اعلام فراخوان ششمین ایده های مسجدی

اعلام فراخوان ششمین ایده های مسجدی به گزارش كاركادو ششمین فراخوان ایده های مسجدی تحت عنوان (فام شش) برپایه ۹ محور اساسی فراخوان داد كه در این بخش از ایده های مساجدی فعالان می تواند ایده ها وتجربیات خویش را در سایت باشگاه ایده پردازان مسجدی تحت عنوان masjedidea.ir به ثبت برساند.به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلیمن صداقت، معاون فرهنگی اجتماعی مركز رسیدگی به امور مساجد بامداد امروز سه شنبه (۱۱ دی ماه) در نشست تشریح برنامه های ششیمن فراخوان ایده های مسجدی تحت عنوان فام شش با بیان این مطلب كه اگر می خواهیم فرهنگ مسجد و مسجد محوری در جامعه اسلامی دوباره زنده شود و سنت پیامبر (ص) كه در آن مسجد محوریت داشته است در جامعه رونق بگیرد و شكوفا شود باید به بحث فرهنگ سازی گفتمان سازی و انعكاس اخبار مساجد توجه بیشتری داشته باشیم اظهار نمود: مطالبه گری نسبت به مسجد می تواند به رشد و تعالی مساجد كمك نماید برهمین اساس ما ششمین فراخوان ایده های مسجدی را دنبال كردیم. فعالیت تاسیس باشگاه ایده پردازان مسجد از سال ۹۲ به دلیل خلعی كه در این حوزه مشاهده می شد را در دستور كار قرار دادیم.

وی در ادامه خاطرنشان كرد: نخستین فراخوانی كه رقم خورد سبب شد كه یك بانك جامعی از ایده های مسجدی شكل بگیرد و جوانان برای مشاركت بیشتر جذب مسجد شوند. همینطور افرادی كه تجربه وایده های در طول دروان خدمت خودشان به مساجد داشته اند اطلاعات و تجربه های خویش را در اختیار این باشگاه قرار دادند تا ایده های خوبی برای سایر افرادی كه می خواهند تازه در این حوزه فعالیت كند در اختیار آنها قرار بگیرد.

معاون فرهنگی اجتماعی مركز رسیدگی به امور مساجد افزود: این سایت كه برگرفته از ایده و تجربیات فعالان مسجد بود یك سایت غنی شده است و همگان در سراسر جهان می تواند از این سایت ایده دریافت نمایند. خوشبختانه امسال شاهد ششمین فراخوان ایده های مساجدی هستیم كه امیدواریم از لحاظ محتوا و برنامه شاهد موفقیتهای بیشتری در این عرصه باشیم. امسال برای نخستین بار رویداد ایده های مسجدی را كه نوآورانه باشد در این باشگاه برای علاقمندان منتشر می نماییم و هشت تیم ایده پرداز و استارتاپ در این رویداد شركت كردنده اند كه مرحله اول با همكاری دانشگاه امام صادق(ع) انجام شد.

صداقت در ادامه با ابراز امیدواری به اینكه امیدواریم در آینده ایده های بیشتری در عرصه فعالیتهای مساجد داشته باشیم اظهار داشت: طرح باشگاه ایده پردازن مسجدی با حمایت مركز رسیدگی به امور مساجد و شورای سیاست گذاری ائمه جماعات به تحقق پیوست. همینطور سایت مسجد كالا كه سایتی برای افراد فعالی است كه در مساجد حضور دارند و اقلامی همچون كاشی، فرش، جوایزی برای كودكان ونوجوانان و در كل اقلام مورد نیاز مسجد نیاز داشته باشند می تواند از این سایت تهیه كنند؛ پشتیبانی از كالای ایرانی را در این سایت مدنظر قرار داده ایم. همینطور ازسایت masjed.tv هم رونمایی كرده ایم كه فعالان مسجدی می تواند تصاویر مساجد خویش را در این سایت بارگذاری كنند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین نظری؛ مدیرمسئول باشگاه ایده پردازان مسجد با بیان این كه ماهیت این باشگاه این است كه در فضای مجازی كار فرهنگی با محوریت و آبادانی مساجد را مدنظر قرار بدهیم اظهار داشت: عمر اقدامات فرهنگی و بخصوص فعالیت در فضای مجازی در كشور ما خیلی طولانی نیست. فعالیت در عرصه فرهنگ در فضای مجازی قدمت زیادی ندارد و به همین میزان نسبت به حوزه دین و خاصه مسجد در فضای مجازی كمتر پرداخته ایم. این یك ایده مباركی است كه حركتی را برای آماده سازی عمران وآبادانی مساجد در نظر گرفته ایم. باید بدانیم كه عمران وآبادانی مساجد فقط به محیط فیزیكی مساجد مختص نیست هر حركتی می تواند مسجد را به رشد وتعالی برساند.

وی در ادامه با بیان این مورد كه ما در ابتدا بانك ایده پردازان مسجد را داشتیم و بعد از آن تغیبر نام یافت و به باشگاه ایده پردازان مسجدی معروف شد اظهار داشت: در بانك فقط ذخیره ایده بود اما حالا فعالان حوزه مساجد می تواند در چارچوب متن، تصویر وفیلم از این باشگاه ایده هایی را دریافت كند. هر مسجدی كه تمایل دارد اقدامات آنها دیده شود می تواند در این باشگاه حضور یافته و از ایده ها وتجربیات سایرین استفاده نماید و یا مطالب خویش را در چارچوب متن تصویر یا فیلم برای سایرین عرضه نماید.

او خاطرنشان كرد: حالا بالغ بر ۲۰۰۰ ایده و كلیپ در این سایت بارگزاری شده است و در حدود ۱۵۰۰ ایده هم در این سایت داریم. افرادی كه ایده پرداز هستند و یا تجربه ای در عرصه فعالیتهای مسجدی دارند می تواند فرم هایی كه در سایت بارگذاری شده را انتخاب كنند و برپایه آن ایده ها ونظرات خویش را ثبت كنند. ما در فراخوان ششم به دنبال این نبودیم كه افراد در یك مقطع زمانی فقط به مبحث مسجد بپردازند بلكه به این سمت حركت كردیم كه نیازهای روزانه مساجد هم مورد توجه قرار گیرد. در فاز ۴ و ۵ (فراخوان ایده های مسجدی) فقط به مبحث غدیر و رمضان پرداختیم و كتابی با عنوان" شال سبز" برای مخاطبان منتشر كردیم اما در فراخوان ششم در صدد این هستیم كه به صورت روزانه افراد بتواند از این باشگاه ایده بگیرند. مثلا مسجدی می خواهد در برگزاری جشن تكلیف، یادواره شهدا، حضور جوانان در مساجد و... برنامه ای داشته باشد می تواند از صاحبان فكر واندیشه كه در این سایت مطلب ویا ایده ای داده اند كمك دریافت نمایند. این باشگاه با استفاده از سایت، پیام رسان های داخلی و اینستاگرام قابل مشاهده می باشد.

مدیر مسوول باشگاه ایده پردازان افزود: در ششمین فراخوان ایده های مسجد ۹ محور اصلی كه عبارت از مسجد ونهضت قرآنی (برخاسته از كاركرد عبادی و معرفتی مساجد)، مسجد برقرار، مسجد و مدرسه (كاركرد تربیتی مسجد)، مسجد وخانواده، مسجد واقتصاد مقاومتی، مسجد و كودك و نوجوان، مسجد وبانوان، مسجد و صدمه های اجتماعی، مسجد و مشاركت سیاسی را مدنظر قرار داده ایم. به جهت اینكه مخاطبان راحت تر بتواند به ایده و تجربه ای كه مدنظر ما است كمك كنند در ذیل هر مطلب چند سوال مطرح كرده ایم تا ذهن مخاطبان به مبحث نزدیك تر شود. برای ارسال فیلم، مخاطبان این سایت می توانند به بخش پیوست ایده رجوع كنند و در این زمینه جوایز معنوی همچون كمك هزینه عتبات عالیات ومشهد مقدس در نظر گرفته ایم. همینطور اگر ایده ای در خور باشد مورد حمایت مركز رسیدگی به امور مساجد قرار می گیرد.

به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، سایت باشگاه ایده پردازان مسجدی masjedidea.ir برای علاقمندان این حوزه قابل دسترسی است.
1397/10/11
13:53:09
5.0 / 5
4866
تگهای خبر: تصویر , جشن , جوان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی