حضور ۱۰ هنرمند ایرانی در دوسالانه فاین كرفت فرانسه

حضور ۱۰ هنرمند ایرانی در دوسالانه فاین كرفت فرانسه كاركادو: مجسمه سازان و هنرمندان سفالگر ایرانی در دوسالانه فاین كرفت فرانسه شركت خواهند كرد. این چهارمین دوره این دوسالانه است كه در دو بخش فراخوان و كیوریتوریال برگزار می گردد.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا و به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره كل هنرهای تجسمی، رجحانه حسینی، كیوریتور بخش ایران در دوسالانه فاین كرفت می گوید: هر بار در بخش كیوریتوریال این دوسالانه از ۱۱ كشور برای شركت دعوت می شود كه امسال برگزاركنندگان این رویداد ایران را هم دعوت كرده اند. هنرمندان جهان به واسطه شناختی كه از گذشته هنر ایران دارند بسیار مشتاق دیدن آثار معاصر و هنرمندان جوان هستند و فرانسوی ها در تبلیغات امسال نمایشگاه از حضور ایران خیلی خوشحال بودند.
او درباره شیوه انتخاب هنرمندان بخش ایران، اظهار داشت: هنرمندانی كه برای این نمایشگاه انتخاب شده اند به دو گروه تقسیم می شوند؛ هنرمندانی كه از تولیدات خود و صنایع دستی امرار معاش می كنند و درآمد دارند و گروه دیگر هنرمندانی كه از صنایع دستی در تولید اثر هنری بهره برده اند.
حسینی افزود: كار هنری دسته اول با فضای تولیداتشان بسیار متفاوت می باشد و این در انتخاب ها این هنرمندان برایم نكته مهمی بود؛ اینكه این هنرمندان میان تولیدات صنایع دستی خود و آثار هنری كه مسلماً برگرفته از تكنیك هایی است مرزهایی قائل هستند كه در تولیداتشان هم از آنها بهره برده اند. دسته دوم هم هنرمندانی هستند كه از تكنیك یا اثر تولید شده در صنایع دستی بعنوان ایده و مفهوم اثر خود بهره برده اند و مفهوم اثرشان در پیوند با كاركرد یا خاطره ای است كه ما از صنایع دستی داریم.
مهدی شیر احمدی، نیما نصیری، محمد بهابادی، محمدرضا خلجی، نفیسه خلج، كورش آریش، بهزاد اژدری، محمدعلی سجادی، محسن توحیدی و هیربد همت آزاد هنرمندان حاضر در این دوره از جشنواره ی فاین كرفت فرانسه هستند.
مهدی شیراحمدی، محمد بهابادی و محمدرضا خلجی هنرمندان فعال در عرصه مجسمه سازی، نیما نصیری هنرمند عرصه ی میناكاری و بقیه از هنرمندان حوزه سرامیك هستند.
دوسالانه ی فاین كرفت از یكم تا پنجم خردادماه در گراندپال شهر پاریس فرانسه برگزار می گردد.
انجمن هنرمندان سفالگر با حمایت و همكاری اداره كل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد، سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و سفارت ایران در پاریس در این دوره حامی هنرمندان حاضر در این دوره از دوسالانه فاین كرفت بوده است.


منبع:

1398/02/23
15:41:16
5.0 / 5
4677
تگهای خبر: اثر هنری , جشن , جشنواره , جوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی