مصر گنجینه تاریخی اش را از ایتالیا پس گرفت

مصر گنجینه تاریخی اش را از ایتالیا پس گرفت کارکادو: سفارت مصر در ایتالیا از موفقیت خود در بازگرداندن آثار تاریخی باارزش با کمک مقامات ایتالیایی از موزه مصر در تورین آگاهی داد که شامل بزرگترین مجموعه آثار باستانی مصر در خارج از این کشور است.


به گزارش کارکادو به نقل از ایندیپندنت مصر، «بسام رادی» ـ سفیر مصر در ایتالیا ـ اظهار داشت که تاریخچه این آثار به اواخر دوره مصر باستان بازمی گردد و آثار به دست آمده شامل آثار هنری فراعنه و هیروگلیف در کنار آثار دوران یونانی ـ رومی است که شامل یک ظرف کوچک سفالی، مجسمه کوچکی از یک زن تولید شده از سفال و در نهایت ستونی متعلق به پادشاهی جدید مصر می شود.
بتازگی مصر کوشش های بیشتری در حوزه بازگرداندن آثار تاریخی متعلق به این کشور را که بصورت قاچاق خارج شده، آغاز نموده است.
مصر در سال ۲۰۲۲ آثار تاریخی بسیاری را از سراسر جهان به این کشور بازگرداند که از آن جمله می توان به این موارد اشاره کرد: شش اثر از موزه متروپولیتن، قسمتی از تابوت چوبی پوشیده شده با لایه ای از گچ رنگی که چهره یک زن را به تصویر می کشد، یک صفحه آهکی با کتیبه های هیروگلیف، یک تکه کتان تزئین شده با نقاشی های رنگارنگ که داستان عبور از دریای سرخ را روایت می کند، مجسمه برنزی مردی که زانو زده، نقاشی تشییع جنازه از پرتره های زنی از دوران روم و همین طور ۹ اثر نادر همچون یک قطعه سکه طلا که به دوران بطلمیوسی بازمی گردد.
صنعت گردشگری مصر در سالهای اخیر بواسطه اکتشافات جذاب باستانی توانسته شمار گردشگران بیشتری را به این سرزمین کهن بکشاند و برمبنای گزارشی که بتازگی به نقل از «احمد عیسی» وزیر گردشگری و آثار باستانی مصر انتشار یافته این کشور در سال ۲۰۲۲ میلادی از ۱۱.۷ میلیون توریست میزبانی کرد که در مقایسه با ۸ میلیون توریست در سال ۲۰۲۱، افزایش ۴۶.۲ درصدی را نشان میدهد.
انتظار می رود تعداد بازدیدکنندگان مصر امسال با ۲۸ درصد افزایش به ۱۵ میلیون نفر برسد. مصر بعد از لطمه همه گیری ویروس کرونا و جنگ روسیه و اوکراین، برای تضمین بهبود صنعت گردشگری که یکی از بخش های اقتصادی پیشرو این کشور شمرده می شود، تلاش نموده است. بازارهای روسیه و اوکراین یکی از بزرگترین بازارهای گردشگری مصر هستند.
دولت مصر اقدامات مختلفی را برای رشد صنعت گردشگری در این کشور انجام داده؛ همچون در ژانویه تصمیم گرفت به مسافران ۱۸۰ کشور اجازه دهد تا در بدو ورود به مصر ویزای توریستی دریافت نمایند، مشروط بر اینکه ویزای معتبر و استفاده شده در گذرنامه های خود برای انگلستان، ایالات متحده، نیوزیلند، ژاپن یا کشورهای حوزه شنگن داشته باشند.

منبع:

1402/01/01
20:47:07
5.0 / 5
319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی