نمایش اعضای پارلمان بریتانیا یه شكل شامپانزه!

نمایش اعضای پارلمان بریتانیا یه شكل شامپانزه! كاركادو: تابلو نقاشی از بنكسی كه در آن اعضای پارلمان بریتانیا به شكل شامپانزه به تصویر كشیده شده اند توسط حراجی ساتبیز به فروش گذاشته می شود.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، تابلو نقاشی «پارلمان واگذارشده» ـ اثر «بنكسی» هنرمند ناشناس و مشهور بریتانیایی ـ كه در آن مجلس عوام بریتانیا به یك دورهمی شامپانزه ها تبدیل گشته است، مقرر است در حراجی ساتبیز و در یك مایلی كاخ «وست مینستر» به معرض نمایش گذاشته شود.
این نخستین باری است كه تابلوی «پارلمان واگذارشده» در لندن نمایش داده می شود. این تابلوی چهار متری، بزرگترین تابلو نقاشی روی بوم «بنكسی» شمرده می شود.
تابلو نقاشی « پارلمان واگذارشده» در عصر سوم اكتبر در حراجی ساتبیز با قیمت تخمینی ۱.۵ تا ۲ میلیون پوند به مزایده گذاشته خواهد شد و در صورت به فروش رفتن این اثر با قیمت تعیین شده، به گران ترین اثر « بنكسی» تبدیل خواهد شد.
«الكس برنزیك»، مدیر بخش آثار هنر معاصر حراجی ساتبیز از « بنكسی» بعنوان نسخه امروزی «وُلتِر» یاد كرد.
«بنكسی» این تابلو نقاشی را در سال ۲۰۰۹ و برای موزه شهر «بریستول» (زادگاهش) خلق كرد. نمایش آثار بنكسی در موزه «بریستول» بیشتر از ۳۰۰ هزار بازدیدكننده را به موزه كشاند و این نمایشگاه را به یكی از ۱۰ نمایشگاه پربازدید جهان در آن سال تبدیل كرد.
این تابلو نقاشی اوایل سال جاری توسط مالك ناشناسش همزمان با دهمین سالروز نمایشگاه بنكسی در موزه « بریستول» و همزمان با نخستین تاریخ تعیین شده برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به موزه « بریستول» امانت داده شد.
این هنرمند بتازگی با خلق یك نقاشی دیواری عظیم بر روی یك ساختمان در شهر بندری « دوور» به سوژه «برگزیت» اشاره كرده بود. این نقاشی دیواری كه تصویر یك كارگر را در حال حذف كردن یكی از ستاره های پرچم اتحادیه اروپا نشان می داد، چندی قبل بطور مرموزی از روی دیوار ساختمانی كه بر روی آن نقش بسته بود، ناپدید شد.
این نمایش از تاریخ بیست و هشتم سپتامبر آغاز خواهد شد و تا سوم اكتبر (چند روزی قبل از موعد جدید «روز برگزیت») ادامه خواهد داشت.
تابلو نقاشی «پارلمان واگذارشده» در همان اتاقی به مزایده گذاشته می شود كه یكی دیگر از آثار این هنرمند با عنوان « دخترك و بادكنك» در سال قبل به محض فروش رفتن، خود به خود رشته رشته شد و بعدها بعنوان « عشق در سطل زباله» شناخته شد.
«بنكسی» هنرمند گرافیتی كار اهل بریستول است كه با نقاشی های دیواری و هنر گرافیتی اعتراضی خود، شهرت جهانی دارد، با این وجود هنوز هویت اصلی او فاش نشده است.
نقاشی های این هنرمند بیشتر به مسائل سیاسی و سوژه هایی مانند گرمای جهانی، جنگ، شنود غیرقانونی و شرایط سخت كاری پرداخته است. تابحال بارها نقاشی های این هنرمند از روی دیوار جدا و به قیمت صدها هزار پوند فروخته شده است.
منبع:

1398/06/25
13:48:09
5.0 / 5
4498
تگهای خبر: تصویر , نقاشی , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی