت آموزش و پرورش، پوشش رسانه ای برنامه های ویژه بازگشایی مدارس، بررسی جایگاه تربیت و تزكیه در مدارس مخاطبان را همراه می سازد. برنامه "مهر مهربان" تا دوم مهر و از ساعت ۹ به صورت زنده از رادیو معارف پخش می شود.

شبكه رادیویی نمایش در این ایام آثار نمایشی متنوعی را تولید كرده است.
"نمایش بوی ماه مهر" تا سوم مهرماه و از ساعت ۱۶: ۴۵ از این شبكه پخش می شود. در این نمایش بهرنگ در آستانه سال تحصیلی در اعتراض به مدرسه جدید، در خانه دردسرهایی درست می كند كه صاحبخانه والدینش را جواب كنند و آنها به منزل قبلی برگردند و در نتیجه بهرنگ هم به مدرسه پیشین خود بازگردد و داستان بدین صورت ادامه پیدا می كند.
رادیو سلامت در برنامه های خود با موضوعات مختلف بهداشتی مانند معرفی میان وعده های مناسب و قابل عرضه در بوفه های مدارس، ضرورت رعایت نكات بهداشتی و تغذیه ای در بوفه مدارس، بررسی نكات مربوط به ایمنی سرویس مدارس دانش آموزان، بررسی قوانین مربوط به محافظت و مراقبت از دانش آموزان در مدرسه مخاطبان را همراه می كند.
"غذا سلامت زندگی" اول مهرماه ساعت ۱۳: ۳۰ با مبحث رعایت نكات بهداشتی و تغذیه ای در بوفه مدارس و تعذیه مناسب برای دانش آموزان از آنتن این شبكه پخش می شود.
"رادیو تهران" برنامه "تهران من" را با مبحث گفتگو با دانش آموزان، نوستالژی خاطرات مدرسه، مستند شهدای دانش آموز، گفتگو با یكی از مسئولین آموزش و پرورش، نمایش طنز درباره شیرین كاری های دوران مدرسه به صورت زنده از ساعت ۱۸ اول مهر ماه به روی آنتن می برد.
مهمترین موضوعات اشاره شده برنامه های این شبكه به مناسبت شروع سال تحصیلی عبارتند از گزارش زنده از جشن شكوفه ها، مراقبت از دانش آموزان دردوران مدرسه، تبیین جایگاه تربیت و تزكیه در نظام آموزش و پرورش، نمایش طنز درباره شیرین كاری های دوران مدرسه، مستند شهدای دانش آموز، بایدها و نبایدها درباره تغذیه كودكان در مدارس.
"رادیو گفتگو" در روز اول مهر ماه برنامه " ترنج" را به روی آنتن خود می برد. در این برنامه سعی شده است به ترویج سبك زندگی اسلامی ایرانی در شروع سال تحصیلی و ترغیب خانواده ها به خرید كالای ایرانی بویژه برای دانش آموزان پرداخته شود. همینطور بازگشایی مدارس و بررسی مسائل خانواده ها، ترویج سبك زندگی اسلامی ـ ایرانی در شروع سال تحصیلی و ترغیب خانواده ها به خرید كالای ایرانی بویژه برای دانش آموزان، بررسی دغدغه های ترافیكی شهر در ایام اولین مهر ماه و شروع سال تحصیلی از دیگر موضوعات برنامه های رادیو گفتگو است.
"رادیو قرآن " برنامه های خویش را با موضوعاتی مانند بررسی فعالیت های مؤسسات قرآنی در شروع سال تحصیلی، فضیلت علم آموزی از منظر آیات و روایات و موارد دیگر به روی آنتن می برد.
"تسنیم" اول مهرماه از ساعت ۶: ۳۰ به صورت زنده و با مبحث اهمیت تحصیل - علم ودانش لازمه شكوفایی ورشد، فضیلت علم آموزی از منظر آیات و روایات مخاطبان را همراه می كند.
"رادیو صبا" برنامه "زنگ صبا" را از ساعت ۶: ۳۵ اول مهرماه پخش می كند. این برنامه با تداعی زنگ انشاء در چارچوب طنز شروع سال تحصیلی را برای مخاطبان یادآوری می كند.

برنامه های "رادیو اقتصاد" با موضوعاتی همچون محیط آموزشی مناسب و اهمیت شروع سال تحصیلی، مسائل اقتصادی خانواده ها در شروع سال جدید تحصیلی، توجه به مشكلات و مسائل مالی مدارس در گفتگو با مسؤلان همچون موارد مطرح شده در این برنامه هاست.
"ایستگاه نود و هشت" برنامه ای است كه در روز اول مهر و از ساعت ۹ به روی آنتن می رود.
"رادیو پیام" در چارچوب موسیقی و متن به مبحث "بازگشایی مدارس" خواهد پرداخت. مهمترین موضوعات اشاره شده در بخش های مختلف رادیو پیام عبارتند از: استفاده از سرویس مدارس جهت كاهش ترافیك ـ مراقبت از دانش آموزان در زمان رفتن به مدرسه ـ پخش پیام های آموزشی، تربیتی و سلامت محور برای خانواده ها، دعوت به نیكوكاری در روزهای شروع سال تحصیلی.
"ایرانصدا" برای مناسبت بازگشایی مدارس ۱۲برنامه درباره پاییز و آغاز فصل مدرسه را در مجازی منتشر می كند.
علاقه مندان به برنامه های شبكه های رادیویی می توانند علاوه بر گیرنده های رادیویی از راه سایت شبكه ها، گیرنده های دیجیتال، رادیو نما و همینطور از راه برنامه كاربردی تلفن همراه ایرنصدا قابل دریافت از راه www.iranseda.ir برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس برنامه های مورد علاقه خویش را دریافت نمایند.1398/06/31
20:58:19
5.0 / 5
4367
تگهای خبر: اهدا , جشن , جوان , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی