بازیگر گاندو:

مردم می پرسند چگونه میتوان مامور امنیتی شد!

مردم می پرسند چگونه میتوان مامور امنیتی شد! پندار اکبری، بازیگر «گاندو» می گوید: فصل دوم سریال به مراتب سخت تر از فصل اول بود؛ با چالش های جدیدی روبرو بودیم، سکانس های عملیاتی از روز اول تصویربرداری شروع شد و تا روزهای پایانی ادامه داشت. به جرأت می توانم بگویم جذاب تر از فصل اول بود.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، اکبری درباره تجربه ایفای نقش در سریال «گاندو» و تفاوت فصل اول و دوم این سریال، در ادامه مطلب بالا همینطور اظهار داشت: البته فصل اول خصوصیت های خاص خودش را داشت و سبب شد بینندگان این سریال را دنبال کنند و از آن استقبال کنند تا علتی بشود برای ساخت فصل دوم و همین سبب حساسیت گروه سازندگان «گاندو» شد تا کاری به مراتب بهتر از فصل اول ارائه کنند. قصه التهاب بیشتری داشت و در اجرا هم همین اتفاق ها برایش پیش آمد. خدا را شکر در ۱۳ قسمت اول هم از قصه و فضای اکشن سریال استقبال شد و تماشاگران بیشتری را با خودش همراه کرد.


«گاندو» حاشیه نساخت یقه حاشیه سازان را گرفت
وی در پاسخ به این پرسش که چرا سریال «گاندو» انقدر حاشیه ساز شده است؟ اظهار داشت: حرف ها و پرونده هایی که در مجموعه «گاندو» از آن پرده برداری شد، برای خیلی ها خوشایند نبود؛ کسانی که در این چند سال پشت حواشی و فضای ملتهب جامعه چهره خودشان را پنهان کرده بودند حالا با پخش «گاندو» تصویرشان و اعمالشان نمایان شده بود.
او افزود: شاید از کسی اسم برده نشده باشد و به شخص کسی اشاره نشده باشد اما خود مردم قضاوت کردند و با آگاهی کامل متوجه شدند که چه کسانی به آنها پشت کردند و در خدمت به آنها کوتاهی کردند. «گاندو» قدم اول را برداشت و امروز داریم می بینیم به یک الگو و منبع کپی برداری در سریال سازی تبدیل گشته است.
سریال های امنیتی احتیاج به حمایت دارند
بازیگر سریال «گاندو» درباره جایگاه سریال های امنیتی در ایران توضیح داد: ساخت سریال های این چنینی احتیاج به حمایت دارد. از ارگان های سیاسی و دولتی گرفته تا حمایت خود صداوسیما. بسیاری از گروه ها برای ساخت سریال پلیسی گاها در گرفتن یک ماشین پلیس عاجزند چه برسد به این که بخواهند در بحث دریافت امکانات ویژه برای ساخت سریال امنیتی تلاش کنند.
علاوه بر این، ساخت این گونه سریال ها احتیاج به آگاهی و شناخت ویژه کارگردان نسبت به این فضا دارد؛ بگونه ای باید اکشن در خون نویسنده و کارگردان باشد. جدا از حضور مشاوران که اشراف کامل به این فضا دارند، نیاز هست خالقان اثر هم این فضا را درک کرده باشند. در این سال ها بسیار کم پیش آمده سریال های امنیتی ساخته بشود اما نیاز است که باشد؛ هر کشوری با ساخت سریال های امنیتی خودش، اقتدار کشورش را به رخ می کشد و ما در این چند سال به سادگی از کنارش گذشتیم.
او تصریح کرد: جا دارد که ساخت این گونه سریال ها ادامه دار باشد و با نظارت کیفی، سریال ها در سطح بالایی ساخته بشوند، چون متاسفانه خیلی وقت ها سریال ساخته شده و به خاطر ناآگاهی و نبود امکانات، کیفیت اثر خیلی پایین بوده است.

نقش مثبت و منفی فرقی ندارد
اکبری سپس در پاسخ به این پرسش که نقش یک مامور امنیتی جذاب تر است یا یک جاسوس؟ اظهار داشت: هر دو نقش خصوصیت و چالش خودش را دارد و بازی کردن در هر دو می تواند جذاب باشد. اما از نظر من پرداخت به نقش از همه چیز مهمتر است؛ این که کاراکترها کُنش داشته باشند، بیوگرافی خودشان را داشته باشند و در واقع قصه ای روان به وجود بیاورند. همین اتفاق است که نقش را در ذهن مخاطب ماندگار می کند، فرقی نمی کند مثبت یا منفی مهم این است که در مدت حضور در آن نقش، چه کاری انجام دادی و حضورت در آن نقش تاثیرگذاری خودش را داشته باشد.
بازیگر گاندو به صحبت هایش افزود: چالش ها نقش را جذاب می کند؛ حالا می خواهد یک سکانس حضور بازیگر باشد یا لحظه به لحظه یک سریال، وقتی نقش آن اتفاقی را که باید نداشته باشد در کل، سریال دیده نمی گردد و فقط یک حضور فیزیکی است، اما امکان دارد در همان یک سکانس چنان اثرگذار باشد که هیچگاه فراموش نشود، چرا؟ چون به آن پرداخت شده، فکر شده و درست اجرا شده است.

با دیدن «گاندو» مردم می خواهند مامور امنیتی شوند!
او درباره ارتباط مخاطبان با نقشش اظهار داشت: ما در «گاندو» هیچگاه زندگی شخصی کاراکترهای تیم عملیاتی «گاندو» را نمی بینیم. از خصوصیات اخلاقی و رفتاری شان چیزی دریافت نمی نماییم چون فضای قصه اجازه این اتفاق را نمی دهد و امکان دارد به ریتم قصه ضربه بزند. این کار ما را سخت می کرد چون خودمان هم شناختی نسبت به آن شخصیت و بازی نقشش نداشتیم و همیشه فقط یک بُعد از زندگی این افراد در تصویر دیده می شود. ازاین رو تلاش کردیم خودمان را به فضایی برسانیم که برای بیننده باورپذیر باشد؛ با ارتباط بین گروهمان، شوخی ها و خنده ها در کنار عملیات این روابط و دوستی ها را تشدید نماییم و به نمایش بگذاریم که البته با نظارت شخص آقای افشار (کارگردان) این روابط هیچگاه از چهارچوب خودش بیرون نزد و در یک قالب درست پیش رفت. همین سبب ارتباط گرفتن تماشاگران با تک تک کاراکترهای تیم عملیاتی شد. شاید باورتان نشود اما بعضی از کامنت های و مسیج های من این است که ما چطور و از کجا می توانیم مامور امنیتی بشویم!
اکبری در ادامه درباره بیشترین سوالاتی که درباره سریال «گاندو» از او پرسیده می شود، اظهار داشت: این که کداممان شهید می شویم؛ از قسمت اول همه نگران شهادت یکی از این بچه های تیم هستند. و این که اپلیکیشنی که با آن در باز می کنم چیست؟
بازیگر «گاندو» با اشاره به اینکه این سریال در ادامه بسیار هیجانی تر خواهد شد، اظهار داشت: بیشتر از آن چیزی که انتظار دارید «گاندو» جذاب و دیدنی می شود. پر از اتفاق، پر از هیجان و اتفاقات غیرمنتظره؛ امیدوارم که همه ببینند و دوست داشته باشند و زحمت افراد از بین نرود.
اگر «گاندو» ادامه پیدا کند دوست دارید در آن حضور داشته باشید یا خیر؟ اکبری در انتها به این پرسش چنین پاسخ داد: بستگی به بسیاری از شرایط دارد. «گاندو» برای من خاطرات خوبی را رقم زده که هیچگاه فراموشش نمی کنم. به حضور در «گاندو» و کار کردن با آقای امینی و افشار افتخار می کنم و در این زمان با تمام وجود تلاشم را برای حضور در مجموعه «گاندو» کردم. دینم به «گاندو» و طرفدارانش انجام شده و اگر فصل آینده ای وجود داشته باشه حضورم بستگی به شرایط دارد؛ اگر باشم با تلاشی دو برابر هستم، اگر نباشم برای تیم «گاندو» همیشه بهترین ها را می خواهم و آرزوی موفقیت می کنم.1400/05/08
13:02:48
5.0 / 5
170
تگهای خبر: تصویر , كیفیت , نویسنده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی