برپایی نشستی با محوریت خلیج فارس برای ملت های خلیج فارس

برپایی نشستی با محوریت خلیج فارس برای ملت های خلیج فارس كاركادو: بنیاد ایران شناسی در ادامه سلسله نشست های تخصصی دوشنبه های ایران شناسی، همایش ملی «خلیج فارس برای ملت های خلیج فارس» را با هدف بررسی و پژوهش های وجوه مختلف مسائل این منطقه جغرافیایی برگزار می نماید.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، محورهای این همایش در پنج بخش «فرهنگی»، «سیاسی»، «حقوقی»، «تاریخی» و «گردشگری» در ۱۲ آذر برگزار می گردد.
علاقمندان می توانند مقالات خویش را به دفتر دبیرخانه همایش، معاونت پژوهشی دفتر فصلنامه مطالعات خلیج فارس یا ایمیل «mags@iranology.ir» ارسال نمایند.

این همایش در بخش «فرهنگی» با محورهای «مهاجرت و جابجایی اقوام در خلیج فارس با تاكید بر ایرانی تبارهای ساكن كرانه های جنوبی خلیج فارس، اجتماع و فرهنگ، نقش زنان در عرصه ی زندگی خلیج فارس»، «جایگاه ایران در تحولات فرهنگی خلیج فارس»، «بررسی مولفه ها و توان های فرهنگی تمدنی و تبیین جایگاه آن در عرصه بین المللی»، « هنر و معماری ایرانی در حوزه خلیج فارس»، «گویش و ادبیات در حوزه خلیج فارس»، «آینده نگری مولفه ها و رویكردهای تحولات فرهنگی منطقه خلیج فارس» و «ارتباطات میان فرهنگی ساكنان خلیج فارس» برگزار می گردد.

در بخش «سیاسی» هم محورهای «سیاست های منطقه ای و تاثیرات متقابل ان با سیاست های ایرانی»، «ریشه ها، دلایل، پیامدها و نتایج خروج بریتانیا از خلیج فارس در سال ۱۹۷۱ میلادی، نقش امنیت منطقه ای خلیج فارس در اهداف خلیج فارس»، «تبار شناختی و بررسی نتایج تاریخی با ایران، شیعیان» و «تاثیر استعمار در میراث منطقه ای خلیج فارس» اعلام شده است.

در بخش «حقوقی»، با محورهای «حقوق فرهنگی، سیاسی و مدنی ایرانی تبارهای ساكنان خلیج فارس بر اساس حضور تاریخی و كنونی»، «بررسی میراث حقوقی و مالكیت سرزمینی ایران در منطقه» و «كنوانسیون ها و رژیم های حقوقی و بین المللی خلیج فارس» برگزار می گردد.

در بخش «تاریخی»، با محورهای «نگرش های تحلیلی – تطبیقی درباره دانش خلیج فارس شناسی مطالعات منطقه ای»، «منابع، بن مایه ها و اسناد و مدارك خلیج فارس»، «روایات و مستندات جدید معتبر تاریخی»، «جزایر خلیج فارس، حاكمیت و مالكیت ایرانی» و «راه ها و بنادر تاریخی در قلمرو فعالیت های بازرگانی و اقتصادی منطقه خلیج فارس» برپا می گردد.

و در بخش «گردشگری»، محورهای «طبیعت خلیج فارس، فرصت های گردشگری، صدمه های زیست محیطی» و «جایگاه خلیج فارس در صنعت توریسم جهانی» برشمرده می گردد.

بنیاد ایرانشناسی از پژوهشگران و علاقمندان به حوزه مطالعاتی دعوت كرده تا برای ارسال مقالات خود حداكثر تا ۳۰ آبان، با عنایت به محورهای همایش اقدام نمایند.

آثار برگزیده در شمارگان فصلنامه علمی مطالعات خلیج فارس و اثر برگزیده در دومین جشنواره كتاب سال خلیج فارس منتشر می گردد.


1397/08/26
18:09:54
5.0 / 5
4747
تگهای خبر: ادبیات , اهدا , تاریخی , جشن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی