فیلم كمدی در راه نیست سینماها تعطیل خواهند شد؟

فیلم كمدی در راه نیست سینماها تعطیل خواهند شد؟ به گزارش کارکادو مهر نوشت: در پی اضافه نشدن فیلم های تازه به چرخه اکران، سینماداران تهدید به تعطیلی سالن های سینما کردند.جلسه امروز (یکشنبه ۲۳ خرداد)، شورای صنفی نمایش، در حالی بدون مصوبه جدید برای ورود فیلم های تازه به چرخه اکران انجام شد که سینماداران از هفته گذشته تهدید به تعطیلی سالن ها، در صورت استمرار وضعیت فعلی کرده بودند.
بحران یک و نیم ساله کرونا، چنان چرخه اکران فیلم های سینمایی در کشور را مختل کرده است که تعدادی از سینماداران یا مبادرت به تعطیلی سینماهای خود کرده اند و یا به راهکارهای فرعی تر مانند پخش مسابقات ورزشی و میزبانی از جشنواره بازی های کامپیوتری در سالن ها رسیده اند اما بنظر می رسد این راه های فرعی هنوز ضرر سینماداران از تعطیلی تحمیلی را جبران نکرده است؛ موضوعی که منشا اصلی آنرا می توان در نبود تبلیغات مناسب برای فراخواندن مخاطبان به سالن های سینمایی در عین رعایت پروتکلهای بهداشتی و البته اضافه نشدن فیلم تازه با قابلیت جذب مخاطب بالا به چرخه اکران دانست.
در زمینه نبود تبلیغات در فضای رسانه ای و به ویژه کم لطفی های تلویزیون، اعتراضات گاه به گاه از طرف اهالی سینما مطرح شده اما ماجرای عدم ورود فیلم جدید به چرخه اکران و تن ندادن صاحبان آثار به اکران فیلم های خود، نکته ای است که مشخصاً سینماداران را معترض کرده است.
سینماداران در انتظار فیلم های تازه بمنظور رونق سالن های خود هستند و در مقابل تهیه کنندگان بعنوان صاحبان آثار حاضر به پذیرش ریسک ارائه فیلم خود در وضعیت بدون تضمین فعلی نیستند و ترجیح می دهند به امید فروش بالاتر فیلم های خودرا برای عرضه در دوران عبور از بحران کرونا، در آرشیو دفاتر پخش، نگه دارند.
این شرایط تا جایی حالت بحرانی پیدا کرده است که مدتی پیش سینماداران جلسه ای در سازمان سینمایی ترتیب دادند و اعلام نمودند در صورت عدم اکران فیلم جدید، سالن ها را تعطیل خواهند کرد. پیرو همین موضوع، محمد قاصد اشرفی رئیس انجمن سینماداران با حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی جلسه ای ترتیب داد که برمبنای آن قرار شد دو فیلم کمدی با تضمین ۲.۵ میلیارد تومانی از طرف سازمان سینمایی برای هر یک از فیلم ها روانه پرده شوند.
مذاکره برای راضی کردن صاحبان این دو فیلم کمدی تا همین امروز ادامه داشته و با برگزاری جلسه امروز شورای صنفی نمایش بدون مصوبه مشخص، بنظر می رسد هنوز هم این مذاکرات به نتیجه منتهی نشده است و صاحبان این دو فیلم تن به ریسک اکران آثار خود نداده اند.
جلسه بعدی شورای صنفی نمایش روز سه شنبه ۲۵ خرداد برگزار می شود و باید دید تا آن زمان مذاکره با صاحبان این دو فیلم چه نتیجه ای را رقم خواهد زد. آیا شاهد رونق نسبی سالن های سینمایی با ورود دو فیلم کمدی، خواهیم بود یا این دفعه و در یک تصمیم صنفی، سالن های سینمایی بدون دخالت ستاد ملی کرونا، به محاق تعطیلی کامل خواهند رفت؟
۵۷۵۷


منبع:

1400/03/24
10:04:04
5.0 / 5
204
تگهای خبر: تبلیغات , جشن , جشنواره , سینما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی