استقبال از عروسك های غول پیكر در سیلك

استقبال از عروسك های غول پیكر در سیلك به گزارش كاركادو از حضور پیتر بروك، آرین منوشكین و هنرمندان شاخص دنیا كه برای اجرای تئاتر به ایران آمدند، حدودا نزدیك به نیم قرن می گذرد و حالا بعد از سال ها تپه های باستانی سیلك با عروسك های غول پیكر نمایش «تنها یك زمین داریم»، اجرایی متفاوت را با حضور گسترده مردم تجربه نمود.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، سال ها قبل نمایشی در تخت جمشید توسط پیتر بروك كارگردان مطرح تئاتر دنیا اجرا شد و حالا بعد از سال ها یك محوطه تاریخی دیگر این دفعه در كاشان به مناسبت نوزدهمین جشنواره نمایش های آیینی و سنتی میزبان یك اجرای تئاتر شد.
شامگاه ۲۰ مردادماه و بعد از مراسم افتتاحیه جشنواره نمایش های آیینی و سنتی در خانه طباطبایی ها در كاشان، عروسك های غول پیكری كه تصویرشان یادآور شخصیت های كهن ایرانی بود، به كاشان آمده بودند و در جوار تپه های هفت هزارساله سیلك به اجرای نمایشی پرداختند كه با استقبال خوبی از جانب مردم مواجه گردید.
با عنایت به این كه افتتاحیه در خانه طباطبایی های كاشان تدارك دیده شده بود جمعیت زیادی قبل از ساعت ۲۲ به سایت موزه سیلك مراجعه نموده بودند تا تماشاگر یك تئاتر در محوطه ای تاریخی باشند.
این اجرا با همراهی و هماهنگی پایگاه میراث فرهنگی كاشان و یگان حفاظت پایگاه انجام شد و برای میزبانی از تماشاگران حدود یك هزار صندلی در محوطه سیلك چیده شده بود، اما تعداد حاضران در محوطه چندصد نفر از این تعداد بیشتر بود.
این نمایش عروسكی با همكاری كمپانی گراند پرسنل فرانسه برای اجرا آماده شده بود و به مبحث محیط زیست می پرداخت.
عروسك های غول پیكر این اجرا با تصویر كردن شخصیت های كهن ایرانی، كه با كیفیت بالایی ساخته شده بودند، شب خاطره انگیزی را برای مردم كاشان به ارمغان آوردند.
به شكلی این اجرا تجربه ای مهم برای جشنواره نمایش های آیینی و سنتی به شمار می آید تا در دوره های آینده خود بیشتر به سمت اجرا در مكان های تاریخی دیگر برود.
نمایش «تنها یك زمین داریم» با عروسك های غول پیكر در روزهای جشنواره برای مخاطبان در تهران هم به اجرا گذاشته می شود و علاقه مندان می توانند برای دیدن این اجرا از ۲۲ تا ۲۵ مردادماه، ساعت ۲۱ به محوطه تئاتر شهر بروند.1398/05/21
15:54:22
5.0 / 5
4913
تگهای خبر: تئاتر , تاریخی , تصویر , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی