دبیركل مجمع جهانی اهل بیت:

مروج اخلاق و معنویت دینی باشیم

مروج اخلاق و معنویت دینی باشیم به گزارش کارکادو از گیلان دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت، نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به این که امروزه نیازمند پیشرفت علمی، اخلاقی و معنوی هستیم، اضافه کرد: ما باید مروج اخلاق و معنویت دینی باشیم؛ وظیفه ما این است که اسلام را به صورت جامع معرفی نماییم.


آیت الله رضا رمضانی امروز ۱۲ خرداد در مراسم بیست ویکمین سالگرد شهادت آیت الله احسانبخش، نماینده فقید ولی فقیه در گیلان که در مصلی امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، ضمن اشاره به این که دین در ساحت فردی و اجتماعی، اخلاقی، عیقدتی، سیاسی و فرهنگی برنامه دارد، اظهار داشت: دین آمده تا یک زندگی بر مبنای یک معنا به انسان ها تعلیم دهد.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه همه انبیای الهی آمدند تا دین را در ساحت های مختلف به مردم نشان دهند، اضافه کرد: جایگاه دین، یک جایگاه جامع است و در طول تاریخ عده ای به دنبال تحریف آن برآمدند.
وی ضمن اشاره به این که دشمنان وقتی دیدند که نمی توانند با دین معارضه کنند به تحریف آن پرداختند، خاطرنشان کرد: عده ای از روشنفکران گفتند که دین نباید در عرصه سیاست حضور داشته باشد و جایگاه و رسالت دین، تشکیل حکومت نیست.
آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه عده ای هم تنها به جنبه رحمت دین پرداختند و این گونه القا کردند که باید دنبال صلح مطلق بود، تصریح کرد: این یک انحراف است که بگوییم هر کسی با هر شکلی در دنیا حکومت می کند حتی اسرائیل، را باید بپذیریم.
عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: دشمنان با تفکرات انحرافی نسبت به دین اسلام، به چپاول کشورهای اسلامی و ملت های مسلمان می پردازند.
وی با اشاره به اینکه امروز ثروت ملت های مسلمان در اختیار استکبار قرار گرفته است، اضافه کرد: اسلام دین رحمت است اما در جای خود؛ مدیریت پیامبر(ص) بر مبنای رحمت بنا نهاده شده است، اما این به معنای این نیست که در مقابل زورگویان، خودکامگان و کشورگشایان، کوتاه بیاییم.
آیت الله رمضانی ضمن اشاره به این که عده ای نسبت خشونت به دین اسلام وارد کرده اند، خاطرنشان کرد: این افراد پیامبر اسلام(ص) را قدرت طلب و جنگجو معرفی می کنند که به معنای واقع یک تحریف است؛ هر کدام از این انحرافات یک لبه تیغ برای بریدن حقیقت اسلام است.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه وقتی دین به دست اشرار سپرده شود، اشرار از دین بعنوان ابزاری برای حفظ قدرت استفاده می نمایند، تصریح کرد: این در شرایطی است که باید از دین برای هدایت مردم و اصلاح فرد و جامعه استفاده گردد.
وی با تکیه بر این که امویان و عباسیان با شعار «ما مجبوریم ظلم نماییم و شما مجبورید ظلم را بپذیرید» تحریف جدیدی در دین ایجاد کردند، اضافه کرد: معرفی دین به شکل سکولاری دیگر تحریف نسبت به دین بود؛ این نگاه حداقلی نسبت به دین، محدود کردن دین اسلام است.
آیت الله رمضانی ضمن اشاره به این که در احکام دینی و فقه اسلام و اهل بیت(ع)، جامع ترین احکام را در حوزه فردی و اجتماعی داریم، تصریح کرد: نماز، زکات، امر به معروف و نهی از منکر و... باید در اجتماع تأثیر گذاشته و جامعه را اصلاح نماید.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دشمنان دین اسلام، تمام تلاش را کردند که این ابعاد دین را مغفول نگه داشته و از بین ببرند، اضافه کرد: برای پیاده سازی امنیت به معنای جامع در جامعه، باید ایمان به معنای واقعی و جامع کلمه در جامعه وجود داشته باشد.
وی با تکیه بر این که امام خمینی(ره) معتقد بود که اگر فساد سیستمی شده، باید با آن مقابله و جهاد کرد، افزود: امام راحل(ره) به دنبال دگرگونی دفعی برای مقابله با سیستم فساد در جامعه بود و برای این اقدام، احتیاج به شاگردانی داشت که این تفکر را عرضه کنند.
آیت الله رمضانی ضمن اشاره به این که جهاد تبیین، یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بود، ابراز کرد: امام(ره) در مقابل تحریف دین ایستاد و نخستین مجاهد در عرصه جهاد تبیین بود.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) افزود: عده ای خواستند اشکالات مختلف و شبهات زیادی در تشکیل حکومت دینی ایجاد کنند ولی امام خمینی(ره) نخستین کسی بود که این شبهات را پاسخ داد.
وی با اشاره به اینکه اسلام یک پدیده است و باید حکومت بسترساز داشته باشد، خاطرنشان کرد: البته نه حکومت زیاده خواه، استکباری و نژادپرست، بلکه حکومتی بر پایه ارزش ها و کرامت بشری باید تحقق پیدا کند.
آیت الله رمضانی ضمن اشاره به این که امام خمینی(ره) معلم تشکیل حکومت بسترساز بر پایه ارزش ها و کرامت بشری بود، اضافه کرد: امام(ره) از احدی نترسید و حرکت عظیم را به وجود آورد و ما را بیدار کرد؛ امروزه رویش های آزادی بخش در جامعه جهانی به برکت این انقلاب به وجود آمده است.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی را تقویت روحیه مقاومت در مقابل خودکامگان دانست و اظهار داشت: امام به امت این تعلیم بزرگ را داد که در مقابل ظالم ایستادگی کنند.
وی اظهار نمود: هر کسی نمی تواند پرچم دار این مکتب باشد و شاگردانی چون مطهری، بهشتی، مفتح، مدنی، دستغیب، صدوقی و مرحوم احسانبخش، امروزه این امانت بزرگ را به ما سپردند.
آیت الله رمضانی در ادامه به مبحث حذف ارز ترجیحی اشاره نمود و اظهار داشت: این اقدام دولت باید بشکلی مدیریت شود که مردم در فشار اقتصادی و معیشتی قرار نگیرند؛ مردم ما برای این نظام کم نگذاشتند و هر چه بود برای نظام دادند و در همه عرصه ها حضور دارند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) با اشاره به اینکه دشمنان نظام اسلامی، کوچکترین مطلب را به اصل نظام ربط می دهند، خاطرنشان کرد: در حادثه آبادان، مقصران باید محاکمه و به اشد مجازات محکوم شوند، ولی نباید این حادثه را به پای نظام نوشت؛ اگر کسی در نظام، اختلاسی می کند هم نباید به پای نظام و آرمان های نظام نوشته شود.
وی با تکیه بر این که باید در مقابل هر کسی که از قدرت سوءاستفاده کند ایستاد، تصریح کرد: دشمن از کوچکترین سوژه برای مأیوس کردن مردم استفاده می نماید.
آیت الله رمضانی اظهار داشت: اگر تلاش دشمنان به نتیجه برسد، ما دیگر هیچگاه رنگ این نظام با این پایگاه عظیم را نخواهیم دید و سال ها باید خواب این جریان حاکمیت را ببینیم.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به این که امروزه نیازمند پیشرفت علمی، اخلاقی و معنوی هستیم، اضافه کرد: ما باید مروج اخلاق و معنویت دینی باشیم؛ وظیفه ما این است که اسلام را به صورت جامع معرفی نماییم.
وی با اشاره به اینکه امروزه مراکز دینی مثل مساجد باید مجاهدانه در جهاد فرهنگی گام بردارند، خاطرنشان کرد: یک امام جماعت باید ساعت ها در مسجد حضور پیدا کند تا بتواند معارف و معالم دینی و گفتمان انقلاب را تدریس و تبیین کند؛ امروز باید در این میدان حضور داشت و همه مسئول هستیم.
آیت الله رمضانی ضمن اشاره به این که جوانان را باید دریابیم، تصریح کرد: ما باید در میدان بزرگ مدیریت دینی حضور داشته و در عرصه جنگ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی تلاش نماییم.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تصریح کرد: ظرفیت های استان گیلان کم نیست و استاندار باید با انتصاب نیروهای مدبر و متخصص در بخش فرمانداری، معاونت و... این ظرفیت ها را احیا کند.
وی ضمن اشاره به این که باید منکرات را شناسایی نماییم و در کنار بی حجابی با دیگر منکرات جامعه مقابله شود، اظهار داشت: صداوسیما باید یک دانشگاه شود و برای تبیین مفاهم انقلاب و گفتمان انقلاب تلاش کند.
آیت الله رمضانی اضافه کرد: امروزه ما ۱۲۰ شبکه درون مرزی و برون مرزی داریم که می توانستیم با آنها دنیا را فتح کنیم؛ باید با برنامه کار نماییم ولی در خیلی جاها بی برنامه هستیم.
نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری افزود: اگر مسئولی در راه کاری خود، راهبرد ندارد، باید مسئولیت را به دیگری واگذار کند؛ مسئول باید برپایه نگاه امام راحل(ره) حرکت نماید و مداح نباشد.
وی ضمن اشاره به این که وظیفه ما این است که امانت بزرگ انقلاب را به صاحب اصلی آن یعنی امام زمان(عج) برسانیم، خاطرنشان کرد: مردم باید طعم عدالت و مبارزه با فساد را بچشند و این با تعلیمات درست ما محقق می شود.
آیت الله رمضانی با اشاره به اینکه دشمنان امروز دنبال این هستند که دستاوردهای انقلاب را نادیده بگیرند، تصریح کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی این است که دین در عرصه سیاسی و اجتماعی حضور پیدا کرده است؛ امروز در دنیا همه در ارتباط با دین دارند بازبینی می کنند.
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: هیچ کسی این فکر را نمی کرد که دین این قدر جلو بیاید و بتواند انقلاب تشکیل دهد.
وی با اشاره به اینکه مرحوم آیت الله احسانبخش در دوره خدمتش تلاش می کرد تا معضلات و مشکلات را شناسایی و حل کند، اضافه کرد: این روحانی مجاهد در روزهای دفاع مقدس با ارتباطی که داشت، بیشتر از ۱۰۰۰ کامیون کمک رسانی را از گیلان به سمت جبهه های جنگ فرستاد و گیلان جزو استانهای پیشتاز بود که این گونه از جبهه ها پشتیبانی کرد.
منبع:

1401/03/12
23:16:02
5.0 / 5
245
تگهای خبر: اهدا , تخصص , جوان , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی