رهبر انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر:

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم های قاطع بگیرند و اجرا كنند

مسئولان برای حل مسائل اقتصادی تصمیم های قاطع بگیرند و اجرا كنند كاركادو: در خجسته عید سعید فطر، مردم موحد و مؤمن ایران اسلامی به شكرانه یك ماه روزه داری و بندگی خداوند متعال، نماز عید را در سراسر كشور با شكوه فراوان برگزار و از خداوند كریم، بهترین ها را مسألت كردند. كانون این حضور پر شور و مؤمنانه، مصلای امام خمینی تهران بود كه نماز عید سعید فطر به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای اقامه شد.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، رهبر انقلاب اسلامی در خطبه اول نماز عید سعید فطر، ضمن تبریك این عید بزرگ به ملت ایران و امت اسلامی، عید فطر را روز پاداش گرفتن و ماه مبارك رمضان را میدان مسابقه میان مؤمنین برای اطاعت خداوند و نزدیكی به رضای الهی دانستند و گفتند: به لطف خداوند متعال، ملت ایران هر سال در این مسابقه معنوی و انجام كارهای نیك نسبت به سالهای قبل امتیازهای بیشتری كسب می كند.
حضرت آیت الله خامنه ای، گسترش جلسات تلاوت قرآن و افزایش شور و حضور مردم در محافل دعا، مناجات و موعظه، و پر رونق تر شدن سنت حسنه افطاری ساده در مساجد و معابر عمومی را نمونه هایی از پیشرفت ملت ایران در مسابقه معنوی در ماه رمضان امسال برشمردند و افزودند: اوج درخشندگی ماه مبارك رمضان در شب های قدر بود كه قشرهای مختلف مردم بویژه جوانان با اجتماع عظیم خود در سراسر كشور، دست ها را به دعا بلند كردند و ضمن راز و نیاز با معبود، لطافت و صفای روح خویش را افزایش دادند.
ایشان راهپیمایی روز قدس امسال را یكی دیگر از نقاط درخشنده در ماه مبارك رمضان دانستند و خاطرنشان كردند: راهپیمایی روز قدس حقیقتاً یك پدیده منحصر به فرد است و مردم در زیر آفتاب داغ با آن شور و نشاط به خیابانها آمدند و بر مبنای گزارشها، جمعیت راهپیمایان در اغلب شهرهای كشور نسبت به سالهای قبل بیشتر و پر شورتر بود.
رهبر انقلاب اسلامی تاكید كردند: ملت ایران بیدار و پر انگیزه است؛ این ملتی كه پس از یك شب احیاء با آن شور و هیجان به خیابانها می آید، خسته و ناامید نیست، آن كسانی كه به پیروی از تبلیغات دشمنان، ادعای خستگی و بی نشاطی مردم را دارند، در واقع حال و روز خویش را به همه مردم تعمیم می دهند و خودشان خسته و بی نشاط هستند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به افزایش هر ساله معنویت و صفای درونی مردم در ماه مبارك رمضان، خاطرنشان كردند: پیام این واقعیت این است كه ملت و جوانان ایران به رغم سیاست هایی كه تلاش دارد انسانها را از معنویت دور كند، بر معنویت و ضدیت با فساد پافشاری دارند و این سرمایه بی بدیل معنوی، نگه دارنده هویت، استقلال، عزت و عظمت كشور است.
رهبر انقلاب اسلامی در خطبه دوم نماز عید، به پر شور و گسترده بودن راهپیمایی روز قدس در كشورهای دیگر اشاره كردند و گفتند: پیام رونق و شكوفایی بیشتر راهپیمایی روز قدس در كشورهای مختلف این است كه با وجود تبلیغات بیگانگان، نزدیكی و هم جهتی ملت های مسلمان با ملت ایران بیشتر شده است.
ایشان علت توطئه های مستمر قدرت های شیطانی ضد ملت ایران را نگرانی آنها از ایستادگی، اقتدار، استقلال و فكر بلند و ابتكاری ملت ایران دانستند و تاكید كردند: البته این قدرت‎ها تلاش خویش را می كنند اما همواره هم شكست می خورند.
رهبر انقلاب اسلامی، اذعان رئیس جمهور امریكا به بی دستاورد بودن هفت تریلیون دلار هزینه این كشور در منطقه غرب آسیا را به معنای شكست آنها در منطقه دانستند و گفتند: این اعتراف نشان داده است شیطان بزرگ با آن همه تلاش نتوانسته است به اهداف خود دست یابد و از این پس هم هر چه در این منطقه پول خرج كنند باز هم به مقصود خود نخواهند رسید.
حضرت آیت الله خامنه ای با تاكید بر اینكه ملت ایران باید بیدار و هوشیار باشد و توطئه ها را بشناسد، افزودند: امروز توطئه اصلی دشمن عبارت از «فشار اقتصادی» به توده های مردم برای خسته و ناامید كردن آنان است.
ایشان همه دستگاههای حاكمیتی و مسئولان را به تلاش بی وقفه برای مقابله با این توطئه سفارش و خاطرنشان كردند: یك كانون مركزی با حضور سران سه قوه و فعالان اصلی قوا برای رسیدگی به مسائل اقتصادی تشكیل شده است كه این كانون باید مسائل اقتصادی را قدم به قدم دنبال كند، تصمیم های قاطع بگیرد و آنها را اجرا نماید.
رهبر انقلاب اسلامی با تاكید بر اینكه آحاد مردم هم برای مقابله با این توطئه وظایفی دارند، افزودند: یكی از موضوعاتی كه باید مورد توجه جدی مردم قرار بگیرد، «پرهیز از اسراف و زیاده روی» است.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به وجود نقدینگی بالا در كشور افزودند: صاحبان این نقدینگی، آن را به سمت تولید هدایت كنند تا چرخ های زندگی مردم به حركت در بیاید.
ایشان، دست اندركاران تجارت و بازرگانی خارجی را هم به پرهیز از واردات كالاهای غیرضرور و كالاهایی كه مشابه داخلی دارند، سفارش مؤكد كردند و گفتند: یكی از عادت هایی كه میان بعضی از مردم رواج دارد و باید كنار گذاشته شود، سفرهای تفریحی و غیرضروری به خارج از كشور است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به برخی تصمیم های وزارت اقتصاد برای رونق فضای كسب و كار و مرتفع ساختن موانع، این تصمیم ها را مثبت ارزیابی و بر پیگیری جدی آن تاكید كردند.
حضرت آیت الله خامنه ای همینطور پیگیری جدی مبحث مبارزه با فساد را خاطرنشان كردند و با اشاره به حضور جوانان در بخش های تولیدی و سازندگی، ضرورت تشویق آنان و پشتیبانی از واحدهای تولیدی را مورد تاكید قرار دادند.
ایشان، وحدت آحاد مردم و وحدت ملی و اجتماعی را موضوعی مهم خواندند و با اشاره به رواج پدیده ناپسندِ توهین و تهمت به یكدیگر در فضای مجازی خاطرنشان كردند: اینگونه اقدامات كه گناه كبیره است، به فضای عمومی كشور و وحدت ملی لطمه می زند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: همه باید نسبت به وحدت در جامعه اهتمام داشته باشند و از تهمت زنی به یكدیگر بپرهیزند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سیاست تبلیغاتی دشمن برای تولید جنگ روانی در جامعه از برخی رسانه ها و افراد كه سخنان دشمنان را تكرار می كنند، انتقاد و آنها را به پرهیز از این اقدام دعوت نمودند.
ایشان در انتها خطبه دوم نماز عید گفتند: به لطف الهی آینده كشور با چنین ملتی و با این حال روحیه وحركت و معنویت و استقلال، از امروز به مراتب بهتر خواهد بود.1397/03/25
12:47:47
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: جوان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی