بازدید از هرم 4000 ساله مصری شروع می شود

بازدید از هرم 4000 ساله مصری شروع می شود كاركادو: درهای یك هرم خشتی حدودا 4000 ساله مصری برای نخستین بار به روی علاقه مندان گشوده می شود.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا و به نقل از ای بی سی نیوز، بازدید از این هرم خشتی كه با عنوان هرم «اللاهون » شناخته می شود از همین هفته آغاز خواهد شد.
این هرم برای نخستین بار در سال ۱۸۸۹ توسط «ویلیام پتری» عتیقه شناس بریتانیایی در «فیوم» شهری درجنوب غربی «قاهره» كشف شد. در سال ۲۰۰۹، باستان شناسان انباری از مومیایی در تابوت های چوبی رنگین و نقاشی شده در این مكان كشف كردند.
به قول مقامات مصری، این هرم كمتر شناخته شده بعد از اختتام مراحل بازسازی و ترمیم گسترده آماده افتتاح شده است.
«مصطفی وزیری» دبیركل شورای عالی آثار باستانی مصر بیان كرد: «بازسازی این هرم شامل خارج كردن آثار مخروبه داخل دالان ها و پلكان های چوبی و نصب باردیگر سنگ های فروریخته دالان ها و ترمیم كف پوش سنگی این هرم می شود.»
این هرم در دوران حكومت فرعون «سنوسرت دوم» (دودمان دوازدهم مصر باستان) كه از سال ۱۸۹۷ تا ۱۹۷۸ قبل از میلاد بر مصر فرمانروایی می كرد، ساخته شد.
ورودی هرم « اللاهون » در سمت جنوبی هرم قرار دارد، این درحالی است كه بگفته «وزیری» ورودی اغلب اهرام مصری در بخش شمالی ساخته می شوند. چونكه مصریان باستان معتقدند بودند روح تنها از سمت شمال و به كمك حركت ستارگان می تواند به بدن بازگردد.
در بخش جنوبی این هرم نیز تعدادی اثر باستانی مربوط به دوران پادشاهیی میانه مصر كشف شده است.

منبع:

1398/04/09
01:20:05
5.0 / 5
5076
تگهای خبر: رمان , نقاشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی