فیلم های نخستین اكران ۹۹ این هفته مشخص می شود

فیلم های نخستین اكران ۹۹ این هفته مشخص می شود به گزارش كاركادو بررسی و انتخاب فیلم های نخستین اكران سال ۹۹ این هفته انجام می شود.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، طبق دستور رئیس جمهور مجوز بازگشایی سالن های سینما صادر و فعالیت سینماها بعد از چهار ماه از اول تیرماه از سر گرفته خواهد شد.
طبق گفته رئیس جمهور سالن های سینما با ۵۰ درصد ظرفیت خود قابل بازگشایی هستند، این در شرایطی است که سازمان سینمایی پیشتر ظرفیت ۴۰ درصد را اعلام نموده بود ضمن اینکه گفته شده بود، هر زمانی مجوز بازگشایی صادر شود، فعالیت سالن ها داوطلبانه خواهد بود.
جدا از اینکه چه تعداد از سینماها برای بازگشایی و شروع فعالیت آمادگی دارند، مهم ترین مساله جذب مخاطب است و بطور قطع باید با استراتژی مشخصی فیلم ها انتخاب شوند، اما یک نکته مهم دیگر هم دعوا و حاشیه ای است که بر سر شورای صنفی نمایش پیش آمده و از آنجائیکه خانه سینما انتخابات اعضای شورای صنفی نمایش را در چند هفته قبل قبول ندارد، امکان دارد باردیگر رای گیری صورت گیرد. گرچه شنیده هایی هم هست مبنی براینکه خانه سینما پیشنهادهایی را مطرح کرده تا ماجرای شورای صنفی بی حاشیه فیصله یابد ولی این پیشنهاد باآنکه به سازمان سینمایی عرضه شده اما تابحال خبری رسمی منتشر نشده است.
با این وجود پیگیری ایسنا از سازمان سینمایی و معاون نظارت و ارزشیابی گویای این است که سه شنبه بیستم خرداد برای فیلم های اکران تیرماه که اولین اکران سال ۹۹ است، تصمیم گیری خواهد شد.
در سه ماه گذشته تاکید براین بود فیلم هایی که اسفندماه روی پرده بودند، در اولویت اکران سال جاری بعد از بازگشایی قرار دارند اما حدودا تمام آنها سراغ اکران انلاین رفته یا خواهند رفت بجز «خوب، بد، جلف ۲» که پیمان قاسم خانی خواهان نمایش ان در سینما بوده و با عنایت به کمدی بودن فیلم، یکی از امیدهای سینماداران برای جذب مخاطب است.
همینطور «شنای پروانه» محمد کارت دیگر گزینه مهم مدیران سینمایی برای افزایش استقبال مردم از سینما در دوران کرونا بوده ولی پخش کننده این فیلم، قبول اکران آنرا منوط به شرایطی می داند که با عنایت به محدودیت های حضور تماشاگران باید فراهم و تامین گردد.
علاوه براین «دینامیت» مسعود اطیابی هم یک گزینه دیگر است که فقط در صورت صدور مجوز نمایش می توان روی آن حساب کرد.
فیلم «لاله» هم یکی دیگر از گزینه های اکران بوده و با عنایت به تاکید سازندگانش بر ضرورت نمایش روی پرده و اینکه مالک فیلم، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی است، به نظر می آید فیلم اسدالله نیک نژاد باید راهی سینما شود اما معلوم نیست که آیا اول تیر روی پرده می رود یا زمانی دیگر.
البته این ها همه گزینه های احتمالی هستند که تابحال بیشتر از دیگر فیلم ها، نام شان مطرح بودند. حتی یک زمانی اکران هفت فیلم در هنگام بازگشایی مطرح بود اما به نظر می آید در نخستین اکران سال جاری سه یا چهار فیلم بیشتر روی پرده نروند.1399/03/17
23:04:49
5.0 / 5
2727
تگهای خبر: سینما , فیلم , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی