پنجاه و هشتمین بینال ونیز از نگاه هنرمند منتخب ایران

پنجاه و هشتمین بینال ونیز از نگاه هنرمند منتخب ایران به گزارش كاركادو سمیرا علیخانزاده، هنرمند منتخب ایران در پنجاه و هشتمین بینال ونیز، غرفه كشورهای سوئیس، بلژیك، سنگاپور، هند و لوكزامبورگ را همچون غرفه های جالب توجه این دوسالانه معرفی نمود.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، سمیرا علیخانزاده، یكی از هنرمندان منتخب ایران در پنجاه و هشتمین بینال ونیز درباره حضورش در این دوره از این رویداد هنری، می گوید: در این دوره ۹۰ كشور با آثاری از هنرمندان خود شركت كرده بودند كه مثل هر دوره، علاوه بر عرضه آثارشان در غرفه های جداگانه خود، برخی از آثار هم به انتخاب كیوریتور بینال و بر اساس تم منتخب بینال در كنار هم به نمایش درآمده بود.
او یادآور می شود: در این دوره آثار بسیار متفاوت و متنوعی از هنر معاصر دنیا عرضه شده بود كه به شكلی جمع بندی اتفاقات هنری دو سال قبل دنیا به حساب می آید. با عنایت به وسعت این بینال كه فرصتی یك هفته ای برای دیدن كل آثار عرضه شده می طلبد، امكان بازدید همه آثار برایم فراهم نشد و بیشتر در غرفه ایران حضور داشتم؛ اما با این وجود از آثار برخی كشورها دیدن كردم كه پاویون بلژیك، سوئیس، لوكزامبورگ، سنگاپور و هند بسیار جالب و خوب بود و توجهم را جلب كرد و غرفه لیتوانی كه با پرفورمنسی جالب توجه، شیر طلای بیینال ونیز را دریافت كرد، به علت ازدحام جمعیت و صف طولانی بازدیدكنندگان، موفق به دیدن آن نشدم.
این هنرمند همینطور درباره موقعیت غرفه ایران در این دوره، می گوید: غرفه ایران از نظر موقعیت قرارگیری و دسترسی و همینطور وسعتی كه در اختیار دارد، خیلی خوب و مناسب چیدمان حرفه ای آثار هنری است. سایت «آرت نیوز پیپر» هم غرفه ایران را جزو شش غرفه ای كه باید حتما در این دوره از بیینال دید، معرفی كرده است كه در جلب توجه بازدیدكنندگان بسیار تأثیرگذار بوده است.
علیخانزاده بیان می كند: من علاوه بر امسال، دو دوره دیگر از آثار این بینال بازدید كرده بودم. چهار سال پیش، ایران آثاری از ۴۰ هنرمند عرضه نموده بود كه علاوه بر هنرمندان ایرانی آثاری از هنرمندان دیگر كشورها در حوزه تمدنی ایران قدیم را هم دربرمی گرفت كه بیشتر شبیه یك نمایشگاه گروهی بود. در دوره دیگر آثار دو زن هنرمند، بیتا فیاضی و ماندانا مقدم به نمایش درآمده بود كه نمایشگاه خوبی بود و در این دوره هم فضای بسیار خوبی در اختیار ایران قرار گرفته است كه فكر می كنم با عنایت به اعلام نظر سایت «آرت نیوز پیپر» هم بازدیدكننده بیشتری خواهد داشت.
وی همینطور درباره چگونگی انتخاب هنرمندان برای بینال ونیز، توضیح می دهد: به نظر من امسال، مناسب ترین شیوه انتخاب هنرمندان به كار گرفته شد؛ چونكه با همفكری گالری داران، منتقدان، مدرسان، هنرمندان و كیوریتورها انتخاب نهایی صورت گرفت كه در حقیقت، جمع بندی نظرات اهالی هنر ایران بود و فكر می كنم اگر از همین شیوه برای انتخاب هنرمندان دوره بعد استفاده كنند، اتفاق خوبی خواهد بود.
به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، پنجاه و هشتمین بینال ونیز با عنوان «باشد كه در زمانه جذابی زندگی كنی»، از تاریخ ۲۱ اردیبهشت در ونیز ایتالیا شروع به كار كرد و تا سوم آذر ماه هم همچنان برپاست.
ایران در این دوره با آثاری از سمیرا علیخانزاده، رضا لواسانی و علی میرعظیمی و با عنوان «از بودن و سرودن» حضور دارد.1398/02/28
14:54:09
5.0 / 5
4989
تگهای خبر: سایت , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی