یك مسئول خبر داد:

افتتاح و بهره برداری از کتابخانه مرکزی خرم آباد

افتتاح و بهره برداری از کتابخانه مرکزی خرم آباد به گزارش کارکادو، لرستان معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در مسافرت به لرستان، اظهار داشت: بزودی شاهد افتتاح و بهره برداری از کتابخانه مرکزی خرم آباد خواهیم بود.


محمدرضا هراتی ۱۹ تیر در بازدید از کتابخانه مرکزی خرم آباد با اشاره به اینکه مقدمات و آماده سازی افتتاح و بهره برداری رسمی از کتابخانه مرکزی خرم آباد تقریبا رو به اتمام است، اضافه کرد: با عنایت به چند مرحله بازدید همکاران در اداره کل امور کتابخانه ها و زیست بوم منطقه نکاتی در رابطه با باز طراحی کتابخانه مرکزی خرم آباد مد نظر قرار گرفت که ایجاد فضاهایی متناسب برای کودکان و نوجوانان، بخش استان شناسی و سالن های مطالعه در حال انجام می باشد و بزودی شاهد افتتاح و بهره برداری از فاز اول کتابخانه مرکزی خرم آباد خواهیم بود.
وی افزود: الان عملیات زیرساختی و عمرانی این فاز از کتابخانه تمام شده و وارد ظریف کاری و نقاشی شده است، بیان نمود: همینطور تجهیزات سخت افزای مورد نیاز کتابخانه مرکزی تهیه شده است.
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در ادامه با اشاره به اینکه کتابخانه مرکزی قم و سهند هم بهره برداری کامل صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: با عنایت به نظر دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور در خصوص بهره برداری کامل از کتابخانه ها و نه فقط افتتاح ساختمان، امیدواریم بزودی و با همت مضاعف شاهد بهره برداری رسمی کتابخانه مرکزی خرم آباد هم باشیم.
هراتی اظهار داشت: هر خدماتی که در کتابخانه های عمومی عرضه می شود با ضریب حداقل ۱۰ برابری را باید برای کتابخانه های مرکزی مد نظر داشته باشیم؛ بعنوان مثال بخش کودک کتابخانه مرکزی خرم آباد یا مخزن یا سالن های VIP پژوهشگران خود یک کتابخانه محسوب می شوند.
وی به بازخورد خوب افتتاح کتابخانه سهند در آذربایجان شرقی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: مشاهده صف ثبت نام و عضویت کتابخانه در شهر جدید سهند امید و به دنبال آن افزایش فرهیختگیِ فعالیتهای حول محور فرهنگ و کتاب را به دنبال دارد و خستگی ما از دیدن صف هایی که برای عضویت در کتابخانه ها بسته می شوند که از خدمات مدرن و فرهنگی و آموزشی کتابخانه استفاده می نمایند، رفع می شود.
معاون توسعه کتابخانه ها و ترویج کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با اشاره به اینکه وقتی کتابخانه ای افتتاح شود حضور کودکان و نوجوانان بیشتر مشاهده خواهد شد، اظهار نمود: حالا هم با عنایت به این که در فصل تابستان بسر می بریم کودکان می توانند در این فضا با کتاب بیشتر مانوس شوند، وقتی با کتاب مانوس شویم شعر، اختراع، آشنایی با تاریخ، هنر، نویسندگی به دنبال آن خواهد آمد.
هراتی با اشاره به اینکه ترکیب کتاب، کتابخانه مرکزی، کتابدار متخصص و عضو می تواند به جای خوب برسد، بیان نمود: نتیجه این ترکیب، فرهیختگی، ارتقا و افزایش و ارتقا سرانه مطالعه، دانش و تولید هنرمند خواهد شد.
منبع:

1402/04/19
18:41:30
5.0 / 5
309
تگهای خبر: تخصص , ثبت نام , جوان , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی