شاهكارهای هنری كاخ گلستان در راه فرانسه

كدام آثار كاخ گلستان در لوور مدرن به نمایش در می آیند؟

كدام آثار كاخ گلستان در لوور مدرن به نمایش در می آیند؟ كاركادو: مدیر مجموعه میراث جهانی كاخ گلستان ۱۹ اثر از شاهكارهای هنری منحصر به فرد كاخ گلستان را كه قرار استدر موزه لوور مدرن فرانسه به نمایش گذاشته شود، شامل هشت نقاشی رنگ و روغن از تصاویر ناصرالدین شاه معرفی نمود.


به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، مسعود نصرتی ادامه داد: نمایشگاه هنر قاجار با عنوان «امپراطوری گل های سرخ» در موزه لوور-لانس (لوور مدرن) فرانسه می تواند آغازی در معرفی و تجلیل هنر قاجار و رویدادی بزرگ در جهان با هدف معرفی این هنر باشد.
او با بیان این كه این هنر تابحال آن طور كه شایسته اش بوده، معرفی و تجلیل نشده است، بیان كرد: همه ی كشورهایی كه آثار فرهنگی و تاریخی مربوط به دوره قاجار دارند در این نمایشگاه آثار خویش را به نمایش می گذارند. دعوت كاخ گلستان به این ضیافت هنری هم فرصتی است تا نشان داده شود كه مجموعه جهانی كاخ گلستان، به علت داشتن آثار و شاهكارهای هنری بی نظیر و بی بدیل از دوره قاجار دارای یكی از منحصر به فردترین مجموعه های تاریخی جهان است.
نصرتی ادامه داد: مجموعه میراث جهانی كاخ گلستان ۱۹ اثر از شكاهكارهای هنری دوره قاجار را كه شامل هشت تابلو نقاش رنگ و روغن و آب و رنگ، یك آلبوم عكس كه تصاویر آن توسط ناصرالدین شاه گرفته شده است به همراه دوربین عكاسی، تاج مسی مربوط به آقا محمدخان، دو۲ جلد قرآن نفیس خطی كه یك جلد آن دردو۲ برگ كتابت شده و شش مرقع به خط های ناصرالدین شاه، میرزا بابا و محمد باقر، اسدالله شیرازی، اسماعیل جلایر و جعفر خان نوشته شده است برای نمایش در موزه لوور از گنجینه مخازن كاخ انتخاب كرده است.
به گفته ی او كاخ گلستان علاوه بر كالبد معماری، كاشی ها، فرش ها، گنجینه نسخ خطی، تابلوهای نقاشی بسیار نفیس و بی نظیر از نقاشان به نام قاجارو تزیینات منحصر به فرد، آلبوم خانه ای با ۱۹هزار عكس و فیلم های قاجاری دارد كه تعداد زیادی از این آثار تابحال به نمایش درنیامده اند.
او تصریح كرد: به علت وجود این خصوصیت ها، كاخ گلستان را «گلستان هنر قاجار» می شناسند.
وی افزود: هنر قاجار هنری با شكوه و عظمت است كه بدون تردید با دیدن این نمایشگاه و مجموعه میراث جهانی كاخ گلستان این شكوه به خوبی نمایان می گردد.
از اواسط بهمن امسال تعدادی از این تابلوها شامل سه قطعه تابلوی بزرگ "صف سلام فتحعلی شاه "با ابعادی حدود ۳۷ متر كه در نوع خود یكی از بزرگترین تابلوهای نقاشی دنیا به حساب می آید، سه تابلوی روی بوم كوچكتر از آثار كمال الملك و مصورالممالك و دو تابلوی طراحی های ناصرالدین شاه با هدف آماده سازی برای نمایش در این نمایشگاه، با همكاری پژوهشكده حفاظت ومرمت آثار تاریخی –فرهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری مرمت و آماده سازی می شوند.
نمایشگاه «امپراطوری گل های سرخ» از هشتم فروردین به مدت سه ماه در موزه لوور فرانسه میزبان علاقه مندان به هنر ایرانی است.

1396/12/15
14:10:48
5.0 / 5
5042
تگهای خبر: تاریخی , فرهنگ , گل , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی