روایت دلخراش آدام مک کی از حمله به کنگره آمریکا

روایت دلخراش آدام مک کی از حمله به کنگره آمریکا مهر نوشت: آدام مک کی فیلمی درباره حمله موافقان ترامپ به ساختمان کنگره می سازد.حمله به کنگره آمریکا که ۶ ژانویه ۲۰۲۱ از طرف هوادارن ترامپ انجام شد، سوژه ساخت فیلم بعدی آدام مکی کی شده است.
این روز که از آن بعنوان بدترین حمله به دموکراسی از زمان جنگ داخلی آمریکا یاد می شود توسط بیلی ری بعنوان نویسنده و کارگردان به فیلم بدل می شود.
از این فیلم بعنوان «جی ۶» یاد شده و آدام مک کی که بتازگی «بالا را نگاه نکن» را ساخته است، بعنوان یکی از تهیه کنندگان پروژه عمل می کند.
این فیلم ادامه کار ری بر مینی سریالی تحسین شده است که ری با عنوان «قانون کومی» برای شوتایم ساخت.
اطلاعات به دست آمده نشان میدهد فیملنامه «جی ۶» نوشته شده و به زودی به استودیوها و پخش کننده عرضه می شود و این در حالیست که مسایل مالی تهیه فیلم نیز قبل از این شروع شده است.
ری پیش تر قصد داشت این مسایل را در قالب یک سریال دیگر بسازد. وی که عمیقاً تحت تاثیر این رویداد قرار گرفته بود چند روز بعد از این حمله به واشینگتن سفر کرد و با مقامات کلیدی مصاحبه کرد تا وقتی هنوز خاطرات تازه هستند بتواند آنها را ثبت کند. مأموران پلیس کنگره مایکل فانون و هری دان و چند تن از اعضای کنگره که در ساختمان گیر افتاده بودند همچون این افراد بودند.
ری گفته است: هدف این است که یک روز مهم را تصویر کنیم؛ روزی که معترضان به آشوبگر بدل شدند و پلیس ها شدند مدافعان دموکراسی.
ری وقتی داشت فیلمنامه این فیلم را می نوشت مستند «کیو: به سمت توفان» ساخته کالن هابک را تماشا کرد که فیلم را برمبنای نظریه توطئه «کیوانان» و افراد درگیر با آن ساخته است. هابک، ششم ژانویه در ساختمان کنگره حاضر بود و بحشی از این رویداد را ضبط کرد.
ری که ابتدا این پروژه را بعنوان سریال در ذهن داشت و ۳۰۰ صفحه فیلمنامه برای آن نوشته بود آنرا به فیلمنامه ای ۱۲۰ صفحه ای بدل کرد و چیزی کاملاً جدید از دل آن بیرون کیشید.
مک کی درباره فیلمنامه گفته که نه فقط دلخراش و وحشتناک است بلکه مطمئتا به سندی سینمایی درباره آن روز دردناک بدل می شود.
۵۸۵۸

1400/11/02
23:31:50
5.0 / 5
293
تگهای خبر: تصویر , سفر , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی