باز هم مصلی میزبان نمایشگاه کتاب شد

باز هم مصلی میزبان نمایشگاه کتاب شد به گزارش کارکادو، پس از رفت و آمدها، شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تصمیم گرفته نمایشگاه آینده را در مصلی برگزار کند.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، هفته گذشته، پرویز سروری، نایب رییس شورای شهر تهران از رایزنی ها برای مجاب کردن وزارت ارشاد برای برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب اطلاع داده و اظهار داشته بود: برداشت ما اینست که هم اکنون همه امکانات برای برگزاری مطلوب نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب فراهم است. و با نگاههای مثبتی که در وزارت ارشاد می بینم، احساس می کنم بتوانیم وزارت ارشاد و همه دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه کتاب را مجاب نماییم تا نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب برگزار گردد.
او ضمن اشاره به شلوغی معابر و نبود پارکینگ کافی در مصلی که مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد می کند، اظهار داشته بود: دولت از آنجاییکه به فکر مردم است ان شاءالله کمک می نماید که نمایشگاه کتاب در شهرآفتاب برگزار گردد تا مشکلات کمتری را شاهد باشیم.
ولی اکنون یاسر احمدوند، معاون فرهنگی وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی به خبرگزاری زیرمجموعه این وزارت خانه اطلاع داده است که نمایشگاه در مصلی برگزار می شود.
او در این حوزه ضمن اشاره به بازدیدهای مکرر از «شهر آفتاب» توضیح داده است: با عنایت به فعالیتی که پس از چند سال وقفه در این مجموعه برای تکمیل سازه ها و رفع نواقص، این امیدواری را بوجود آورده بود که این مجموعه آماده میزبانی از سی وچهارمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب تهران باشد. در نهایت با تصویب شورای سیاستگذاری نمایشگاه و نظر دستگاههای همکار برای برگزاری نمایشگاه، تصمیم بر این شد، سی وچهارمین دوره بزرگترین رویداد فرهنگی کشور در «شهر آفتاب» برپا شود. این تصمیم طی مکاتبه ای به شهرداری تهران اعلام گردید. شهرداری تهران اعلام کرد، مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب، در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ اریبهشت ماه سال ۱۴۰۲ میزبان نمایشگاه صنعت نفت خواهد بود و امکان میزبانی از نمایشگاه کتاب تهران در این تاریخ وجود ندارد؛ ازاین رو مدیریت شهری پیشنهاد کرد تاریخ برگزاری نمایشگاه کتاب به پس از این تاریخ باشد. پیش از این تاریخ هم اعلام شده بود، مجموعه به علت انجام عملیات عمرانی آمادگی برای میزبانی را ندارد.
احمدوند در رابطه با پیشنهاد به تعویق افتادن زمان نمایشگاه هم گفته است: این پیشنهاد با حضور مدیران شهری، در جلسات مختلف بررسی گردید. امکان برگزاری نمایشگاه کتاب در خردادماه به علت تلاقی با ایام ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، آغاز فصل امتحانات مدارس، همینطور برگزاری ادوار مختلف این رویداد در اردیبهشت ماه و تعیین این ماه، در تقویم فرهنگی کشور و نمایشگاه های بین المللی و حضور میهمانان خارجی وجود ندارد.
علی رمضانی، مدیرعامل خانه کتاب و قائم مقام و سخنگوی سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران هم در صفحه شخصی خود اعلام نموده است: نمایشگاه از بیستم تا سی ام اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ در مصلی بزرگ امام خمینی برگزار می گردد.
آخرین تجربه برگزاری نمایشگاه کتاب سال جاری در مصلی بود که هم به صورت حضوری و هم مجازی برگزار گردید. در سالهای اپیدمی کرونا هم نمایشگاه فقط به صورت مجازی برگزار شد.

1401/12/25
12:48:39
5.0 / 5
178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی