وزیر فرهنگ:

هنرمندان پیشکسوت وحدت ملی ایجاد کنند

هنرمندان پیشکسوت وحدت ملی ایجاد کنند به گزارش کارکادو، خراسان رضوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: کشور ما امروز بیش از هر چیز به وحدت ملی و آرامش نیاز دارد و این وحدت ملی را هنرمندان پیشکسوت باید رقم بزنند.محمد مهدی اسماعیلی در اختتامیه چهاردهمین همایش سراسری هنرمندان پیشکسوت که بامدادان امروز، ۱۱ مهر ماه، در هتل حیات طرقبه برگزار شد، اظهار داشت: خوشحال هستیم که ایران، سرافراز و درخشان در زمینه های تمدنی و فرهنگی که سابقه دیرینه چندهزار ساله را در کارنامه خود دارد، امروز مشحون از هنرمندانی است که به عزت، سرافرازی و منافع ملی کشور فکر می کنند و به آن احترام می گذارند. آسایش و امنیت امروز ایران عزیز راحت به دست نیامده بلکه روزهای سختی را پشت سر گذاشته ایم.

وی با اشاره به این که من قبل از این که در کسوت وزیر قرار بگیرم، یک معلم هستم و سال هاست به عنوان عضو هیات علمی گروه حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در حوزه مطالعات سیاسی، تاریخی و فرهنگی فعالیت دارم، اضافه کرد: کشور ما در ۱۰۰ سال اخیر روزهای تلخی را پشت سر گذاشته و در اواخر قرن ۱۳ هجری ایران در آستانه یک تجزیه کامل بود. اوایل جنگ جهانی دوم وقتی قوای متفقین به ایران عزیز یورش آورد و کشور طی چند ساعت سقوط کرد. آن زمان منطقه آذربایجان و کردستان عزیز در آستانه احتضار کامل قرار گرفت. همین طور روزهای دشواری را در دوران هشت سال دفاع مقدس به یاد داریم که ارتش بعثی عراق چه جنایت هایی را در شهرهای مرزی ما انجام داد؛ چه هتک حرمت هایی کرد و چه جوانان رشیدی از این خاک دفاع کردند تا ایران ما امروز به عنوان یک لنگرگاه آرامش زا در منطقه قرار گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان کرد: زمانی نفرات رده پایین سفارت های روس و انگلیس مقدرات کشور ما را رقم می زدند. وقتی متفقین به ایران حمله کرده بودند، مسئولان کشور بصورت مرتب با نفرات رده چندم سفارت بریتانیا گفت و گو و به آنها التماس می کردند که انتقال پادشاهی از رضاشاه به فرزندش صورت گیرد اما امروز قدرت های بزرگ دنیا در مقابل عظمت مردم ایران چاره ای جز تسلیم ندارند. شرایط فعلی به شکلی است که روسیه وقتی امروز درگیر جنگ در زمینه استحفاظی خود قرار دارد، مجبور است که تجهیزات جنگی مورد نیاز خودرا از ایران خریداری کند. همین طور امروز کشورهای مختلف منطقه به جهت اینکه آرامش در منطقه حاکم شود، به سمت ما می آیند و روز به روز در مذاکرات و دیدار با کشورهای خارجی این مساله را مشاهده می نماییم.اسماعیلی ضمن ابراز ناراحتی بابت درگذشت مهسا امینی اشاره کرد: وقتی خبر فوت غم انگیز دختر خوب کُرد اعلام شد، من همراه با رییس جمهور در ازبکستان حضور داشتم که ایشان بلافاصله از آنجا تماس گرفته و به وزیر کشور دستور پیگیری موضوع را داد. همین طور وقتی به تهران بازگشت، به پدر آن دختر تماس گرفت. متاسفانه در این بین عده ای موضوعی که همه ما را داغدار کرده بهانه ای کرده اند تا ایران عزیز ما را گرفتار التهاب کنند و به وسیله شبکه های تلویزیونی مزدوری که با پول ها و دلارهای نفتی کشورهای مرتجع منطقه که در ۲ سال قبل یک خبرنگار منتقد خودرا در یک کشور دیگر اره کردند، در هر ۱۰ دقیقه یک خبر التهاب آور درباره ی کشور ما منتشر می کنند. جامعه جوان ما برمبنای همین اخبار ممکنست متاثر شود.

وی با تأکید بر این که هنرمندان پیشکسوت که همیشه پیشتاز امید و آگاهی بوده اند باید نقش خودرا در این زمان صحیح ایفا کنند، اشاره کرد: عده ای علاقه ندارند ایران عزیز ما به این گستردگی و سربلندی باشد و خواب های بدی برای کشور ما دیده اند. آنها بدنبال انشقاق و ایجاد یک خاورمیانه جدید با کشورهای کوچک و قابل مدیریت هستند. ما نقشه آنها را می دانیم و بر این اساس بیش از هر زمان دیگر نیاز به وحدت داریم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: اهالی فرهنگ و هنر در کشور ما همیشه کنار مردم بوده و به منافع ملی فکر کرده اند. امروز منافع و وحدت ملی ما در گرو انسجام داخلی است و نباید اجازه دهیم عده ای مزدور برای ایجاد تفرقه در کشور نقش آفرینی کنند بلکه باید آنها را ناکام بگذاریم. من مطمئن هستم که امروز همه اهالی فرهنگ و هنر این سرزمین با تمام وجود خود با قوت از ایران و منافع ملی کشور پاسداری خواهند کرد.در این مراسم بیش از ۱۵۰ هنرمند پیشکسوت همچون رضا فیاضی، رضا بنفشه خواه، محمود پاک نیت، مهوش صبرکن، کاظم هژیر آزاد، محمد فیلی، رضا صابری، مصطفی محدثی خراسانی، انسیه شاه حسینی، زهرا سعیدی و... حضور داشتند و تابلویی با امضای خود به محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، اهدا کردند. همین طور داریوش ارجمند طی تماسی تلفنی در این مراسم از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بابت تلاش هایش قدردانی به عمل آورد.این هنرمندان در اطلاعیه ای خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهان مواردی چون انتقال موسسه هنرمندان پیشکسوت به بنیاد ملی، تلاش و دقت بیشتر صداوسیما در تکریم هنرمندان پیشکسوت، ایجاد بازار هنر ایران، پیگیری شفافیت و اجرای عدالت در موضوع درگذشت مهسا امینی و دایر کردن مراکزی برای گفت و گو، نقد و اعتراض به برخی مشکلات شدند.


منبع:

1401/07/11
09:55:16
5.0 / 5
62
تگهای خبر: اهدا , تاریخی , جوان , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی