از یک انتصاب در جشنواره فیلم فجر تا چند خبر دیگر

از یک انتصاب در جشنواره فیلم فجر تا چند خبر دیگر کارکادو: انتصاب مدیر روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، تبریک انجمن بازیگران به افتخارآفرینان ونیز، متون رادیویی پذیرفته شده جشنواره تئاتر مقاومت، اجرای نمایش «بی دو در» و... همچون خبرهای دریافتی سینما و تئاتر است.


مسعود نجفی مدیر روابط عمومی چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر شد.
به گزارش کارکادو به نقل از روابط عمومی جشنواره، مجتبی امینی دبیر چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر همزمان با روز ملی سینما، در نخستین حکمش مدیر روابط عمومی این دوره جشنواره را منصوب نمود.در حکم دبیر جشنواره چهل و یکم به مسعود نجفی آمده است: «نظر به ضرورت برگزاری شایسته جشنواره بین المللی فیلم فجر به عنوان مهم ترین رویداد فرهنگی و حرفه ای سینمای ایران و اهمیت ویژه آن به جهت تقارن با جشن های شکوهمند گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، با توجه به درایت رسانه ای و سوابق، توانمندی و تجربیات گرانمایه جنابعالی در زمینه های مرتبط، به سبب این حکم به عنوان مدیر روابط عمومی چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر و مدیر سینمای رسانه منصوب می شوید.
فراهم سازی شرایط تعامل نزدیک با اهالی رسانه در جهت هر چه باشکوه تر برگزار شدن جشنواره، رعایت استانداردهای تاکید شده برای حضور رسانه های موثر و پیگیری امور در رابطه با حوزه اطلاع رسانی و به ویژه ایجاد جو متناسب با جشن های پیروزی انقلاب اسلامی مورد انتظار خواهد بود.
امید است شایستگی و حسن سابقه جنابعالی موجبات ارتقاء کیفی تعامل میان رسانه و جشنواره را فراهم آورد.
توفیقات روزافزونتان را جهت پیشبرد اهداف عالی سینمای شریف ایران، از درگاه خداوند متعال خواستارم.»
مسعود نجفی متولد ۱۳۵۸، دانش آموخته رشته مطالعات فرهنگی و رسانه در مقطع کارشناسی ارشد است که در دو دهه گذشته علاوه بر فعالیت مستمر رسانه ای به عنوان خبرنگار، سردبیر و مدیر مسئول، طی دوره های ۳۵ تا ۳۹ به مدت پنج سال مدیریت روابط عمومی جشنواره فیلم فجر را عهده دار بوده و به مدت چهار سال هم به عنوان مدیر کل روابط عمومی سازمان سینمایی فعالیت داشته است.
تألیف کتاب های سینمایی همچون «مرور ۳۰ سال جشنواره فیلم فجر»، ساخت بیش از ۱۰ فیلم مستند، تهیه و کارگردانی چندین برنامه تلویزیونی، مدیریت صنف مدیران تبلیغات سینما، سردبیری بیش از ۵۰ کاتالوگ در جشنواره های مختلف، دبیری دو دوره جشنواره فیلم های صنعتی، مدیریت پردیس سینمایی تماشا، داوری در جشنواره ها و عضویت در شوراهای مختلف از دیگر سوابق او به حساب می آید.
چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری به دبیری مجتبی امینی برگزار می گردد.


تبریک انجمن بازیگران سینمای ایران به مناسبت درخشش سینمای ایران در جشنواره ونیز
در پی درخشش سینماگران کشورمان، انجمن بازیگران سینمای ایران پیام تبریکی به شرح زیر صادر نمود: جشنواره ونیز در حالی اختتام پذیرفت که با حضور و درخشش سینماگران کشورمان شاهد یکی از پر افتخارترین موفقیت های هنری در عرصه های جهانی بودیم.
شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران ضمن گرامی داشت روز ملی سینما و ابراز شادمانی از این اتفاق ارزنده، صمیمانه ترین تبریکات خودرا به خانم لیلا حاتمی و آقایان جعفر پناهی، هومن سیدی و محسن تنابنده تقدیم می دارد.

باشگاه تماشاگران تماشاخانه ایران شهر راه اندازی شد
باشگاه تماشاگران تماشاخانه ی ایران شهر با هدف ایجاد تسهیلات ویژه برای مخاطبان تئاتر افتتاح شد.
تماشاگران فرهیخته ی تئاتر جهت بهره مندی از تسهیلات تماشاخانه ی ایران شهر برای نمایش های این مجموعه، اطلاع از اخبار اجراها و رویدادها و ارائه ی انتقادات و پیشنهادات خود در تعاملی دوسویه با مجموعه ی ایران شهر می توانند به سایت تماشاخانه به آدرس http: //www.tamashakhaneh.ir مراجعه و فرم مربوط به عضویت در باشگاه تماشاگران را تکمیل کنند.

متون پذیرفته شده بخش رادیو تئاتر هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت معرفی شدند
هجدهمین جشنواره تئاتر مقاومت فهرست نهایی متون پذیرفته شده در بخش «رادیو تئاتر» را معرفی نمود.
به گزارش ستاد خبری هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت، فهرست نهایی متون پذیرفته شده در بخش «رادیو تئاتر» به این شرح است:
۱- نمایش گره آخر به نویسندگی و کارگردانی بهنام میرزایی از همدان
۲- نمایش نامه های شرجی به نویسندگی شهرام کرمی و کارگردانی نسا قسمتی از رزن(همدان )
۳- نمایش فال مین به نویسندگی محسن عظیمی و کارگردانی ماکان رضایی پور از تهران
۴- نمایش سربردار به نویسندگی منصوره عسگری و کارگردانی سمیه مودی از بیرجند(مشروط)
۵- نمایش شهید بابایی به نویسندگی و کارگردانی سحر بیرانوند از تهران(مشروط)
۶- نمایش خانه ای که خراب شد به نویسندگی رسول بانگین و کارگردانی فاطمه زمانی از تهران(مشروط)
۷- نمایش باران چه دیر می بارد به نویسندگی وکارگردانی علی اصغر غمخوار از تهران
۸- نمایش آرام گاه به نویسندگی هاشم پورمحمدی و کارگردانی مریم السادات رضوی از کرمانشاه
۹- نمایش آخماز به نویسندگی و کارگردانی سولماز ملکی از اردبیل(مشروط)
۱۰- نمایش ابروهای کمند به نویسندگی و کارگردانی اتابک انوری از اهواز(مشروط)
۱۱- نمایش مرد شده به نویسندگی آسو بهاری و کارگردانی فرانک وکیلی فر از کرمانشاه(مشروط)
۱۲- نمایش این اسم ندارد به نویسندگی شهرام احمدزاده و کارگردانی خدیجه رمضانلو از تهران(مشروط)
۱۳- نمایش روایت نا تمام زیبایی خط خطی به نویسندگی و کارگردانی بهار کاظمی از البرز(مشروط)
۱۴- نمایش در لانه زنبور به نویسندگی و کارگردانی صادق وفایی از تهران
۱۵- نمایش یک و بیست دقیقه به نویسندگی و کارگردانی پژمان شاهوردی از بروجرد(مشروط)
۱۶- نمایش پل حمید به نویسندگی و کارگردانی علی حسینقلی زاده از تبریز(مشروط)
۱۷- نمایش گلسا به نویسندگی و کارگردانی سید محسن موسوی از مبارکه(مشروط)
۱۸- نمایش مرز به نویسندگی و کارگردانی مهری حمیدی مصلح ازتهران(مشروط)
۱۹- نمایش افرا به نویسندگی و کارگردانی سحر کیه از ساری
۲۰- نمایش نام من مصطفاست به نویسندگی و کارگردانی یاشار حسین زده خسروشاهی از تهران
۲۱- نمایش ایستاده ام به نویسندگی و کارگردانی علی طاوسیان از نطنز
۲۲- نمایش تور تورنتو به نویسندگی و کارگردانی مصطفی ساری از ازنا
۲۳- نمایش عقربه های جامانده به نویسندگی و کارگردانی علی عرفانیان از فولادشهر
۲۴- نمایش معجزه رتیان به نویسندگی و کارگردانی حمید حمدی از خسروشاه(آذربایجان شرقی)
۲۵- نمایش فهیمه به نویسندگی و کارگردانی محمد امانی از بهشهر
۲۶- نمایش بچه های فلسطین به نویسندگی و کارگردانی محمد امانی از بهشهر
۲۷- نمایش تو جای همه آرزوهایم به نویسندگی و کارگردانی سامان ارمی از مهاباد
۲۸- نمایش فرزندان روح الله به نویسندگی و کارگردانی وحید رضا براتی از اصفهان
۲۹- نمایش سرازیری به نویسندگی و کارگردانی طیبه صارمیان از تهران
۳۰- نمایش نفس به نفس به نویسندگی و کارگردانی هدیه رضایی از تهران
هجدهمین جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت به همت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگی روایت فتح و با دبیری سید وحید فخر موسوی در بازه زمانی شهریور لغایت آذر ۱۴۰۱ و در گستره ایران و کشورهای اسلامی برگزار می گردد.


نمایش «بی دو در» در کارگاه نمایش به صحنه می رود
نمایش «بین دو در» به نویسندگی میشل اَزَما به کارگردانی زیبا خادم حقیقت از روز سه شنبه بیست و نهم شهریور ماه در کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.
«بین دو در» عنوان تازه ترین نمایش تئاتر شهر است که از روز سه شنبه بیست و نهم شهریور ماه در کارگاه نمایش، این مجموعه پیش روی مخاطبان قرار خواهد گرفت.
در این اثر نمایشی که به نویسندگی میشل اَزَما و کارگردانی زیبا خادم حقیقت به صحنه می رود، نوشین حسن زاده به عنوان بازیگر حضور دارد.


ترجمه اثر را نیز زیبا خادم حقیقت، مدرس تئاتر و مترجم متون نمایشی فرانسه زبان، برعهده داشته است.
نمایشنامه «بین دو در» روایت قصه زنی است که بعد از تحمل شانزده سال حبس، می بایست آخرین شب دوران محکومیت خودرا در انتظار و هراس باز شدن درهای زندان به بامداد برساند.
این نخستین اثر ترجمه شده به فارسی از میشل ازما نمایشنامه نویس و پژوهشگر معاصر فرانسوی است. وی در سال ۱۹۸۴ در زندان مرکزی رِن برای زنان محبوس این زندان کارگاه تئاتری برگزار می نماید. این متن، که نویسنده آنرا به دوازده زن شرکت کننده این کارگاه تقدیم کرده است، نتیجه این همیاری خلاقانه میان این دراماتورژ و آن، زنان محکوم باحکم های سنگین جنایی است.
حسین فلاح مجری طرح، سحر صفریان بارانلو اثر چیدمان، رضا خضرایی طراح نور، فرشاد آذرنیا طراح صدا، علی خوش منش آهنگساز و نوازنده، سارا نامجو طراح پوستر و بروشور، علی نوریوسفی دستیار کارگردان، شهرزاد مولایی صدر منشی صحنه، میرآرش طاهری تاری ومهشید خدادادی مدیران صحنه، ژاله ستار عکاس، صدرا صباحی مشاور رسانه و تبلیغات، علی حسن زاده هماهنگی گروه اجرائی این اثر نمایشی را می سازند.
نمایش «بی دو در» از روز سه شنبه بیست و نهم شهریور ماه ساعت ۱۸: ۳۰ با مدت زمان ۵۰ دقیقه در کارگاه نمایش روی صحنه می رود و علاقه مندان می توانند از اکنون برای تهیه بلیت این اثر نمایشی به سامانه «تیوال» مراجعه کنند.


گروه طراحان و عوامل نمایش «خوشدلان» به نوسیندگی سعید پورصمیمی و کارگردانی پریزاد سیف عرضه شدند.

به گزارش کارکادو به نقل از مشاور رسانه ای اثر، نمایش «خوشدلان» که اثری کمدی است تازه ترین نمایشنامه نگاشته شده توسط سعید پورصمیمی است که از نیمه اول ماه مهر با کارگردانی پریزاد سیف روی صحنه می رود.
سعید خانی تهیه کنندگی «خوشدلان» را بر عهده دارد و نورالدین حیدری ماهر مجری طرح این اثر است.
در این نمایش سعید پورصمیمی، مسعود کرامتی، بهرام ابراهیمی، الهام پاوه نژاد، رضا مولایی، پریزاد سیف، شاهین علایی نژاد، بهروز پوربرجی، علی پویا قاسمی، فرزانه زینتی، شهاب عباسیان، حامد مهدی نژاد، رضا فیض بخش، محمدکیان اسماعیلی، مریم محبی، سعید محبی به ایفای نقش می پردازند.
افسانه قلی زاده طراحی گریم، آرام موسوی طراحی لباس، مبین فراهانی طراحی صحنه، سهیل سریع الاطلاق و محمد اصغری موسیقی «خوشدلان» را عهده دار هستند.
دیگر عوامل این اثر نمایشی عبارتند از: طراح گرافیک و پوستر: محمد موحدنیا، طراحی و ساخت تیزر: امید میرزایی، طراح موشن گرافیک: بابک بیگی، عکاس: کیارش مسیبی، گرافیست: شکوفه بیاتی، تدوین: سید میثم میرزایی، مدیر محتوا و تبلیغات: محمد موحدنیا، مشاور رسانه: فریبرز دارایی، تبلیغات مجازی: امیر قالیچی، امور مالی: عطیه رحمانی، دستیار برنامه ریز: محمدکیان اسماعیلی، دستیار کارگردان: سعید محبی،
منشی صحنه: مریم محبی، دستیار صحنه: امین رجبی، امیر طیبی
به زودی مکان و زمان اجرای «خوشدلان» و همین طور زمان شروع پیش فروش بلیت این اثر اعلام می شود.شصت وششمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان در بوشهر برگزار می شود
شصت وششمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان – خلیج فارس توسط انجمن سینمای جوانان بوشهر با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر برگزار می گردد.
به گزارش روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، شصت وششمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان – خلیج فارس، با هدف شناسایی و معرفی استعدادهای سینمایی، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه به عنوان یکی از مقوله های مهم فرهنگی با رویکرد ایجاد تنوع و تکثر در انواع فیلم کوتاه بوسیله تاکید بر ژانرهای سینمایی، به مدت ۴ روز از ۴ تا ۷ بهمن ماه ۱۴۰۱ در استان بوشهر برگزار می گردد.
این دوره از جشنواره در دو بخش فیلم کوتاه و عکس برگزار می گردد و توجه به سینمای بومی و فیلم های ژنریک در الویت انتخاب و داوری خواهند بود؛ هنرمندان ۱۱ استان (گلستان، مازندران، قزوین، البرز، زنجان، اردبیل، تهران، آذربایجان شرقی، کردستان، گیلان و بوشهر) در شصت وششمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان – خلیج فارس حضور خواهند داشت.
نام نویسی در شصت وششمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان – خلیج فارس از روز ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۱ شروع می شود و تا ۱۵ آبان ماه ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت؛ تاکید می شود «مهلت نام نویسی و بارگذاری آثار به هیچ عنوان تمدید نشده و رأس تاریخ اعلام شده، سایت ثبت نام بسته خواهد شد».منبع:

1401/06/21
22:25:54
5.0 / 5
179
تگهای خبر: آهنگ , آهنگساز , اهدا , پوستر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی