حاشیه های نقد مارموز در تلویزیون، ادامه دارد

حاشیه های نقد مارموز در تلویزیون، ادامه دارد كاركادو: حاشیه های نقد تلویزیونی فیلم «مارموز» كمال تبریزی همچنان ادامه دارد.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، فیلم سینمایی «مارموز» به كارگردانی كمال تبریزی و با حضور بازیگرانی همچون حامد بهداد، آزاده صمدی و ویشكا آسایش این روزها در سینماهای سراسر كشور در حال اكران است. این كمدی داستان فردی را روایت می كند كه علیرغم سوابق نامناسب خود سودای نمایندگی مجلس را دارد.
برنامه «میزانسن» شبكه شما جمعه (۲۸ دی ماه) به نقد این فیلم با حضور نیما حسنی نسب و مهرزاد دانش تصمیم گرفت و البته از خود كارگردان هم جهت شركت در بخشی از برنامه دعوت شده بود.
فردای پخش این قسمت از میزانسن، كمال تبریزی كه به نظر می رسید از محتوای نقدها دل خوشی ندارد، در واكنش به این برنامه، یادداشتی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر نمود.

تبریزی در بخشی از یادداشت خود نوشت: «دیشب به دعوت یك همكار قدیمی كه البته از دشمنان خانه در دوران شمقدری بود به گمان اینكه توبه كرده در برنامه میزانسن شركت كردم و در ادامه دو منتقد نام آشنا در نقدی كهنه و عقب افتاده بر مارموز، مدام مرا به تكرار لیلی و مارمولك تشویق می كردند، دو نفری كه با همراهی مجری، بدون درك تفاوت ها و خصوصیت مارموز، شبیه دو كوه منجمد و متوقف شده بودند!»
این كارگردان همینطور در بخشی از یادداشت خود دو منتقد برنامه میزانسن را به عرضه نقدهای سفارشی و باسمه ای متهم كرده و از تلویزیون بعنوان «سیمای میلی» نام برده بود.
به دنبال انتشار این مطلب، نیما حسنی نسب ـ منتقد میزانسن ـ هم در صفحه شخصی اش در اینستاگرام با خطاب قرار دادن كمال تبریزی نقد تندی را روانه وی كرد.
وی در بخشی از یادداشتش نوشته بود: «خطای شما در ساخت فیلم بد و متحجر و كوچه علی چپ زنِ "مارموز" به كنار، نقش كلیدی تان در تولید یكی از مخرب ترین تولیدات سینمایی این سال ها و اختلال در نظام تولید با پرداخت دستمزدهای نجومی از منابع نامعلوم، بزودی آشكارتر خواهد شد و تشت ها آماده ی سقوط از بام هاست...»
و حالا دو روز پس از پخش این برنامه و واكنش هایی كه پیشتر عنوان شد، واكنش عوامل برنامه «میزانسن» به متن منتشرشده از جانب كارگردان «مارموز»، انتشار می یابد.

روابط عمومی میزانسن در این مطلب آورده است:

«برنامه میزانسن بعنوان یكی از تخصصی ترین برنامه های رسانه ملی در حوزه سینما و تئاتر با نگاهی متفاوت و دعوت از منتقدان نامی كشور ضمن نقد و بررسی آثار مختلف سینمایی به مسائل روز این حوزه می پردازد كه توجه و عكس العمل های مختلف هنرمندان به این برنامه نشان از درست پیمودن راه توسط این برنامه است.

ذائقه هنر این است، بهترین آثار سینمایی در دنیا هم هم منتقدان خاص خویش را دارد هرچند كه انتقادها به ذائقه نقد شونده خوش نیاید ولی می بایست به این مساله توجه كرد كه نقد به حوزه ی مخاطب متعلق می باشد و متاسفانه بنا گذاشتن غلط برنامه های پیشین سینمایی با این تصور كه نقد به صاحب اثر مربوط می شود، سبب توقع بیش از اندازه در بین برخی سینماگران شده است كه باید در هر نقد و نظری حضور داشته و از اثر خود دفاع كنند.

روابط عمومی میزانسن ضمن دفاع از ارزش های رسانه ملی و محكوم كردن اتهامات وارده به منتقدان نامی سینما كه در برنامه گذشته به نقد فیلم مارموز پرداختند، اعلام می دارد كه در این برنامه تلاش بر آن بوده نظر موافق و مخالف به صورت علمی و تخصصی در كنار هم قرار گرفته و بدون جانبداری آثار سینمایی نقد و بررسی شود و در همین راستا نقدها با حضور موافق و مخالف صورت می گیرد اما با عنایت به سطح نازل برخی آثار از لحاظ نظر و آراء، منتقد موافقی وجود ندارد كه از آنها جهت حضور در برنامه دعوت به عمل آید.»

به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، برنامه «میزانسن» به تهیه كنندگی پدرام كریمی و كارگردانی محمد باریكانی و مجتبی فرجی جمعه ها ساعت ۲۳ با اجرای مهدی سجاده چی به روی آنتن شبكه شما می رود.1397/10/30
13:49:58
5.0 / 5
5169
تگهای خبر: تئاتر , سینما , فیلم , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی