مدیركل میراث فرهنگی فارس:

تخریب كاخ كیومرث داراب جزئی است

تخریب كاخ كیومرث داراب جزئی است كاركادو: مدیركل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس اظهار داشت: تخریب بنایی موسوم به كاخ كیومرث در داراب، جزئی بوده و براثر بارندگی شدید ابتدای امسال بوجود آمده است.


مصیب امیری در گفت و گو با ایسنا توضیح داد: قبل از این در گفت و گویی كه با ایسنا داشتم، مبحث تخریب جزئی در بعضی بناهای تاریخی استان فارس بر اثر شدت بارندگی ها را اعلام نموده بودم كه یكی از این بناها كاخ مورد نظر در داراب بود.
وی اظهار داشت: بنای موسوم به كاخ كیومرث، یك بنای ثبت شده به حساب می آید كه البته ساخت آن مربوط به اواخر دوران قاجاریه و اوایل دوران پهلوی اول است و ارتباطی با دوران ساسانی ندارد.
امیری خاطرنشان كرد: این بنا، در واقع یك خانه قدیمی متعلق به خوانین منطقه داراب بوده كه به علت شاخصه های مورد نظر، به ثبت هم رسیده است.
مدیركل میراث فرهنگی فارس اظهار داشت: همانگونه كه قبل از این در گفت و گو با ایسنا اعلام شده بود، تمام بناهای تاریخی موجود در فارس بعد از بارندگی شدید امسال، رصد و ارزیابی و تخریب ها كه همگی جزئی بوده، مستندسازی شده است.
امیری اظهار داشت: مستندسازی از تخریب بناهای تاریخی كه یكی از آنها هم همین كاخ كیومرث داراب بوده، با هدف تأمین اعتبار برای مرمت، به مركز ارسال شده است.
مدیركل میراث فرهنگی فارس تصریح كرد كه اطلاع رسانی در مورد رخدادهای مربوط به آثار و بناهای تاریخی، باید حتما كارشناسی شده و دقیق باشد تا باعث بدگمانی نشود.
1398/02/05
15:17:35
5.0 / 5
5237
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی