روزنامه همشهری:

تعدادی از هیئت های عزاداری، حتی عکس امام و رهبری را نصب کرده اند اما سکولار هستند

تعدادی از هیئت های عزاداری، حتی عکس امام و رهبری را نصب کرده اند اما سکولار هستند به گزارش کارکادو همشهری نوشت: برخی فکر می کنند هیئتی سکولار جوان با کروات و شش تیغ یا زن بی حجاب یا غیره است. سکولار(به معنای عرفی) وقتی پایش به هیئت رسید، حرمت و قیمت یافته است.برخی دیگر فکر می کنند هیئت سکولار طرفداران فلان روحانی اند که مورد حمایت انگلیسی ها هستند. برخی دیگر هیئت سکولار را با انجمن حجتیه می شناسند؛ یا هیئتی که حرف سیاسی نمی زند. از این موارد بگذریم، نگران کننده نیستند.
اما تابحال درباره «هیئتی سکولار» شنیده اید؟
هیئتی های سکولار نگران کننده تر و عمومیت بیشتری دارند. هیئتی سکولار شاید در هیئت غیرسکولار باشد. راه دور نرویم. از خودمان حرف می زنیم...
هیئتی سکولار کسی است که محبتش به دوده از درب هیئت فراتر نمی رود. تنها اثر اشک و ندبه اش حال خوب است و آرامش وجدان تخدیری.
هیئتی سکولار ممکنست عکس امام و آقا هم در هیئتش باشد و در آخر مجلس هم انقلاب را دعا کند.
به خودمان رجوع نماییم ببینیم ثمره اشک را چه دانستیم. حضرت امام فرمود امام حسین به اشک ما نیاز ندارد. رهبر انقلاب فرمود اگر به اشک و ندبه است معاویه هم اهل مدح و مرثیه بر امیرالمومنین بود.
سید بن طاووس در لهوف نقل می کند که وقتی دوده به کوفه رسیدند، اهل شهر به پهنای صورت اشک می ریختند.
پس اشک به تنهایی نشانه ولایت نیست.
هیئتی سکولار کسی است که محبتش به امام به منصه عمل نمی رسد. عمل؟ کدام عمل؟ هر عملی؟ خیر. عملی که نصرت امام و منطبق بر نقشه ولایت باشد نه تشخیص و اجتهاد شخصی.
برخی هیئتی و دیندارند و حتی اهل عمل. اما عمل شان نسبتی با خواسته و نصرت امام شان ندارد. نمونه تاریخی اش عبیدالله بن حر جعفی. گفت من نیستم اما اسب و شمشیرم برای شما.
برخی تلاش می کنند، خرجی می دهند، کار و فعالیت دیندارانه هم دارند، اما کار امام شان را پیش نمی برند. مثل این که امام در کربلا باشد و ما در مدینه اهل مجلس علم و خدمت رسانی به نیازمندان و سفره انعام و غیره باشیم؛ شوخی نیست؟
نصرت امام در ایستادن مقابل دشمن است و آرایش جنگی دشمن امروز، در رسانه است. جنگ امروز، جنگ نهایی زینب کبری است؛ جنگ روایت ها؛ جهاد تبیین.
حرف تمام است؛ هیئتی سکولار، «انقلابی بدون عمل» یا «عمل ناانقلابی» است.
روح شریعتی شاد با این جمله اش در حسین وارث آدم: «وقتی از صحنه حق و باطل زمان خویش غایبی، هرکجا می خواهی باش! چه به نماز ایستاده باشی چه به شراب نشسته.» 23302


منبع:

1401/05/13
12:48:34
5.0 / 5
619
تگهای خبر: تاریخی , جوان , سفر , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی