نگرانی از قدرت گرفتن یک تفکر در سینما

نگرانی از قدرت گرفتن یک تفکر در سینما پخش کننده فیلم «علف زار» با ابراز نگرانی از برخی تصمیم گیری ها در زیرمحموعه سازمان سینمایی، اظهار داشت: اقدام حوزه هنری برای شناور کردن بلیت سینماها قابل تقدیر است ولی یک دست صدا ندارد.


سعید خانی که در هفته گذشته به اکران نشدن فیلمش در موزه سینما اعتراض داشت، در گفت وگویی با ایسنا در پاسخ به این که آیا از جانب مدیران سازمان سینمایی پاسخی برای این مورد دریافت کرده است؟ اظهار داشت: درباره پخش نشدن فیلم «علف زار» در موزه سینما هم با دکتر اسماعیلی - مدیر موزه - تماس گرفتم و هم بعضی مدیران سازمان سینمایی. پاسخ مدیر موزه این بود که "تشخیص می دهند" این فیلم در موزه سینما اکران نشود و در سازمان هم گفتند پیگیری می کنند ولی اتفاقی نیفتاده است.
او اضافه کرد: تجربه دست کم ۲۰ سال فعالیت من در حوزه پخش نشان داده است که موزه سینما همیشه پاتوق فیلمهای ملودرام اجتماعی بوده و مخاطب بیشتری داشته است. «علف زار» هم اساسا با عنایت به رده بندی سنی ای که گرفته برای مخاطب زیر 15 سال مناسب نمی باشد و این که با عنایت به این مورد یک نفر مسئول برای مخاطب تصمیم بگیرد کاری عجیب و از نظر من توهین آمیز است بخصوص این که چند صد متر بالاتر از موزه سینما، سالن های دیگری برای اکران این فیلم وجود دارند.
خانی تصریح کرد: آنچه برای من اهمیت داشت، فراتر از اکران نشدن «علف زار» در موزه سینما است و آن هم موضعی است که از جایگاه قدرت آمد و با گفتگو نتوانستیم به نتیجه برسیم. چنین تفکری اگر یک روز در سینما قدرت بگیرد چه بسا امکان دارد کل سینما را تعطیل کند وگرنه چطور می شود مدیر یک مجموعه به مجوز سازمان بالادستی خود اعتنا نکند و برای مکانی مثل موزه سینما اینطور تصمیم گیری کند؟ آن هم در شرایطی که وضعیت سینما هر روز - نه تنها در ایران بلکه کل جهان - وخیم تر می شود و باید همراهی بیشتری صورت گیرد. ولی در همین اوضاع می بینیم که با حوزه هنری امکان گفتگو داریم و با زیر مجموعه سازمانی که به فیلم مجوز داده، امکان گفتگو نداریم.
خانی در ادامه درباره این که آیا راهکار حوزه هنری برای شناور کردن بلیت ها می تواند مثل یک مسکن برای گیشه کم رونق سینماها باشد؟ اظهار داشت: بخشی از سینماداران معتقدند که فیلم خوب سبب می شود مردم به سینما بروند، اما وقتی در شرایط فعلی فیلم خوب نداریم و آن هایی هم که می توانند کمک کننده باشند مجوز اکران نمی گیرند، پس باید با همین فیلم هایی که هم اکنون داریم فکری نماییم. کار حوزه هنری اساسا با ارزش است ولی یک دست صدا ندارد. امیدوارم با تشکیل شورای صنفی نمایش در ایام آینده، پخش کننده ها و سینمادارها همفکری کنند تا تصمیمی گرفته شود و با درنظر گرفتن بودجه ای در شورای راهبردی چاره ای اندیشیده شود.
وی ضمن اشاره به افزایش مخاطب در روزی که بلیت فیلم «بدون قرار قبلی» همزمان با ولادت امام رضا (ع) نیم بها شد، اضافه کرد: چنین طرحی مستلزم این است که اطلاع رسانی گسترده ای برایش صورت گیرد و یک راهکار دیگر هم اکران فیلمهای خارجی می تواند باشد اما همه این ها به اطلاع رسانی وسیع نیاز دارد تا مخاطب را به سینما برگردانیم.1401/03/29
09:13:01
5.0 / 5
194
تگهای خبر: سینما , فیلم , مجوز , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی