حاشیه جلسه دولت

وزیر ارشاد: برای برگزاری کنسرت مشکلی نداریم

وزیر ارشاد: برای برگزاری کنسرت مشکلی نداریم به گزارش کارکادو، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: برای برگزاری کنسرت در هیچ استانی مشکل نداریم.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، اسماعیلی در حاشیه جلسه چهارشنبه دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت که در هیچ استانی برای برگزاری کنسرت مشکلی نداریم.
وی هم چنین در توضیح جزئیات تفاهم نامه هایش با طرف قطری اظهار داشت: هم در اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی (آیسسکو) و هم در دیدارهای دو جانبه بر موضع گیری واحد و جدی جهان اسلام بر ضد توهین کنندگان به قرآن کریم در اروپا تاکید شد.
وی از برگزاری همایش بین المللی اسلامی مقابل توهین به قرآن با حضور مقامات و اندیشمندان کشورهای اسلامی در آخر مهر در تهران هم آگاهی داد و اضافه کرد: این همایش در واکنش به جسارت به قرآن کریم با حضور شخصیت های مهم جهان اسلام و وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی و سایر شخصیت های سیاسی برگزار می گردد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از توافقات فرهنگی با کشورهای حاضر در اجلاس آیسسکو صحبت کرد و اظهار داشت: توافق نامه های اجرائی خوبی با وزرای فرهنگ کشورهای آسیای میانه و شمال آفریقا و شامات امضا کردیم همین طور تا پیش از پایان سالجاری هفته فرهنگی جمهوری اسلامی ایران را در قطر برگزار می نماییم.
اسماعیلی با اشاره به ثبت جهانی ۵۴ کاروانسرای قدیمی ایران، اظهار داشت: آمادگی همکاری با وزارت میراث فرهنگی برای احیای آثار فرهنگی – هنری این کاروانسراها هستیم و از همه ظرفیتهای فرهنگی – هنری مان استفاده خواهیم کرد.
وی در واکنش به سوالی در خصوص اینکه چرا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۱۰ هزار درخواست مجوز فقط با ۶۵۰ درخواست موافقت کرده است، اظهار داشت: تا مدتی پیش گرفتار اتصال وزارتخانه با سایر دستگاهها و انجام استعلامات لازم بودیم چونکه بیشتر کندی کار بدین سبب است وگرنه سرعت کار در وزارت فرهنگ، بالاست. در تعامل با وزارت اقتصاد درباره ی گزارش هایی که برای رده بندی های عملکرد دستگاهها اعلام می کنند، مشکل را حل خواهیم کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: برخی استعلامات و مباحث نظارتی در وزارتخانه حساسیت بالاتری نسبت به استعلامات اقتصادی و نظایر آن دارد و شاید بدین سبب پروسه صدور مجوزها در وزارت فرهنگ کند است.
اسماعیلی در واکنش به مشکلات به وجود آمده برای اینترنت برخی خبرنگاران، اظهار داشت: همه درخواست ها پاسخ داده است و گزارش اداره کل مطبوعات داخلی و معاونت مطبوعاتی غیر این انتقادی است که برخی خبرنگاران بیان می کنند. اگر مشکلی وجود دارد به ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارتخانه انتقال دهید.
وی با اشاره به کانتینرهای کاغذ دپو شده در گمرکات کشور و زمان ترخیص آنها، اظهار داشت: مسئولیت این کار با وارد کنندگان بخش خصوصی است. مشکلاتی وجود داشت که با رئیس قوه قضاییه و سایر بخش ها مذاکراتی برای رفع آنها انجام دادم. امیدوار هستم ۲۰۰۰ تن کاغذ هر چه زودتر از گمرکات کشور ترخیص و به بازار نشر ارائه شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به تغییرات ساختار و ادارات و تغییر نام وزارتخانه تحت امرش، اظهار داشت: از شروع مسوولیتم در وزارتخانه مقام معظم رهبری بازآرایی رسانه ای و تغییرات انقلابی ساختار فرهنگی را از ما مطالبه کردند و ما هم لبیک گفتیم. تغییرات ساختاری آماده شد و قسمتی از آن در ایام آینده ابلاغ می شود. آخرین رایزنی ها با سازمان امور اداری و استخدامی را طی می نماییم و تغییر ماموریت برخی مراکز را اجرائی می نماییم.
اسماعیلی برخی تغییرات در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیازمند تصویب یا اصلاح قانون توسط مجلس شورای اسلامی دانست و اظهار داشت: تغییر اسم وزارتخانه هم باید توسط مجلس صورت گیرد. مذاکراتی در دولت و مجلس انجام شده و از نخبگان فرهنگی، هنری و رسانه ای کشور هم برای مساعدت با انتخاب بهترین اسم، دعوت می کنم.
وی اظهار داشت: امیدواریم این وزارتخانه با این تغییرات، ماموریت اصلی خود در تقدیر فرهنگ و هنر کشور را به خوبی انجام دهد.
وی از ادامه یافتن کارهای قرآنی در همه استانهای کشور سخن گفت.1402/07/06
09:33:37
5.0 / 5
198
تگهای خبر: دستگاه , فرهنگ , مجوز , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی