قوه ی مقننه به حوزه اسباب بازی می تواند وارد شود

قوه ی مقننه به حوزه اسباب بازی می تواند وارد شود كاركادو: نماینده ی تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در بازدید از چهارمین جشنواره ی ملی اسباب بازی درباره نقش مجلس برای پشتیبانی از تولیدكنندگان ایرانی و اختصاص بودجه ی مناسب اظهار داشت: در بحث اختصاص بودجه به این صنعت، مبحث باید در بحث های بودجه ی سالیانه مطرح شود و دستگاه های در رابطه با حوزه ی اسباب بازی به این مورد ورود پیدا كنند و با استفاده از كمیسیون های مربوطه خواهان چنین نكته ای شوند.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، به نقل از روابط عمومی كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، پروانه سلحشوری كه به همراه فاطمه ذوالقدر - نایب رییس كمیسیون فرهنگی مجلس- از چهارمین جشنواره اسباب بازی بازدید كرد، درباره ی نقش مجلس در ارتقای صنعت اسباب بازی توضیح داد: مجلس به بازخوردهای تولیدكنندگان یا مصرف كنندگان اسباب بازی نیاز دارد. ازاین رو اگر صنعت اسباب بازی احتیاج یا نیاز قانونی داشته باشد، مجلس می تواند این نیاز را برطرف و به صنعت اسباب بازی كمك نماید.
او افزود: در بازدید از نمایشگاه متوجه شدم اسباب بازی در عین حال كه كاملا یك كالای فرهنگی است اما جزو كالای فرهنگی به حساب نمی آید. این حوزه، بخشی است كه مجلس می تواند كمك نماید. برای همین اگر نیاز باشد، قوه ی مقننه می تواند به این حوزه وارد شود.
این نماینده مجلس با تاكید به اینكه خیلی از كالاهایی كه داریم فرهنگی هستند اما بخشی از اقتصاد را هم پوشش می دهند كه به آن اقتصاد فرهنگ می گویند، اظهار داشت: تولید اسباب بازی جزو این موارد قرار می گیرد. وقتی كه كسی فیلمی تولید می كند از ساخت آن فیلم سودی می برد و بازار كار خودش را دارد اما آن فیلم یك كالای فرهنگی به حساب می آید. برای اسباب بازی هم باید همین مساله مدنظر باشد.
سلحشوری افزود: نكته ای كه وجود دارد توجه به استقبال خانواده ها و جذب آنها به سمت كالای ایرانی است. باید بتوانیم رقابتی با كالاهای خارجی هم داشته باشیم؛ چراكه اصل بر كیفیت است و در خیلی از مواقع مردم حاضر هستند كالایی را گران تر تهیه كنند اما آن كالا كیفیت داشته باشد.
او خاطرنشان كرد: البته در صنعت اسباب بازی، چینی ها كل این بازار را مانند بازارهای دیگر در اختیار گرفته اند و در این جا هم تسلط و سیطره ویژه ای دارند. اما برای این كه بتوانیم روی پای خودمان بایستیم پیش فرض اولیه، این است كه بتوانیم مواد اولیه را هم خودمان تهیه نماییم.
چهارمین جشنواره ی ملی اسباب بازی تا جمعه دوم آذر از ساعت ۹ تا ۱۹ در مركز آفرینش های فرهنگی هنری كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برپا است.1397/08/28
13:41:16
5.0 / 5
5485
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی