انتشار كتاب دیگری از خاطرات هاشمی رفسنجانی

انتشار كتاب دیگری از خاطرات هاشمی رفسنجانی به گزارش كاركادو كتاب «كارنامه و خاطرات هاشمی رفسنجانی - سال ۱۳۷۵» با نام «سردار سازندگی» به اهتمام احسان هاشمی منتشر گردید.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، این كتاب در ۸۴۰ صفحه با شمارگان ۳۰۰۰ نسخه توسط دفتر نشر معارف انقلاب به چاپ رسیده است.
بخشی از مقدمه كتاب كه در پشت جلد هم آمده است: یكی از مهم ترین اركان موفقیت دولت سازندگی، نوع هماهنگی و تفاهم آیت الله هاشمی با حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب بود. رفاقت دیرینه و همكاری نزدیك و برادروار در طول دوران مبارزه ضد رژیم شاهنشاهی، این دو را به هم نزدیك كرده بود. آنها دهه اول انقلاب را شانه به شانه هم در كنار بنیانگذار كبیر انقلاب اسلامی، كشور را اداره كرده و همه بحران های فراوری انقلاب اسلامی را با همفكری یكدیگر، به فرصتی برای بالندگی و ثبات انقلاب اسلامی مبدل ساخته بودند. حضرت امام (ره) قبل از رحلت، دست آنها را به دست هم داده و سفارش كرده بودند كه از هم جدا نشوند تا انقلاب صدمه نبیند. گذشت زمان ثابت كرد، درایت، دوستی، یگانگی و اعتماد میان این دو استوانه انقلاب اسلامی، در همه مراحل تاریخی، سبب حفظ و استقامت نظام شده و گسست و شكاف و اختلاف، نتیجه عكس برای انقلاب داشته است. آیت الله هاشمی، علاقه و اعتماد زایدالوصفی به آیت الله خامنه ای داشت و این علاقه را تا آخر عمر شریف حفظ كرد. او به صراحت می اظهار داشت كه زیر سقف آسمان، پس از خانواده، بیشترین اعتماد و علاقه را به ایشان دارد. این اعتماد متقابل بود.
محسن هاشمی رفسنجانی هم درباره این كتاب نوشته است: در این سال، آیت الله هاشمی رفسنجانی نكات خطیر و مهمی در مورد مشكلات اداره كشور، تحولات داخلی و خارجی و تفاوت دیدگاه های مختلف در حاكمیت در مورد مدیریت كشور را در خاطرات خود مطرح كرده اند كه مطالعه آن خالی از فایده نخواهد بود.1398/02/16
15:12:26
5.0 / 5
4796
تگهای خبر: تاریخی , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی