بازیگر پیشكسوت سینما:

تلویزیون 40 کانال دارد اما 40 ثانیه برنامه خوب ندارد!

تلویزیون 40 کانال دارد اما 40 ثانیه برنامه خوب ندارد! کارکادو: به گزارش کارکادو، اطلاعات آنلاین نوشت: محمود بصیری اظهار داشت: حالا تلویزیون ما تقریبا چهل کانال دارد اما متأسفانه چهل ثانیه برنامه خوب در آن نمی بینید. بنابراین چه خوب که در این شرایط خودم را در این برنامه ها نمی بینم.


محمود بصیری، بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون در یادداشتی انتقادی به ممنوع الفعالیت شدن خود در دولت احمدی نژاد و شرح آنچه در آن سال ها و به تازگی بر او گذشته پرداخت و از رویکرد صداوسیما انتقاد نمود. در ادامه بخش هایی از این یادداشت را که در ویژه نامه نوروزی «اندیشه پویا» انتشار یافته، می خوانید:

*بعد از پخش مجموعه تلویزیونی «کتاب فروش هدهد» دیگر به من اجازه کار ندادند ولی اصلا ناراحت نیستم. در واقع به خاطر ممنوع الکار شدن از آقای احمدی نژاد تشکر می کنم چونکه اگر این اتفاق نمی افتاد، من مجبور به بازی در کارهایی می شدم که هیچ ارزشی نداشتند.

*بعد از دوره احمدی نژاد هم هم چندباری به سراغم آمدند تا در نقشهای رئیس جمهور با شکل و شمایلی که از نظرم مناسب نبود حضور پیدا کنم و از راه من او را مسخره کنند، اما قبول نکردم چون دوست نداشتم یک نفر را هم از خودم ناراحت کنم... م. هیچوقت دوست نداشتم بدی را با بدی جبران کنم.

*اکنون تلویزیون ما تقریبا چهل کانال دارد اما متأسفانه چهل ثانیه برنامه خوب در آن نمی بینید. بنابراین چه خوب که در این شرایط خودم را در این برنامه ها نمی بینم. به هر حال تلویزیون یک دیوار و چند استودیو است در واقع این هنر هنرمندان است که آنرا پرارزش می کند بنابراین باید از وزیر ارشاد، مدیران صداوسیما و دیگر مسؤلان پرسید: چرا دیگر هنرمندانی چون علی نصیریان، داوود رشیدی و... در تلویزیون حضور ندارند؟

*متأسفانه شرایط خوبی را در فرهنگ و هنر شاهد نیستیم. در واقع این وضعیت به این خاطر حادث شده که افراد در جایگاه خود قرار ندارند... در صورتیکه مسؤلان می توانستند در این سال ها از هنرمندان بزرگی مشورت بگیرند... اگر امیر نوری (بازیگر) را جای وزیر ارشاد کنونی گذاشته بودند اساسا فرهنگ و هنر ما وضعیت بهتری داشت.

*یک روز از سوی آقای جبلی رئیس فعلی صدا و سیما با من تماس گرفتند که ایشان می خواهد به منزل شما بیاید. گفتم خیلی ممنون ولی حالا ایشان در منزل ما هستند هماهنگ کنید من یک روز به آنجا بیایم لابد می خواستند با فیلم بردار به خانه من بیایند و زندگی مرا نمایش دهند و در نهایت بگویند ماگداپروری می نماییم اما به جای این کار می توانند رویکرد خویش را تغییر دهند تا ما باردیگر برنامه های خوبی در تلویزیون ببینیم. *سال گذشته در نزدیکی شب ضربت خوردن امام علی (ع) از تلویزیون با من تماس گرفتند و اصرار کردند که برای مراسم افطاری تلویزیون به آن جا بروم من رفتم تا از نزدیک با شرایط تازه آشنا شوم و رئیس جدید صداوسیما را ببینم اما برای نخستین بار وقتی به صدا و سیما، رفتم نگهبان آن جا مرا نشناخت. نگهبان حتی مدیر روابط عمومی تلویزیون را هم نمی شناخت. با روابط عمومی تماس گرفتم و گفتم من سه ربع این جا منتظر ماندم؛ نگهبان هایی که این جا بودند گفتند اسم من این جا نیست و حتی مدیر روابط عمومی را هم نمی شناختند. نه به این خاطر که در این جا سه ربع معطل شدم بلکه تماس گرفتم تا از شما تشکر کنم و بگویم به آقای جبلی بگویید خواهشاً تا وقتی که شما رئیس تلویزیون هستید مرا صدا نکنید.

*لب خیابان راننده اتوبوس بی آرتی مرا شناخت و گفت آقا اصلان آمدی تلویزیون بازی کنی؟ گفتم دارم از تلویزیون فرار می کنم و سوار اتوبوس شدم. این راننده هم چون یک آشنای نزدیک با چای خود از من پذیرایی کرد و تا خانه مرا رساند. این یعنی معرفت که او داشت و بسیاری ندارند من به این مردم بسیار احترام می گذارم ولی اگر رئیس تلویزیون را جایی ببینم، رویم را بر می گردانم.

*چند وقت پیش برای تله تئاتری در یکی از شبکه های تلویزیون با من تماس گرفتند ولی نپذیرفتم در واقع تا وقتی آقای جبلی رئیس صدا و سیما باشد، تلویزیون به درد من نمی خورد و در آن کار نمی کنم. ۵۷۵۷


منبع:

1402/01/10
21:30:04
5.0 / 5
228
تگهای خبر: تئاتر , سینما , فرهنگ , فیلم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی