تورج منصوری در پی جلسه با وزیر ارشاد مطرح كرد:

دغدغه های دوران بازنشستگی هنرمندان

دغدغه های دوران بازنشستگی هنرمندان به گزارش كاركادو تورج منصوری با اشاره به اینكه مهمترین مساله اهالی سینما بحث بیمه تامین اجتماعی آنها است، اظهار داشت: چطور می گردد كه افراد چهره و باسابقه كه هر كدام تجلی بخش پایگاه و رتبه فرهنگی كشورمان هستند، درآمد دوران بازنشستگی هایشان اندازه یك رفتگر شهرداری باشد.رییس انجمن فیلمبرداران سینمای ایران در گفت وگو با ایسنا درباره ی دستاورد جلسه ی روسای صنوف با وزیر ارشاد اظهار داشت: ما در جلسه با وزیر ارشاد مسائلی را كه در صنف وجود داشت، بیان كردیم و آقای صالحی هم از آنها یادداشت برداشتند و امیدوارم كه طبق وعده ای كه دادند، در آینده جلسه های بیشتری داشته باشیم و به صورت كارشناسی تر مسائل را مطرح كنیم تا به آن ها رسیدگی شود.

او ادامه داد: در این جلسه آقای حیدریان، رئیس سازمان سینمایی هم حضور داشتند؛ ایشان در شكل دهی به سینمای بعد انقلاب فرد موثری بودند ازاین رو شنیدن این مسایل و مشكلات برای او مساله جدیدی نبوده و با همه آنها آشنا است. امیدوارم با حضور ایشان در كنار آقای وزیر اتفاقات خوبی رقم بخورد.

منصوری مهم ترین مساله ای كه در صنف فیلمبرداران وجود دارد و در جلسه مطرح شد را وضعیت بیمه تامین اجتماعی اعضا دانست و اظهار داشت: من خودم از امضاكنندگان بیمه تأمین اجتماعی برای اهالی سینما بودم ولی اكنون اجرای این بیمه شرایط مناسبی ندارد. بیمه بازنشستگی اعضاء بسیار كم است و من همیشه فكر می كنم چطور می گردد كه افراد چهره و باسابقه كشورمان مثل ناصر تقوایی، علیرضا زرین دست یا محمدعلی كشاورز كه هر كدام بزرگان حرفه های خودشان هستند و تجلی بخش پایگاه و رتبه فرهنگی كشور ما هستند، حقوقشان در زمان بازنشستگی كف حقوق باشد و حتی گاها اشتباهات سیستماتیك سبب می گردد سنوات كاریشان درست ثبت نشده باشد و در نهایت حقوق بسیار پایینی دریافت كنند.

این فیلم بردار با اشاره به اینكه وجود این چنین مشكلات توهین آمیز است، خاطرنشان كرد: این پاداش مناسبی از سوی مملكت به فرزانگان اش نیست. جذب نیروهای جدید و غیرحرفه ای در سینما كه به خاطر عدم نظارت صحیح رقم خورده است خود از دیگر مشكلات است و كسی فكر نمی كند كه این افرادی كه امروز وارد شده اند، ۱۵ سال دیگر دوباره می آیند و همین حرف ها را می زنند. ازاین رو به آن ها بها دهیم تا زمان بازنشستگی دیگر این نگرانی و دغدغه را نداشته باشند.

منصوری در انتها اظهار نمود: كسانی كه با سودای سینما وارد این حرفه می شوند اگر بدانند چه عاقبتی از نظر ارج و قرب و همینطور مسائل مادی قرار است داشته باشند، شاید این امر سبب شود دوباره به این فكر كنند كه آیا باید به این حرفه وارد شوند یا نه؟! درنهایت، در جلسه با وزیر به ما وعده دادند كه در دیدارهایی كه به زودی خواهیم داشت به شكل كارشناسی تر و تكمیل شده تر مباحث مطرح به آنها رسیدگی شود.

به گزارش كاركادو به نقل از ایسنا، سیدعباس صالحی ـ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ به همراه محمدمهدی حیدریان ـ رئیس سازمان سینمایی، سمعی و بصری ـ پنج شنبه، دوم آذرماه با حضور در جلسات جداگانه ای با برخی اهالی سینما در موزه سینما دیدار كردند. 

1396/09/04
23:59:29
5.0 / 5
5192
تگهای خبر: بیمه , رمان , سینما , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی