توافق هیات گردشگری روسیه با ایران

رالی تهران مسکو

رالی تهران مسکو به گزارش کارکادو هیأت گردشگری روسیه در مسافرت به تهران با کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران درباره برگزاری رالیِ کمپرها بین تهران و مسکو توافق کرد.


به گزارش کارکادو به نقل از ایسنا، همزمان با سفر کوتاه هیأت گردشگری مسکو و جمهوری چچن به تهران، در جلسه ای که با حضور محمدحسین صوفی ـ رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ـ و تانیانا شارشاویستکایا ـ معاون کمیته گردشگری مسکو ـ برگزار شد، دو طرف بر توسعه همکاریهای مشترک و برگزاری رالی و برنامه های فرهنگی تاکید کردند.
اولین رالی کمپرها در راه تهران ـ مسکو و هفته های فرهنگی ایران در روسیه به پیشنهاد مدیران گردشگری مسکو و با همکاری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی برنامه ریزی و اجرا می شود.
ایجاد تسهیلات لازم برای ورود گردشگران روسیه به ایران و مطالعه و نیازسنجی درباره زمان مناسب سفر گردشگران روس، با عنایت به شرایط و مشکلات پیش آمده در راه جهانگردی گردشگران روسی برای سفر به اروپا و آمریکا از دیگر موضوع هایی بود که در این دیدار عنوان شد. طرفین همینطور برای امضاء تفاهمنامه های اجرایی برای به سرانجام رساندن آنچه گفتگو شد، تمایل نشان دادند.


محمدحسین صوفی ـ مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ـ در این دیدار با بیان اینکه برای لغو روادید گردشگری گروهی از جانب ایران مانعی وجود ندارد، اظهار نمود: در صورت لغو روادید از جانب دو کشور، میتوان فعالیتهای مشترک بسیاری را طراحی و برنامه ریزی نمود. همینطور با عنایت به سابقه تاریخی و تمدنی ایران و روسیه موافق برگزاری برنامه های مهیج، همچون سفر گردشگران در چارچوب کمپر و کاروان هستیم. در این خصوص در صورت تمایل کمپرداران روسی، جهانگردان دو کشور می توانند با پیوستن به یکدیگر رالی ـ تور خویش را در یک کشور سوم خاتمه دهند.
تانیانا شارشاویستکایا ـ معاون کمیته گردشگری مسکو ـ هم بر تمایل گردشگران روس برای سفر به ایران تاکید کرد و اظهار داشت: میتوان با تقابل تجربیات، پروژه های مشترکی را اجرا کرد که این جلسه آغازی برای آن و گام نخست در راه رسیدن به نقطه نظر مشترک است.


هیأت توریست روسیه متشکل از یوگنی کوزلوف ـ معاون اول دفتر شهردار و رئیس کمیته گردشگری مسکو ـ، مسلم بایتازیف ـ وزیر گردشگری جمهوری چچن ـ، تاتیانا شارشاویستکایا ـ معاون رئیس کمیته گردشگری مسکو ـ، اورهان رضایف ـ رئیس پروژه های کمیته گردشگری مسکو ـ، سرگئی باراتف ـ معاون روابط بین الملل دپارتمان اقتصاد خارجی و روابط بین الملل مسکو ـ، در مسافرت کوتاهی به تهران، همینطور در دیدار با معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، درباره توسعه همکاریهای گردشگری و اجرایی کردن سند برنامه اقدام مشترک و لغو روادید گروهی گردشگران دو کشور گفتگو کرد.


منبع:

1401/04/14
10:03:14
5.0 / 5
176
تگهای خبر: تاریخی , سفر , طراحی , فرهنگ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
karkado فروش کادو و انتخاب انواع کادویی
karkado.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كاركادو محفوظ است

كاركادو

فروش کادو و انتخاب انواع کادویی