پیام مدیرکل هنرهای نمایشی برای جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان

پیام مدیرکل هنرهای نمایشی برای جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان کارکادو: مدیرکل هنرهای نمایشی، در پیامی اصرار کرد جشنواره بین المللی تئاتر کودک ونوجوان، به دنبال ایجاد شرایط بهتر از جنبه های مختلف آموزشی، تربیتی، امید افزایی و کارآمدی برای فرزندان ایران است.


به گزارش کارکادو به نقل از خبر آنلاین، کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی، پیامی را به مناسبت برگزاری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان، منتشر نمود. در این پیام آمده است: «برای تئاتر در دیدگاه ها و رویکرد های گوناگون، کارکردهای بسیار متنوع ومتفاوتی عنوان شده است و در ساحت های متفاوت کارویژه های مختلفی برای این هنر تعریف و تصور شده است.
در رابطه با کودکان ونوجوانان علاوه بر کارکردهای معمول و متداول تئاتر، به صورتی رویکرد های آموزشی و تربیتی شکل برجسته تری به خود گرفته و بیشتر مد نظر اصحاب تئاتر، مخاطبین و جامعه علمی شامل روان شناسان، جامعه شناسان و پژوهشگران حوزه های تربیتی و نیز خانواده ها قرار می گیرد.
پرداختن به این جنبه از کارکردهای تئاتر، مستلزم شناختی همه جانبه از کودک و نوجوان و جهان گسترده و خاص اوست. شناختی مشتمل بر شاخه های مختلفی از روان شناسی، علوم تربیتی، علوم انسانی، جامعه شناسی در کنار تسلطی کامل و اشرافی عمیق به شیوه های اجرائی وتکنیکی تئاتر.
این کوتاه، نشانگر اهمیت بسیار ویژه فعالیت در تئاتر کودک و نوجوان در هر شاخه و سمت و منسبی است.
جشنواره بین المللی تئاتر کودک ونوجوان در حد توان خود به دنبال ایجاد شرایط بهتر از جنبه های مختلف آموزشی، تربیتی، امید افزایی و کارآمدی برای فرزندان ایران با تاکید بر فرهنگ اصیل، غنی و متنوع ایرانی-اسلامی است. بی گمان این مهم نیازمند همتی والا و تلاشی سترگ در تمام سطوح سیاست گذاری، مدیریتی واجرایی است. چونکه نسل فردای جامعه و تاثیرگذاران و سازندگان آینده ایران عزیز را کودکان و نوجوانان امروز می سازند و یکی از رسالت های برجسته حوزه فرهنگ و هنر، برنامه ریزی و فعالیت کارشناسانه و مثمر ثمر در این حوزه می باشد.
با آرزوی پیروزی و سربلندی برای تمام هنرمندان، گروههای نمایشی، همکاران و برگزار کنندگان این رویداد بزرگ هنری، امیدوار هستم بیست و هفتمین گام این مسیر خطیر، ما را و تئاتر کودک ونوجوان را به اهداف و چشم اندازهای کلان این جشنواره نزدیک تر کند.» ۵۷۵۷


منبع:

1401/03/30
07:37:02
5.0 / 5
72
تگهای خبر: اهدا , تئاتر , جشن , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی