در دومین مراسم دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی عنوان شد:

حاج قاسم محور مقاومت را یکپارچه و توانمند ساخت

حاج قاسم محور مقاومت را یکپارچه و توانمند ساخت مراسم دومین سالگرد شهادت سپهبد سردار حاج قاسم سلیمانی، با حضور باشکوه و بی سابقه مردم منطقه «المعرکه» از توابع شهرستان صور لبنان برگزار گردید.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، این مراسم به همت حزب الله لبنان، و باحضور حسن عزالدین، عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان، دکتر عباس خامه یار، رایزن فرهنگی کشورمان، و جمع کثیری از شخصیت های سیاسی، دینی و فرهنگی در ورزشگاه منطقه المعرکه واقع در جنوب لبنان، و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار شد.
در این مراسم پرچم های مقاومت و جمهوری اسلامی ایران در دستان حضار در اهتراز بود، بعد از نواختن سرود لبنان و حرب الله و رژه پیشاهنگان، عباس خامه یار و حسن عز الدین سخنرانی کردند.
خامه یار: حاج قاسم الگوی اعلای قهرمانی، شجاعت و حماسه آفرینی است
عباس خامه یار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان از مکتب سرادر دلها گفت و تصریح کرد: مکتب سلیمانی الگویی از قهرمان واقعی برای نسل جوان امروز است و بنابراین نام شهید سلیمانی همچنان لرزه بر تن دشمن می اندازد؛ مکتب سلیمانی قدرت نرمی است که به تمامی نسل ها درس فداکاری، جهاد، عزت، آزادگی و معنویت می بخشد.
خامه یار اضافه کرد: غم و اندوه تجسم یافته در دیدگان دوست داران و عاشقان حاج قاسم، انعکاس فوران احساسات مختلف است؛ غم و اندوه، میل به انتقام، صبر، رضایت به مقدّرات الهی و خشنودی از افتخار شهادت که نصیب سردار عزیزمان شد تنها نصیب بندگان خاص خدا می شود.
رایزن فرهنگی کشورمان در لبنان ضمن اشاره به افتخارآفرینی سردار سلیمانی اظهار داشت: شهید سلیمانی دلاورمردی بود که ملت ایران به داشتنش و افتخارآفرینی هایش می بالد. این احساسات حسینی ناشی از شهادت سردار دل ها، نه تنها ملت ایران بلکه تمام آزادی‎خواهان جهان را متحد کرد.
خامه یار با تکیه بر این که شهادت، مکتب حاج قاسم را ماندگار کرد اظهار داشت: امروز انگشتر سلیمانی به قطعه مقدسی تبدیل گشته است که همه آزادی خواستار از آن تبرک می جویند؛ همانگونه که خود از نگین عقیقی که همواره در دستان خود بود، تبرک می جست.
وی تصریح کرد: در دومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، مستضعفان جهان با شهید سلیمانی تجدید عهد می کنند و با افتخار فریاد می کشند: همه ما قاسم سلیمانی هستیم و همه ما رهروان مکتب او. اما به راستی معنای عبارت «همه ما قاسم سلیمانی هستیم» چیست؟ حاج قاسم بعد از شهادت، سردار دل ها شد. شهادت، مکتب حاج قاسم را ماندگار کرد. امروز صدای آزادگان به خوبی شنیده می شود که با افتخار فریاد می زنند: «سلیمانی از ماست!»
خامه یار اضافه کرد: امروز نام حاج قاسم لرزه بر اندام دشمنان می اندازد. چونکه شخصیت او جامع ابعاد نظامی، جهادی، دیپلماسی، معنوی و انسانی بود. قاسم سیلمانی همان دلاورمردی است که هم لباس رزم بر تن می کند و در دفاع از مقدسات و وطن وارد میدان می شود و هم در واردات دارو و کالاهای مورد نیاز، میهن خویش را یاری می دهد؛ میهنی که از محاصره ظالمانه رنج می برد. او همان دلیری است که همچنان یاور مظلومان و مستمندان است و در گردهمایی اربعین همه ساله با پاهای برهنه وارد صحنه می شود.
ایشان در ادامه سخنان خود به راز محبوبیت سردار دل ها اشاره نمود و عنوان کرد: فروتنی و بی رغبتی به لذت های دنیوی و شهرت تنها گوشه ای از بزرگ منشی این شهید والامقام است. برخی خصوصیت های شخصیتی، ازجمله داشتن روحیه ایثار، اخلاص، شجاعت و بزرگ منشی سیره زندگی او را الهام بخش و مکتب او را جاودانه کرد. او مردی بود که از هم رزمان خود می پرسید: از شما سوال می کنم آیا من در ذهن شما آدم خوبی هستم؟ او کسی بود که در وصیت خود برای همسرش نوشت: قبر من ساده باشد مثل دوستان شهیدم. و بر آن سنگِ قبر تنها کلمه «سرباز قاسم سلیمانی» بنویسید نه عبارت های عنوان دار.
خامه یار با تکیه بر این که زهد و پارسایی و اخلاص از خصوصیات مهم حاج قاسم بود عنوان کرد: عشق و وفاداری به عهدی که حاج قاسم با خدا بسته بود سبب شد به مرتبه شهادت دست پیدا کند. شاخصه اصلی عشق و وفاداری او بی رغبتی به دنیا و دوری از هرچه غیر خدا بود. حاج قاسم با چشمانی اشکبار از این عشق سخن می گفت و آرزوی شهادت در این راه داشت. این شهید والامقام شجاع و باغیرت و در عین حال مهربان و رئوف بود؛ حتی با سرسخت ترین دشمنان خود.
وی تصریح کرد: حاج قاسم به آیات قرآن عمل می کرد و خود مصداق این آیات بود. وی قبل از ورود به نبرد با دشمنان، گزینه گفتگو و مذاکره را در اولویت قرار می داد. این بزرگ مرد اهل معنویّت و اخلاص و اخلاق بود. او مصداق بارز این آیه است که: {أَشِدّاءُ عَلَی الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم} (در برابر کفّار سرسخت و شدید و در بین خود مهربانند).
خامه یار تصریح کرد: این فرمانده و قهرمان بین المللی حامی و یاور مستضعفان و ستم دیدگان بود. زنان و کودکان او را پدر خود می دانستند و مجاهدان او را الگوی اعلای قهرمانی، شجاعت و حماسه آفرینی می دانند.
خامه یار اضافه کرد: به شهادت رسیدن سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان آخر کار نبود، بلکه نقطه عطفی بود که معادلات منطقه ای و بین المللی را دگرگون ساخت. بهترین دلیل برای اثبات این مدعا، حالت بی ثباتی و هرج و مرجی است که قدرت های استکباری شاهد آن هستند؛ آنانی که فرمانده سلیمانی آنها را در منطقه خوار و ذلیل کرد و تمامی توطئه ها و طرح های تجزیه طلبانه آنان را خنثی نمود. آنان شهادت سردار عزیزمان را جشن گرفتند و ادعا می کردند که جهان بعد از شهادت این بزرگ مرد در امان خواهد بود، اما «دست خدا بالای دست آن هاست» و امروز به خوبی شاهد آنیم که چگونه سحر و جادو دامن جادوگران را گرفت. آنان حالا دریافتند که تاثیر قاسم سلیمانیِ شهید از قاسم سلیمانی زنده بسی خطرناک تر است!
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان در انتهای سخنان خود تصریح کرد: نام و یاد سردار سلیمانی در تاریخ ماندگار و درخشان می ماند؛ چونکه که مکتب سلیمانی چتری به گستردگی همه آزادگان و آزادی خواستار دنیاست.
آنگاه شیخ حسن عزالدین، عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در سخنانی در این مراسم اظهار داشت: امروز و در نتیجه تلاش ها، دلاورمردی ها و رشادت های شهدای مقاومت معادلات منطقه به سود محور مقاومت تغییر کرده است.
عزالدین اضافه کرد: به فضل شهادت ها و به برکت خون شهیدان محور مقاومت، لبنان به کشوری قدرتمند بدل گشته است به صورتی که اشغالگران صهیونیست دیگر جرأت حمله به لبنان را ندارند.
وی تصریح کرد: دلاورمردی های شهدای مقاومت و در رأس آنها شهید حاج قاسم سلیمانی، شهید عماد مغنیه، شهید سید عباس موسوی و شهید راغب حرب؛ توطئه های دشمنان را خنثی کرد و معادلات منطقه را به نفع جبهه مقاومت تغییر داد.
عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در ادامه به حضور اثرگذار حاج قاسم در تغییر موازنه جنگ اشاره نمود و عنوان کرد: حاج قاسم سید شهدای مقاومت بود به این علت که او فرمانده میدان بود و با حماسه آفرینی های خود نقش تأثیرگذاری در عرصه مبارزه با تروریسم ایفا کرد. او مردی بود که در راه مبارزه با تروریسم و خنثی سازی توطئه های دشمنان و نقشه های شوم آنان از کشوری به کشور دیگری در رفت و آمد و با فرماندهی فوق العاده تأثیرگذار خود محور مقاومت را یکپارچه و توانمند ساخت.
حسن عزالدین در ادامه به افزایش قدرت محور مقاومت و فرسایش تدریجی قدرت رژیم صهیونیستی اشاره نمود و اظهار داشت: در نتیجه تلاشهای بزرگ سردار حاج قاسم سلیمانی امروز محور مقاومت مهم ترین چالش برای بقای رژیم صهیونیستی به حساب می آید.
عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان در انتهای سخنان خود به قدرت یابی محور مقاومت اسلامی در عرصه های سیاسی و نظامی اشاره نمود و اظهار داشت: به برکت خون شهدا محور مقاومت به اوج قدرت و اقتدار در منطقه دست یافته است و توان لازم برای رویارویی و مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی را در اختیار دارد.
منبع:

1400/10/30
10:43:07
5.0 / 5
312
تگهای خبر: اهدا , جشن , جوان , رمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی