مقررات لغو ویزای ایران با چین اعلام گردید

مقررات لغو ویزای ایران با چین اعلام گردید كاركادو: به دنبال تصویب لغو یك طرفه ویزای ایران با چین، مقرر است این مصوبه از 25 تیرماه امسال در مبادی ورودی كشور اجرا شود. اتباع چینی در هر بار سفر به ایران، 15 روز اجازه اقامت بدون روادید خواهند داشت.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، هیات وزیران در پنجم تیرماه به پیشنهاد مشترك سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت امور خارجه، طرح لغو یكطرفه روادید ایران با چین را تصویب كرد. بعد از ابلاغ اسحاق جهانگیری ـ معاون اول رئیس جمهور ـ به تمام نهادها، وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط، وزارت امور خارجه نیز شرایط برقراری مقرارت لغو یكطرفه روادید برای ورود اتباع كشور چین به ایران را تبیین و به سایر دستگاه های مرتبط اعلام نمود.
درنظر است مقرارت لغو یك طرفه روادید از ۱۳۹۸/۴/۲۵ به اجرا گذاشته شود. اتباع چینی در هر بار ورود بدون روادید به ایران، ۱۵ روز اجازه اقامت دارند.

برنامه ضربتی ایران برای نفوذ به بازار چین
محمدابراهیم لاریجانی ـ مدیركل بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری ـ به دنبال این مصوبه و اعلام شرایط ورود بدون روادید اتباع چینی به ایران، از تهیه و اجرای برنامه ضربتی برای نفوذ به بازار چین آگاهی داد و به ایسنا اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بعد از دریافت تصویب نامه هیات وزیران از طرف معاون اول رئیس جمهور، اقداماتی را در دستور كار قرار داد و در گام نخست به بازنگری برنامه عملیاتی نفوذ به بازار چین كه حدود هفت هشت ماه پیش تهیه شده بود، پرداخت تا با شرایط واقعی سازگار شود.
وی اعلام نمود: برنامه عملیاتی ایران برای نفوذ به بازار چین كه در ۵۰ بند تهیه شده و حوزه های اطلاع رسانی، تبلیغات، آموزش و زیرساخت را دربرمی گیرد، به همراه پیوست های «دیجیتال ماركتینگ» و «برنامه تبلیغات و اطلاع رسانی» با درنظر گرفتن آخرین شاخص ها درحال بازبینی است. این برنامه ها برای اجرا در یك سال آینده تنظیم خواهد شد.
لاریجانی اظهار نمود: خبر لغو یكطرفه روادید ایران برای اتباع چینی در آن كشور بازخورد مثبتی داشته و تقاضاهایی برای ارتباط با آژانس های ایرانی دریافت شده و سوال ها و ابهام های زیادی مطرح گردیده است. احساس می كنم با عملیاتی شدن مقررات لغو یكطرفه روادید، حجم این پرسش ها و ابهام ها بیشتر شود و به شدت در فضای مجازی جست وجو شویم. برای همین برنامه ضربتی دو ماهه نوشته شد كه شامل ۱۰ محور است و همزمان با مقررات لغو روادید، اجرا می شود تا بعد از آن برنامه اصلی را آغاز نماییم.
او به بندهای برنامه ضربتی نفوذ به بازار گردشگری چین اشاره نمود و اضافه كرد: «اعلام شرایط و جزئیات لغو روادید ایران در چین»، «ارائه اطلاعات در واكنش به ابهامات و سوال های احتمالی چینی ها»، «بارگذاری و تكمیل مطالب به زبان چینی روی وب سایت های «visitiran.ir» و اداره های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها»، «تهیه بروشور به زبان چینی»، «تشویق هتلداران، آژانس ها، فعالان گردشگری، شهرداری ها و بیمارستان ها برای تولید محتوا به زبان چینی و انتشار این اطلاعات در فضای مجازی»، «طراحی دوره های آموزشی برای هتلداران، آژانس دارها و راهنمایان چینی زبان برای آشنایی بیشتر با خاصیت این گردشگران»، «آموزش راهنمای چینی زبان با استفاده از ظرفیت دانشجویان و مترجم های چینی زبان» و در ادامه اجرای بلندمدت این برنامه، «ابلاغ سلایق و علایق چینی ها به مراكز اقامتی»، «تهیه سفارش های سفر كه شامل كد لباس، پول رایج، مراكز مجاز اقامتی، فرودگاه ها، زبان، آداب و سایر مواردی كه یك توریست نیاز دارد بداند» به همراه «توسعه، تكمیل و تقویت سیستم های رزرواسیون به زبان چینی» و «تهیه سفارش نامه و ابلاغیه هایی برای ایجاد آمادگی به فرودگاه ها، گمرك، پلیس، زنجیره تامین خدمات گردشگری با هدف آشنایی با نیاز و سلیقه گردشگران چینی»، همچون اقدامات ما برای برخورد مناسب و مسؤولانه با گردشگران چینی به دنبال لغو یكطرفه روادید ایران با این كشور است.
مدیركل بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری اظهار داشت: بعد از این مرحله، برنامه عملیاتی یك ساله را كه روی تعداد مشخصی از گردشگران چینی هدف گذرای كرده است، آغاز خواهیم كرد.
منبع:

1398/04/18
14:37:08
5.0 / 5
4770
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , دیجیتال , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی