تفاهم مشترك آغاز راه حفاظت از باغ جهانی بهشهر

تفاهم مشترك آغاز راه حفاظت از باغ جهانی بهشهر به گزارش كاركادو مدیر پایگاه میراث جهانی باغ ایرانی از تصمیم گیری ها برای رسیدن به یك مدیریت و تفاهم مشترك در محوطه ی باغ جهانی «عباس آباد بهشهر» در مازندران اطلاع داد.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، حدود ۱۰ روز قبل، پس از انتشار خبری به نقل از سیف الله فرزانه، مدیر كل میراث فرهنگی استان مازندران كه از دریافتِ كارت زرد در مجموعه ی عباس آباد بهشهر مازندران توسط یونسكو خبر می داد، متولیان مجموعه ی باغ جهانی عباس آباد بهشهر هم نسبت به وضعیت نامناسب این باغ جهانی اعتراض هایی مطرح نمودند، به حدی كه وضعیت این باغ تا جایی پیش رفته بود كه «باغ جهانی عباس آباد چند قدم تا خروج از ثبت جهانی» بیشتر فاصله نداشت، اما حالا به نظر می آید خوشبختانه متولیان این مجموعه ی طبیعی و باغ جهانی، به همفكری هایی رسیده اند تا بتوانند این مجموعه را از بروز هر گونه خطری محافظت كنند.

پرویز سعادتی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری جلسه ای جهت بررسی وضعیت این محوطه ی جهانی در تهران در ایام قبل اظهار می كند: نیروی انتظامی و دیگر دستگاه های شهری و نظامی كه در عرصه و حریم این باغ جهانی فعالیت می كردند، اقدامات خویش را متوقف كرده و به یك مدیریت مشترك رسیدند و قرار شد تا به مرور ساخت وسازهای انجام شده در این محوطه ی جهانی را حذف نمایند.

او تاكید می كند: مسئولان در این نشست به یك جمع بندی رسیدند و با تقسیم وظایف برای هر دستگاه، قرار بر واگذاری مدیریت كامل این مجموعه ی جهانی به پایگاه میراث جهانی باغ های ایرانی گرفته شد.

به گفته ی وی، مقرر است تا دستگاه های متولی در این باغ جهانی، همراه با میراث فرهنگی مانند یك شورای نظارتی عمل كنند و اداره كل منابع طبیعی استان نیز، وارد كار شود.

سعادتی با تاكید بر این كه در این زمینه به یك تفاهم مشترك رسیده ایم تا ساخت وسازهای انجام شده از سال ۹۵ و پس از ثبت جهانی این باغ طبیعی، هم از محوطه حذف می شوند، ادامه می دهد: هم اكنون اقداماتی كه با سند پیش از ثبت جهانی این محوطه در مجموعه انجام شده اند، به همان حالت قبل خود باقی می مانند.
1397/10/10
14:31:51
5.0 / 5
4445
تگهای خبر: دستگاه , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی